Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 15m^2


ziolo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie musisz mieć zgody sprzedającego na kupno tego wzmacniacza.
Robisz tak:
1) wchodzisz na ebay.de (nie ebay.pl) i logujesz się swoimi danymi logowania z ebay.pl
2) kupujesz wzmacniacz
3) informujesz sprzedającego, że płacisz mu tylko koszt wzmacniacza (bez kosztów przesyłki) ale prosisz go o zapakowanie sprzętu (szczegóły tutaj w poście #12), który odbierze Twój kurier
4) zamawiasz kuriera (szczegóły tutaj w poście #4).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do końca tygodnia nie znajdę lepszej opcji to nie będę miał wyjścia. Wolałbym jednak by ktoś polecił jakiś inny wzmacniacz za 700-900zł ew. wypowiedział się nt. mojej propozycji (jest to wzmacniacz do zestawu 7.1, ale mimo wszystko prosiłbym o opinię).

W innym wątku z tego forum polecano do wybranych przeze mnie głośników wzmacniacze: HARMAN KARDON HK 680, NAD 350, Rotel RA-01 oraz CAMBRIDGE AUDIO A500. Jak wypadają one w porównaniu z Grundigiem FineArts V3?

W międzyczasie znalazłem takie standy: http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...4567140237.html

Czy rozmiar podstawki 16cmx16cm nie jest za mały? Mogę wybrać rozmiar na zamówienie. Czy najlepszy będzie taki jak rozmiar podstawy głośnika?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mogę zrozumieć, że chciałbyś wydać na wzmacniacz 700 zł, a nie kupować V3 za sporo mniej (chociaż to na prawdę dobry wzmacniacz). I nie ma problemu, poszukamy czegoś innego.
Ale nie rozumiem, dlaczego zainteresował Cię amplituner kina domowego ? Co do standów, to myślałem o trochę solidniejszych, taż z Allegro, które robisz na zamówienie. Wtedy możesz dobrać wielkość tacek, jeżeli oczywiście masz kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posłuchaj mogę zrozumieć, że chciałbyś wydać na wzmacniacz 700 zł, a nie kupować V3 za sporo mniej (chociaż to na prawdę dobry wzmacniacz). I nie ma problemu, poszukamy czegoś innego.
Ale nie rozumiem, dlaczego zainteresował Cię amplituner kina domowego ? Co do standów, to myślałem o trochę solidniejszych, taż z Allegro, które robisz na zamówienie. Wtedy możesz dobrać wielkość tacek, jeżeli oczywiście masz kolumny.



Tak jak mówię, sprzedawca od głośników miał też do sprzedania ten wzmacniacz od kina domowego, potrzebowałem tylko krótkiej odpowiedzi: warto lub nie warto icon_smile.gif

Co do V3 to jednak sporo zachodu jest z kupnem tego przez niemiecki ebay, wolę dopłacić te kilkaset złotych i nie przejmować się kurierem, tego czy dogadałem się ze sprzedawcą itd.

