Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 15m^2


ziolo

Recommended Posts

Witajcie,

Mam do wydania na zestaw ok 1k-1.5k zł. Wybieram spośród sprzętu używanego. Do tej pory (posiłkując się dość znanym kanałem na Youtube) wybrałem taki zestaw:

Kolumny: JBL LX 800
Wzmacniacz: PIONEER A-701R

Łączny koszt tego zestawu to 1350zł. W większości słucham popu i rocka (90%), zależy mi na wyczuwalnym basie, który jednak nie będzie zanadto dominował.
Co do reszty pasma nie mam wyszczególnionych preferencji (nigdy nie posiadałem porządnego stereo), więc dobrze gdyby brzmiało możliwie naturalnie.

Źródłem dźwięku będzie komputer. Ma standardowe wyjścia audio jak i wyjście S/PDIF (z tego co widzę, w zaproponowanym wzmacniaczu go nie ma).

Dodatkowo chcę do wzmacniacza podłączyć również słuchawki AKG k550.

Czy cały zestaw będzie dobrze ze sobą współgrał?

Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć.

Co do kanału Reduktor szumu, to uważam, że to fajna i ciekawa pozycja. Fajnie zrealizowana. Co do odsłuchów i potęgi niskich ukazywanych w trzęsących się szklankach na regałach, to już inna sytuacja warta śmiechu. oczywiście piszę to tylko marginesowo, bo nie podejrzewam Cię o tego typu skrzywienia.
Odnośnie zestawu, to można by było w tym przedziale złożyć go trochę ciekawiej. Możesz napisać coś więcej na temat Twoich upodobań brzmieniowych i kilku przydatnych informacjach, do których wzór znajduje się w zakładce Pierwsze Posty ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną (z racji braku doświadczenia) nie jestem w stanie wypisać większej ilości informacji nt. preferowanego brzmienia.
Na pewno chcę by bas był wyczuwalny, ale absolutnie nie chcę by był słyszalny przez cały czas, ma być go sporo wtedy kiedy faktycznie utwór tego wymaga.
Reszta pasma tak jak napisałem, możliwie naturalna (specyfika AKG k550 dość dobrze mi odpowiada, o ile można porównać słuchawki do zestawu stereo icon_biggrin.gif).

Pozostaje kwestia przesyłu sygnału ze źródła. Mam dwie opcje do wyboru: aux i spdif. Czy spdif będzie znacznie lepszym wyborem?

Myślę, że na początek dobrze będzie skupić się na wyborze kolumn. Odpowiadają mi zarówno monitory jak i kolumny podłogowe. Co sądzicie o mojej propozycji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, myślę że można lepiej. Jak widzę, najważniejsze, że nie ma problemu co do używek.
Sądząc po tym, że pokój ma powierzchnię 15 m2 myślę, że te kolumny będą za duże. Lepsze byłyby monitory. Do nich znów potrzebne będą standy. I teraz zaczyna się zabawa, bo trzeba monitory na czymś postawić tymczasowo, dopóki nie kupisz podstawek. Czy ewentualnie masz na czym (biurko, komoda, szafka) ?
No chyba, że koniecznie chcesz podłogowe ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie dlatego jak kupisz dobrze, to problemu z odsprzedażą nie będzie. Jeszcze dziś rzucę okiem i podeślę Ci jakieś propozycje kolumn. To powinniśmy wybrać pierwsze, a następnie do kolumn szukać wzmacniacza.
Proponuję podział 800-700 zł, 900-600 zł kolumny-wzmacniacz (podział w dwóch opcjach, bo nigdy nie wiadomo co się może trafić).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozostaje kwestia przesyłu sygnału ze źródła. Mam dwie opcje do wyboru: aux i spdif. Czy spdif będzie znacznie lepszym wyborem?


Wzmacniacza z wejściem dla sygnału optycznego raczej nie znajdziesz w tej cenie. Obecności wejścia optycznego rozpatrywałbym w kategorii, dodatkowej użyteczności ( np. do podpięcia tv led który ma tylko takowe wyjście ), a nie lepszej jakości dźwięku .
Co do kolumn na biurku to nie przeceniaj biurka, dobrze jak kolumny są rozstawione dalej niż te 1,2 metra od siebie, inna sprawa że niektóre monitory są dość głębokie, powyżej 25-30 cm .
O ile pamiętam forumowicz MAreve przymierzał się do sprzedaży swoich monitorów KEF cresta 2, choć Twój budżet pozwala na coś więcej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy są poza budżetem. Wybierz jak najlepszy wzmacniacz w tym przedziale cenowym (total 1.5kzł). Czyli za około 700zł. Jeśli znajdziesz coś za 900zł, a będzie warte dołożenia grosza to bez problemu dołożę.

EDIT: Jeszcze dla pewności odnośnie głośników: czy zaspokoją one moje wymagania odnośnie niskich tonów? (mają grać naturalnie, a bas ma się pojawiać wtedy gdy jest potrzebny i w takim momencie powinien "robić wrażenie"). Jakkolwiek amatorsko moje wytłumaczenie nie brzmi mam nadzieję, że jest w miarę zrozumiałe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 800 zł za nowe to rozsądna cena, MA też sporo wysokich tonów, więc tak zwanej szeroko pojętej czystości dźwięku i detali. Pewną zaletą jest przedni br ułatwiający ustawienie .
Byłoby dobrze abyś mógł ich posłuchać przed kupnem i z dwu innych produktów, tak dla punktu odniesienia. Nawet w elektromarkecie na. M porównać z czymś ciut tańszym np. magnat supreme 200, yamaha ns-333, czymś w podobnej cenie wharfedale 10.2 i droższym jbl studio 530, elac 63.2, canton ergo 620 .
To jak wykreujesz i podasz niskie czy wysokie tony zależy też od wzmacniacza i tego jak ustawisz pokrętła basu i wysokich tonów. Pozorne przekręcenie gałki basu w prawo niby przynosi natężenie i zwiększenie ilości niskich tonów, choć tak naprawdę tylko jego wycinka około 100Hz, przykrywasz więc najniższy bas 35-60Hz , to samo z wysokimi eksponujesz 10000Hz podkręcając w prawo, ale trochę kosztem środka pasma, czy najwyższych tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...