Skocz do zawartości

Jaki subwoofer?


a_pop

Recommended Posts

A_pop, ja niestety nie pomogę przy wyborze subwoofera, gdyż nie używam tego typu nagłośnienia. Może ktoś coś doradzi. 1000 zł to całkiem fajna suma.
Rozumiem, że brakuje Ci niskich. Zapewne nie brałeś takiej możliwości pod uwagę, ale możesz jeszcze rozważyć wymianę samych kolumn na lepsze i niekoniecznie nowe. Stereo, to wzmacniacz i dwie kolumny bez suba, więc warto się jeszcze zastanowić nad taką opcją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pianocrafta 750, ale jako zestaw sypialniany.Brzmienie muzyki jest w miare przyjemne i dość mocne jak na takie małe głośniczki wielkości pudełek od zapałek icon_biggrin.gif , ale do KD moim zdaniem średnio się nadaje. Żeby trochę " pogrzmieć" podczas oglądania filmów kupiłem Yamahę YST FSW050 za 500 pln z kawałkiem. Zaleta- dość kompaktowy, więc nie zajmuje dużo miejsca, dość przyjemnie buczy podczas filmów ,zwłaszcza, ze strzelaniem wybuchami itp. Wydaje mi się,że warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ale to także zależy od tego w jak dużym pomieszczeniu masz ten drugi zestaw i z jakimi kolumnami.
A ustawienie, to kolejna bardzo istotna kwestia. Bo jak postawisz kolumny po bokach wzmacniacza w jednym miejscu, to nie można się spodziewać że zabrzmi to dobrze, tym bardziej pod kątem niskich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz rację.I ja napisałem, że te głośniki brzmią całkiem potężnie jak na swoją wielkość i do słuchania muzyki w moim odczuciu są wystarczające.Ale jak ktoś chce sobie "pogrzmocić" to można taki niewielki subik dorzucić. Ja mam generalnie duży dom i moja sypialnia małżeńska też jest niemała, więc taki dodatek może być.Inna sprawa, że na ogół "nie zdanżam" włączyć suba w czasie oglądania filmów, bo wracam późno do domu i mimo wysiłków, żeby cos obejrzeć niestety przegrywam ten nierówny pojedynek z Morfeuszem icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Fakt pokój jest bardzo mały, głośniki rozłożone są oczywiście bo bokach tv (od siebie oddalone o około 1.5m), a subufer będę używał jedynie do filmów. Czytałem sporo opinii o subwooferze Yamahy YST-FSW050 (polecaną również przez kolegę na forum, za co dziękuję) i zdecydowałem się właśnie na nią. W poniedziałek odbieram jak trochę poużywam napiszę wrażenia.

pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...