Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wdoborze nagłośnienia do ONYO TX_NR535


darthi

Recommended Posts

Witam,
Budżet 2000-2500. Pokój 25m2. Muzyka/kino 50/50. Kochani co się stało z polecanymi jeszcze niedawno Quintasami 5000. Stały się nie modne? Popsuły się? Warto kupić? A jeśli to co myślicie o QQ5000 + QQ sub-60. Jaka jest wasza opinia o QQ6000 ? Proszę o pomoc. Ja w zamian mogę zdradzić jak kupić nowiuśkie ONKYO TX-NR535 (535!), którego w dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem, w cenie 1260zł icon_smile.gif, oczywiście w 100% legalnie, z pełną gwarancją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie pytajcie mnie o rodzaj słuchanej muzyki, preferencje, itp. To nie ta półka, żadnych audiofilskich skrzywień. Oczywiście bez obrazy: audiofile wzbudzją mój szacunek i podziw. Chcę najsensowniej wydać ok. 2500zł. Cieszyć się fajną jakością w kinie i muzyce. No może jedna "preferencja": chciałbym żeby przy cichym słuchaniu nie obcianły niczego za bardzo. Co myślicie o Quadralach Ferrum 700. Warto? Dostrzegę jakąś różnicę pomiędzy nimi a QQ5000 lub 6000? Nie do końca jestem przekonany do używek. Proszę też o inne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilskie skrzywienia za 2500 zł ? Ja sam nie mam droższych kolumn, z tą różnicą, że kiedy były nowe to kosztowały co najmniej kilka razy tyle. A kupiłem używki i to jest ta cała sztuka inwestycji w sprzęt używany. Płacić tyle samo co za nowe, ale słuchać na dużo lepszym. Jak się obawiasz to oczywiście nie namawiam, ale polecam.
I nie trzeba być audiofilem, żeby słyszeć różnicę między dobrze, a średnio grającymi kolumnami, ale to chyba wiesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proszę, nie pytajcie mnie o rodzaj słuchanej muzyki, preferencje, itp. To nie ta półka, żadnych audiofilskich skrzywień...Chcę najsensowniej wydać ok. 2500zł.

W przypadku amplitunera kina domowego w tej cenie to faktycznie nie ma odlotu - ale już 2500zł za kolumny to można coś znaleźć (ale raczej nie za nowe...).

Cytat

Nie do końca jestem przekonany do używek.

Jeżeli się boisz "wtopy" w używkach - to warto poszukać używanych kolumn na gwarancji - sporo zaoszczędzisz, a mało ryzykujesz ...
Pojawiają się takie w ogłoszeniach - a jak kupisz od osoby dbającej o sprzęt to nie zauważysz żadnych śladów użytkowania!

Część kolumn miało nawet pięcioletnią gwarancję (bo te, co miały 10lat - to kosztowały często równowartość niezłego samochodu więc może sobie je odpuścmy icon_cool.gif ).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...