Skocz do zawartości

Płaskie kolumny KEF T a amplituner


Rawi

Recommended Posts

Jako że jestem nowy na forum serdecznie witam wszystkich kolegów i koleżanki!

Pewnie nie jestem pierwszy i nie ostatni z dylematem wyboru kolumn i ampli do nich, ale że wybrałem już kolumny to chciałbym prosić o rady w doborze wzmacniacza AV. Otóż z racji designu pasującego mi do wnętrza i (chyba??) dobrej jakości, postanowiłem zakupić zestaw kolumn KEF T305.
Krytyków płaskich i lekkich kolumn od razu poinformuję, że nie mam absolutnie miejsca na duże i ciężkie kolumny podłogowe, choć takie bym o wiele bardziej wolał.
Na pewno też za kwotę ok. 7.000 zł można by kupić coś fajnie grającego. Jednak ja już wybrałem powyższe, więc proszę o konstruktywne komentarze "co będzie nimi dobrze grało"?
Zaznaczę że chodzi mi tak o oględanie kina domowego z dobrą akcją, jak i o muzykę (tak klasyka jak i rock) w stereo. W związku z powyższym postanowiłem kupić dobry amplituner z opcją przedwzmacniacza, dla ewentualnego dokupienia wzmacniacza stereo później, gdyby jakość stereo była niewystarczająca. Nie wiem tylko, czy takie rozwiązanie przy tych kolumnach ma w ogóle jakiś sens z racji że kolumny nie są chyba raczej stworzone do wymagań audiofilskich??

No więc chciałem zapytać czy wzmacniacz Marantz SR7008 do takich kolumn, nie będzie "za dobry" ?? Zaznaczę, że jest to propozycja sprzedawcy i mam obawy co do zasadności wydania tak sporej kwoty. Powiem tak: stref raczej nie będę wykorzystywał (z racji na okablowanie), 9.2 więc chyba jest przesadzone. Wzmacniacz generalnie jest perfekcyjny, ale czy jest sens do tych kolumn??
PS. Chciałbym docelowo mieć system z 2+1center przy telewozorze + 2 górne ofektowe front + 2 surround tył + sub.
Pomieszczenie to prostokąt ok. 4x3 (na ścianie 3m telewizor) i niestety jednej ściany 4m nie ma.... tzn. część salonowa jest otwarta na jadalnię kuchnię ppokój i schody na górę, co nie sprzyja akustyce.

Aaaa i jeszcze jedno.. z racji powyższego być może skuszę cię na zakup mocniejszych kulumn stojących do słuchania muzy i postawię je na dłuższej ścianie co pozwoli mi na dobry chyba odsłuch muzyki w stronę tej "otwartej przestrzeni". Wtedy więc może taki ampli byłby wykorzystany w 100%???

Mam nadzieję że mój przydługi trochę opis jest w miarę jasny icon_wink.gif
Z góry dziękuję za rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
KEF T305 to przy pewnych ograniczeniach konstrukcji moim zdaniem wyśmienite kolumny, które są w stanie zapewnić bardzo dobry dźwięk wielokanłowy a także posłużyć do słuchania muzyki. Oczywiście największe ograniczenia usłyszysz właśnie przy muzyce.
Kwestia amplitunera - Marantz SR 7008 to bardzo dobre, mocne urządzenie, które w połączeniu z KEF zapewni czysty, analityczny, bardzo przestrzenny dźwięk. Dodatkowo w przyszłości ewentualnie przy podłączeniu innych, klasycznych kolumn do stereo będziesz miał pewność, że jakość będzie naprawdę dobra. Tak więc jeśli budżet na to pozwala, to konfiguracja bezpieczna, bardzo dobra jakościowa i przyszłościowa.
Alternatywą, która nie będzie tak bogato wyposażona, jednak pod względem jakości dźwięku będzie konkurowała z dobrym wzmacniaczem stereo jest Anthem MRX-310. To amerykański, bardzo potężny i solidnie skonstruowany amplituner, dodatkowo wyposażony w niezwykle skuteczny system kalibracji akustyki pomieszczenia Anthem Room Correction.
Przy niższym budżecie natomiast można spokojnie pozostać przy amplitunerze Marantz SR 6008 a w przyszłości dokupić dobrą końcówkę mocy do zasilenia kolumn przednich.

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań lub oferty finansowej służę pomocą. Zapraszam serdecznie na odsłuchy.


Cytat

Jako że jestem nowy na forum serdecznie witam wszystkich kolegów i koleżanki!

