Skocz do zawartości

kolumny do yamahy cr620


RobinHaat

Recommended Posts

Witam wszystkich.

To mój pierwszy tutaj post (poza zapytaniem w sekcji sprzedam).
Mam pytanie odnośnie doboru kolumn do yamahy cr-620, której stanę się posiadaczem.
Czy szukać coś ze stajni yamahy czy innych firm.
Jakiej mocy ewentualnie (cr-620 ma 35W przy 8ohm, 50W przy 4ohm - więc niewiele).

Pomieszczenie: ok 40m2

Rodzaj przeważnie słuchanej muzyki: poważna, klasyczna, jazz, pop, soul.

Planuję przeznaczyć na ten cel ok. 400zł (ps. skrzynki w kolorze drewna).

Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Piękny wzmacniacz, jeżeli Twój egzemplarz będzie zadbany, to prawdziwy rarytas.
Co do kolumn, to 400 zł i 40 m2 ... Hmmm, ciężko będzie. Bo monitory jakieś w miarę fajne się znajdzie, co do podłogówek, to już ciężej.

Rzuć okiem na ten temat :
http://forum.audio.com.pl/kolumny-podlogow...0zl-t39430.html
[ Kolumny podłogowe do 400zł ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jak pisze Zieluwid, kolumny do 40m2 powinny być zdecydowanie podłogowe. Choć nikt Ci nie zabroni wstawić tam monitorków. Ale te kolumny powinny mieć odpowiednio dobry i mocny napęd. Ten amplituner Yamahy jest dobry jakościowo, nie to co te dzisiejsze "plastiki". I nie jest taki słaby, choć 30W przy 8omach, to nie potęga.
Jeśli nie będziesz słuchał głośno, to taki napęd wystarczy do tego pomieszczenia. Ale jeśli potrzebujesz dać naprawdę głośno, czy chciałbyś duże kolumny o sporych membranach głośników niskotonowych, to raczej nie wróżę temu sukcesu. Potęgi brzmienia nie będzie a wszystko się może "rozjechać".
Poza tym kolumny podłogowe za 400zł i jeszcze do tego mające obsłużyć 40m2, to naprawdę niełatwo będzie znaleźć coś choćby poprawnie grającego.
O większej finezji tylko można pomarzyć. A ta Yamaha aż się prosi o lepsze kolumny. No, może z czasem uskładasz na lepsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wstrzymałbym się z zakupem kolumn na Twoim miejscu. Warto zaczekać i uzbierać co najmniej kolejne 400 zł (i wzwyż). Nie zrozum mnie źle, bo może pomyślisz sobie : nie no super, pytam ich o kolumny za 400 zł, a każą mi kupić za 800 zł, ale taka jest prawda. Podchodząc do sprawy obiektywnie i z jak najszczerszą chęcią pomocy, radzę tak zrobić.
Będziesz miał fajny, rasowy vintage Yamahy z czasów, kiedy na sprzęcie nie oszczędzano i co ? Podepniesz do niego jakieś MB Quarty za 380 zł ? Tutaj widziałbym coś ze smakiem, aby komplet się uzupełniał, oddając brzmienie na przyzwoitym poziomie. A aby tak było, niestety, ale trzeba dołożyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Jednak, chciałbym ze względu na charakter wzmacniacza, który ma sie tutaj pojawić niebawem, zachęcić Cię do refleksji i zainwestowania w lepsze kolumny. Na prawdę warto. Z resztą, jak F1angel zauważył, że wzmacniacz na takie zasługuje. I to jest fakt. Szkoda marnować jego potencjał na jakieś efektowne pierdziawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podrzucę się jeszcze te ATL-e, które znalazłeś w poprzednim temacie :
http://allegro.pl/kolumny-atl-705-pro-by-h...4548246556.html
[ ATL 705 PRO by Hans Deutsch ]

Co prawda te Elacki, może lepiej by się sprawiły na 40 m2, ale to wszystko zależy także od tego, jak Kolega chciałby użytkować zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...