Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Khedron

Sony czy Yamaha?!

Recommended Posts

Cena bardzo okazyjna, ale stan sądząc po zdjęciach nieciekawy. Mój przy tym wygląda jak nowy. Dostałem na niego gwarancję i możliwość zwrotu w ciągu 14 dni gdybym nie był zadowolony. Jest oryginalny karton i nawet instrukcje.
Podłączyłem, sprawdziłem, wszystko działa bardzo sprawnie. Inna sprawa, że jakoś nie jestem pewien tego brzmienia. Z CD jest bardzo dobrze, ale w zestawieniu z Regą ... wydaje się mi, że Yamaha gra wówczas lepiej. Ten duet daje dźwięk naprawdę wyjątkowy. Rozmawiałem ze sprzedawcą ze sklepu , z którego brałem Regę i polecił jeszcze zupełnie inny wzmacniacz. Pytany o nowsze modele dość kategorycznie stwierdził, że to co da się kupić w przystępnej cenie, owszem będzie grało fajnie (wymienił tańsze modele Denona), ale w stosunku do moich starych Yamahy i Sony'ego, zawsze stracę część brzmienia, zaś jeśli chcę zachować jakość, muszę wydać kilka tysięcy.
Nie chcę wpadać w spiralę wydatków, zawsze przecież można lepiej , jak nie podciągać jednym to drugim. Dlatego jutro zabieram córkę na bardzo długi spacer, w domu zostaje żona (w końcu to dla niej było kupowane) i niech sama zdecyduje co jej brzmi lepiej. To co odpadnie, albo pójdzie na Allegro albo wróci do sprzedającego.

Posłuchaj trochę dłużej sprzętu,
wzmacniacz powinien się nagrzać (często dopiero po pół godziny czy nawet godzinie od włączenia gra pełnią swoich możliwości);
popróbuj na zmianę grać to samo na obu urządzeniach (zapewne już to robiłeś, ale np. pograj 2 dni na SONY a potem wróć do Yamy i na odwrót);
zastanów się nad zostawieniem obu sprzętów jeśli masz taką możliwość - pewnie SONY może grać jako końcówka mocy, a poza tym może preamp gramofony w SONY nie zgrywa się z Regą (Wtedy mógłbyś słuchać radia i gramofonu za pośrednictwem Yamy, a CDka - przez SONY).

Nie ma się co śpieszyć z decyzją - 2 tygodnie to kawał czasu icon_cool.gif

Pozdrawiam

No cóż. Zielu i ja proponowaliśmy Ci inne wzmacniacze. Ale Ty się uparłeś na Sony jak Żyd na taniec icon_wink.gif Nie wiadomo czemu icon_confused.gif
Ja tam nie lubię wzmacniaczy tej firmy, poza nielicznymi konstrukcjami ze szczytu oferty, bo to nic szczególnego. Odtwarzacze CD to co innego. A te modyfikowane przez Svobodę, to prawdziwa klasa.

Za 1000 zł (no może z górką), możliwe byłoby upolować na eBayu Musiacal Fidelity E100. A to kompletnie inna kultura brzmienia. Zresztą można było kupić kilka innych lepiej grających piecyków. Ogólnie bardzo szybko to zrealizowałeś, od momentu założenia tematu.

Wcale, ale to wcale nie zamierzam zaprzeczać, że mieliście mnóstwo racji ja zaś zadziałałem szybko i niekoniecznie rozważnie icon_smile.gif. Tym razem posłucham porad, poświęcę czas na odsłuch i zadecyduję rozsądnie. Wzmacniacz kupiony jest za pośrednictwem znajomego, nie ma więc w razie czego żadnego problemu ze zwrotem. Mimo wszystko wydaje się mi, że po prostu Rega znacznie lepiej zgrywa się z Yamahą. Słowo - brzmią razem naprawdę bardzo fajnie. Kto nie wierzy, zapraszam na odsłuch, ale na początku października, po zakończeniu piekła przeprowadzki.
Kiedyś, jak nieco otrząsnę się finansowo z wydatków poczynionych w tym roku, poproszę Was o pomoc i skompletowanie czegoś porządnego ze znacznie lepszym budżetem, tak do 10K. Póki co, czerpię naprawdę dużo przyjemności i satysfakcji z brzmienia już posiadanego sprzętu, zwłaszcza z uruchomieniu Regi - ta muzyka ma duszę.