Pewnie nie jestem pierwszy i nie ostatni z dylematem wyboru kolumn i ampli do nich, ale że wybrałem już kolumny to chciałbym prosić o rady w doborze wzmacniacza AV. Otóż z racji designu pasującego mi do wnętrza i (chyba??) dobrej jakości, postanowiłem zakupić zestaw kolumn KEF T305.
Krytyków płaskich i lekkich kolumn od razu poinformuję, że nie mam absolutnie miejsca na duże i ciężkie kolumny podłogowe, choć takie bym o wiele bardziej wolał.
Na pewno też za kwotę ok. 7.000 zł można by kupić coś fajnie grającego. Jednak ja już wybrałem powyższe, więc proszę o konstruktywne komentarze "co będzie nimi dobrze grało"?
Zaznaczę że chodzi mi tak o oględanie kina domowego z dobrą akcją, jak i o muzykę (tak klasyka jak i rock) w stereo. W związku z powyższym postanowiłem kupić dobry amplituner z opcją przedwzmacniacza, dla ewentualnego dokupienia wzmacniacza stereo później, gdyby jakość stereo była niewystarczająca. Nie wiem tylko, czy takie rozwiązanie przy tych kolumnach ma w ogóle jakiś sens z racji że kolumny nie są chyba raczej stworzone do wymagań audiofilskich??

No więc chciałem zapytać czy wzmacniacz Marantz SR7008 do takich kolumn, nie będzie "za dobry" ?? Zaznaczę, że jest to propozycja sprzedawcy i mam obawy co do zasadności wydania tak sporej kwoty. Powiem tak: stref raczej nie będę wykorzystywał (z racji na okablowanie), 9.2 więc chyba jest przesadzone. Wzmacniacz generalnie jest perfekcyjny, ale czy jest sens do tych kolumn??
PS. Chciałbym docelowo mieć system z 2+1center przy telewozorze + 2 górne ofektowe front + 2 surround tył + sub.
Pomieszczenie to prostokąt ok. 4x3 (na ścianie 3m telewizor) i niestety jednej ściany 4m nie ma.... tzn. część salonowa jest otwarta na jadalnię kuchnię ppokój i schody na górę, co nie sprzyja akustyce.

Aaaa i jeszcze jedno.. z racji powyższego być może skuszę cię na zakup mocniejszych kulumn stojących do słuchania muzy i postawię je na dłuższej ścianie co pozwoli mi na dobry chyba odsłuch muzyki w stronę tej "otwartej przestrzeni". Wtedy więc może taki ampli byłby wykorzystany w 100%???

Mam nadzieję że mój przydługi trochę opis jest w miarę jasny icon_wink.gif
Z góry dziękuję za rady.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzękuję za szybką odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości, co do przynajmniej KEF-T. Czytałem że efektom brakuje trochę dołu, ale przecież po to jest sub, którego raczej się używa przy oglądaniu filmów icon_smile.gif A co do stereo, jak już wspomniałem planuję zakupić osobny wzmacniacz i kolumny w późniejszym czasie.

Stąd też nadal trochę nurtuje mnie pytanie, czy Marantz SR7008 nie jest tu aby "przesadzony"? Bo że jest dobry i MOCNY, to wiem! Zastanawiam się nad zamianą tej pozycji na dużo mniejszy, ale za to z WiFi (w które musiałbym i tak doposażyć SR7008 bo nie mam tam kablowego netu) amplituner Marantz NR1605?
Jest duużo słabszy od poprzedniego, więc czy do wspomianych KEF-ów by wystarczył aby delektować się szczegółowymi brzmieniami przy poprzedniej konfiguracji?
Z góry dzięki za potwierdzenie, lub rozwianie moich wątpliwości.
PS. A co do budżetu, to raczej już z SR7008 jest to moja górna granica, więc jeśli KEF-y grałyby równie dobrze przy sporo tańszym NR1605, to byłbym baardzo zadowolony icon_smile.gif ... Choć może bardziej nawet moja druga połowa, bo pieniądz nie lubi leżeć u nas w skarpecie icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przewidziało, że Marantz NR1605 ma WiFi, no więc przy o wiele większych możliwościach (mocowych) pozostanę przy podpowiedzi kolegi i raczej zdecyduję się na starszą wersję SR7008, czyli SR6008. Zaoszczędzone parę groszy, a systemu 9.2 nigdy nie tak naprawdę bym nie wykorzystał.
Jeszcze raz dziękuję Q21 i pozdrawiam.
A sygnał WiFi można przecież zamienić na LAN, kupując za ok. 100zł tzw. AP/Klienta WLAN, który będzie konwertował sygnał bezprzewodowego netu na kabelek icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...