Co sądzisz o tych wzmacniaczach: HARMAN KARDON HK 680, NAD 350, Rotel RA-01 oraz Cambridge Audio - AZUR 540A.
W szczególności moją uwagę przykuł Rotel RA-01, wiem, że nie ma pilota, ale nie jest mi on niezbędny. Nie mam pojęcia jak z parametrami w porównaniu do V3 (lepiej/gorzej), ale designem zdecydowanie deklasuje produkt Grundiga icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie ledwie 1-1,5 tys. połowa tej kwoty albo więcej na wzmacniacz jest bez sensu. Kolumny są ważniejsze.
<500zł spokojnie z zapasem kupisz porządny wzmacniacz typu właśnie polecony wcześniej Grundig, albo starsze serie Denona serii 7xx, Cambridge A500, czy najlepiej stary Nad (choć brzydki). I to u nas a nie gdzieś za granicą. Rotela zostaw audiofilom. Taki wzmacniacz za 800zł niewiele wniesie do przeciętnych kolumn. Kolumny są ważniejsze zdecydowanie (no chyba że kolumny są trudne do napędzenia, wtedy wzmacniacz jest równie istotny, ale to już inna bajka i nie ten przypadek).
Jak chcesz to zerknij na Allegro, sprzedaję po testach Acoustic Energy Aelite 2 (super bas, barwa, dynamika), jedne z fajniejszych monitorów jakie słyszałem. Choć możliwe że faktycznie będą poza budżetem. Z tańszych świetnie grają też Boston A26, dużo przyjemniejsze i z wiele lepszym basem od wspomnianych przez Ciebie MA MR2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może nie trzeba było się tak spieszyć z tymi monitorami? Ale są, to trzeba teraz pomyśleć o wzmacniaczu.
I jeśli na razie nie zamierzasz wymieniać kolumn, to faktycznie może mimo wszystko warto kupić lepszy wzmacniacz.
Zamierzasz się rozwijać dźwiękowo? Wówczas ma to sens.
A jeśli tak, to nie Rotel RA-01 czy CA 540A. Można znaleźć ciekawszy wzmacniacz.
Fine Arts V 3 wbrew pozorom to bardzo dobry wzmacniacz i powyższe wcale nie są od niego lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w przyszłości zapewne zamierzam upgradować zestaw bądź wymienić go całkowicie. Wzmacniacz kupuję używany więc na chwilę obecną nie ma to najmniejszego znaczenia (akceptowalna utrata wartości). Odnośnie FineArts to w polskim internecie nie jestem go w stanie na chwilę obecną kupić, a kupno na ebay.de to dla mnie za dużo zachodu, dlatego szukam droższej alternatywy.
Podsumowując, zupełnie nie ma to dla mnie teraz znaczenia, że w przyszłości możliwe, że będę zmieniał sprzęt i dlatego teraz powiniennem wziąć droższy wzmacniacz. Potrzebuję czegoś co dobrze zagra z Monitor Audio MR2 i to wszystko czego oczekuję (do tej pory prócz FineArts, który jest ciężko dostępny nie polecono mi żadnego konkretnego modelu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_eek.gif 9 września YT naprowadził Cię na jbl, 10 września w poście nr 20 zasugerowałem abyś dla swojego dobra posłuchał czegoś w MM , kilka godzin põźniej kupiłeś wspomniane na forum MA mr2.
Mieszkasz w Krakowie sklepõw cała masa, a Ty niechcesz zaufać sobie i swoim uszom, w ciægu godziny dowiedzieć siė jakie masz preferencje, aby nie wyrzucać kasy w ciemno.
Teraz MA i tak stoją bezczynnie, bo wzmacniacza brak... ( wspominasz że jak coś to je sprzedaż, a 48h wcześniej miały być na parė lat ), no ale Twoje pieniædze i Twoja zabawa, aby się podobały, bo czas poświėcony na ich ewentualną odsprzedaż, wysyłkę, bėdzie dłuższy niż czas na zarzucony odsłuch w sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w tej sytuacji kolumny będą elementem niższej klasy w stosunku do wzmacniacza. Ale maleńkim plusikiem jest to, że dobry wzmak może "wycisnąć" z nich wszystko co najlepsze.
A to wzmacniacze które znalazłem.
http://allegro.pl/arcam-a70-wzmacniacz-i4595221079.html Naprawdę dobry wzmacniacz o ile nie przeszkadza Ci nie działający wyświetlacz. W sumie wyświetlacz przeważnie zakłóca sygnał i dobrze jest go wyłączyć.
http://allegro.pl/arcam-a65-plus-i4591667440.html A jeśli nie, to tu masz niższy model.
http://allegro.pl/arcam-alpha-8-i4591970998.html Albo starszy, też bardzo dobry Arcam. Niestety bez pilota i cena mogłaby być niższa.
http://allegro.pl/luxman-l-400-0713-i4599514125.html Wzmacniacz ocieplony i muzykalny, pełna piękna średnica.
http://allegro.pl/wzmacniacz-zintegrowany-...4602008756.html Niezły wzmacniacz, choć ja wolę starsze modele tej firmy

http://allegro.pl/show_item.php?item=4597528587 a na tym sam bym chętnie posłuchał. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź! icon_biggrin.gif
Jeśli z tej listy Arcam A70 faktycznie jest najlepszy to mógłbym się na niego zdecydować pomimo niedziałającego wyświetlacza. Niepokoi mnie tylko to, że jest to jedyny egzemplarz tego wzmacniacza na allegro zarówno w aukcjach trwających jak i zakończonych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wkońcu to ty tutaj jesteś ekspertem, a ja totalnym nowicjuszem. Nawet jeśli po zmianie sprzętu za kilka lat, miałby u mnie ten wzmacniacz leżeć odłogiem, to jeśli tylko faktycznie na chwilę obecną jest w stanie świetnie zagrać to myślę, że warto. Jeśli tylko mógłbyś z grubsza opisać, które wg. Ciebie częstotliwości są najbardziej uwydatniane przez ten wzmacniacz byłoby świetnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem. Ale mam pewne doświadczenie i chyba wyczucie w doborze sprzętu.
Masz rację z tym wzmacniaczem. Ale nie do końca. Myślę, że posłuży Ci on jeszcze długo.
Nie wiem tylko dlaczego pytasz o to, które częstotliwości są najbardziej uwydatnione przez ten wzmacniacz?
Moim zdaniem jest on dość wyrównany i nic nie jest specjalnie uwydatnione. Bo to dobry wzmacniacz.
A preferujesz ekspozycję któregoś z podzakresów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obaw. Arcam nie jest wzmacniaczem nazbyt eksponującym niskie tony. Są one raczej krótsze, szybsze i wchodzą wtedy gdy naprawdę są potrzebne, zapisane na płycie. czyli bas jest dobrze kontrolowany i bardziej zależy od nagrania oraz charakterystyki kolumn niż od jakiegoś nienaturalnego eksponowania przez wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...