Skocz do zawartości

Pomocy z doborem kolumn i wzmacniacza !


Zone666

Recommended Posts

Akurat samochodowa skrzynia basowa nie jest wyznacznikiem dobrych niskich tonów. Na ogół są mocne i słabo kontrolowane.
Mam nadzieję, że nie popsułeś sobie gustu podobnym typem prezentacji. To może się niedoświadczonemu słuchaczowi nawet podobać, ale na krótko. Przy dłuższym słuchaniu muzyki taki bas dość szybko Cię zmęczy. Pamiętaj, że niedosyt w tym względzie jest dużo lepszy niż nawet minimalny przesyt.
Dobre niskie tony z wysokiej klasy zestawów głośnikowych są nisko schodzące, dynamiczne i szybkie. Mocno uderzają, ale szybko się Cofają. Nie ma mowy o żadnym snuciu się. Oczywiście tego ma również "pilnować" wzmacniacz. Czyli dobrze je kontrolować. Odpowiada za to współczynnik tłumienia wzmacniacza (damping factor). Niektóre firmy to podają.
Słuchając kolumn przez jakiś czas w salonie spróbuj wyobrazić sobie, czy będziesz mógł słuchać dłużej takiego dźwięku w domu, czy Cię szybko nie zmęczy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru odsłuchach kolumn zdecydowałem się na Mission MX4 bądź MX5 (racjonalna cena a MX6 raczej będą za duże do pokoju 20-25m2)

Mój znajomy ma starszy model M73i i te już konkretnie grają basem także sądzę, że MX5 zrobią to co oczekuje icon_smile.gif Myślałem by to połączyć z Yamahą A-S700 i CD-N500 czy to będzie dobry wybór ? Czytałem jak pewien typ pisał, że podłączał do MX5 3 różne wzmacniacze w tym właśnie A-S700 i napisał, że wypada najlepiej bo daje pełną kontrolę nad basem od samego początku głośności icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko o ostatnią odpowiedź icon_smile.gif Czy Yamaha A-S700 + Yamaha CD-N500 / CD-S700 (podobna cena) będzie dobrym zestawem do kolumn Mission MX5 bądź MX4 (co lepsze do pokoju 20-25m2 ?) Słuchałem troszkę mniejszych kolumn z Mission i bas bardzo mi się spodobał a ponoć ta Yamaha będzie w stanie kontrolować dobrze bas w tych kolumnach :> Chciałbym kupić wzmaka A-S1000 lecz koszt jest naprawdę spory...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów ma takie zestawienie, nie tak dawno kupił, zerknij w zakładkę "wasze systemy".
Myślę że yamaha uzupełnia missiony jeśli chodzi o górę pasma, można by też napisać że delikatne tony wysokie missiona są dokładniej pokazane, a nie są tak ostre jak to czasem u yamahy z niektórymi też jasno grającymi kolumnami .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif Faktycznie podobny zestaw kupił jeden z użytkowników tylko ze słabszym wzmacniaczem A-S500 nie A-S700 i opisuje, że gra bardzo dobrze także sądzę, że z trochę lepszym wzmacniaczem zagra tak jak tego będę oczekiwał. Szkoda tylko, że najbliżej odsłuch jakichkolwiek kolumn Mission mam w Krakowie (prawie 200km ode mnie) lecz chyba i tak zamówię je w ciemno icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krakowa 180km, Kielce 190, Skarżysko 210 ;d Zobaczę, może jednak zdecyduje się pojechać do Krakowa zobaczyć co tam grają w Top-HiFi i Audiotrendt icon_smile.gif

Ok dziękuje już za wypowiedzi. Jestem przekonany, że już zdania nie zmienię i dorobię jeszcze parę stów a następnie pojadę bądź zamówię Mission MX5 + Yamaha A-S700 + CD-N500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...