Skocz do zawartości

Pierwszy sprzęt "na start"


QriFanLin

Recommended Posts

Z racji, że to mój pierwszy post na tym forum kłaniam się bardzo nisko icon_smile.gif

"Buduję" zestaw do słuchania... a w tym temacie akurat wiedzy u mnie "0" także zwracam się z prośbą do Państwa.

Chciałbym tylko małych wskazówek czego szukać, czego unikać, na co zwrócić uwagę. Domyślam się, że wszystko co kupię z drugiej ręki raczej powinno być lepsze aniżeli to co dostępne w MM i pochodnych na półce.

Sprzęt ma pracować na ok. 25m2. Generalnie słucham rocka i wszelkich jego pochodnych nie jestem jakimś (jeszcze) melomanem ale "fajnie" jakby sprzęt nie... "purtał". Wzmacniacz będzie podłączony do TV także od czasu do czasu fajnie byłoby usłyszeć jakieś efekty na filmie.

Poszukuję wzmacniacza, odtwarzacza CD, tunera FM no i jakieś kolumny na podłogę. Generalnie komplet. Na co mogę liczyć za max. 1000-1200 PLN? Myślałem nad jakąś konfiguracją Yamahy i głośniki Tonsila? W przyszłości raczej na pewno będę chciał kupić gramofon.

Z góry dziękuje za porady icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W sumie skromnie, ale jako tako to opisałeś. Jak najbardziej sprzęt używany, szczególnie jeżeli chodzi o Twój budżet (chociaż, jakbyś napisał, że chcesz wydać 2000 zł, też poleciłbym używki).
Jedynie czego mi brakuje, to informacji o Twoich upodobaniach brzmieniowych. Napisz jakie brzmienie lubisz, zimne, ostre, ciepłe, neutralne ...
A co do Twoich typów, to Yamaha ok, ale kolumny z pewnością można kupić lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dźwięki lubię? Ciężko mi powiedzięć. Tak naprawdę "całe życie" jechałem na jakiś zestawach komputerowych "2.0 made in china za 99PLN" także teraz pewnie przeskok będzie spory. Coś więcej pewnie będę mógł powiedzieć przy zakupie drugiego zestawu za jakiś czas icon_smile.gif Najważniejsze jak dla mnie to aby dźwięk był czysty... nie mam 15 lat aby męczyć sąsadów każdego dnia moimi upodobaniami ale od czasu do czasu "każdy" chciałby np. puścić sobie SOAD na "full".

Jakby tylko ktoś mógł mi podpowiedzieć jakiś konkretny model/serię produktów np. Yamaha byłbym wdzięczny... pewnie były jakieś lepsze/gorsze wynalazki.Na allegro tyle tego jest :/

A głośniki? Coś więcej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, powiedzmy, że lubisz cieplejsze granie i dynamiczne w miarę, sądząc po gatunku muzyki.
Na początek proponuję zająć się szukaniem kolumn, a potem do nich szukać wzmacniacza. Czy dostaniesz to wszystko za 1200 zł ? Trochę będzie ciężko, biorąc pod uwagę Twój metraż. Na 25m2 trzeba postawić kolumny podłogowe. Można także pokusić się o przyzwoite monitory, jednak do nich potrzebne będą solidne standy. Takie kolumny muszą na czymś stać. Tymczasowo można by postawić monitory na komodzie, biurku, półce, albo jakiejś innej imitacji podstawy, a później dokupić standy z prawdziwego zdarzenia.
Co do wzmacniacza, nie musimy skupiać się tylko na jednej, konkretnej marce. Widzę, że Yamaha przypadła Ci bardzo do gustu.
A jeżeli słuchałeś wcześniej tylko na zestawikach do komputera, to będziesz pod wielkim wrażeniem, jak odpalisz stereo.

Proponuję podzielić Twój budżet tak :
600 zł - kolumny
400 zł - wzmacniacz
200 zł - odtwarzacz cd, tuner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wszystko co kupię z drugiej ręki raczej powinno być lepsze aniżeli to co dostępne w MM i pochodnych na półce.



Aż tak bym się nie rozpędzał, jakbym miał te kilka minut w MM i brak konieczności zapłacenia, wiedziałbym co jest godne uwagi i wózek bym zapełnił icon_wink.gif . Choć owszem w budżecie 1200zł to zdecydowanie używki, bo tak to faktycznie, kiepska, choć nowa mikrowieża.
To jak twierdzą niektórzy, że nie ma nic ciekawego w tv, cóż ponad 70 polskich kanałów tematycznych i setki programów, to chyba tylko kwestia odpowiedniego dobrania audycji do swoich zainteresowań .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj propozycja kolumn podłogowych :
http://allegro.pl/quadral-venta-i4583847473.html
[ QUADRAL VENTA ]
http://allegro.pl/quadral-rubin-seria-phon...4571273333.html
[ QUADRAL RUBIN PHONOLOUGE ]
Ostatnio takie poszły za 750 zł :
http://allegro.pl/znakomite-quadral-rubin-...4536722517.html
[ QUADRAL RUBIN PHONOLOUGE ]
Ale może udałoby się kupić taniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrze, powiedzmy, że lubisz cieplejsze granie i dynamiczne w miarę, sądząc po gatunku muzyki.
Na początek proponuję zająć się szukaniem kolumn, a potem do nich szukać wzmacniacza. Czy dostaniesz to wszystko za 1200 zł ? Trochę będzie ciężko, biorąc pod uwagę Twój metraż. Na 25m2 trzeba postawić kolumny podłogowe. Można także pokusić się o przyzwoite monitory, jednak do nich potrzebne będą solidne standy. Takie kolumny muszą na czymś stać. Tymczasowo można by postawić monitory na komodzie, biurku, półce, albo jakiejś innej imitacji podstawy, a później dokupić standy z prawdziwego zdarzenia.
Co do wzmacniacza, nie musimy skupiać się tylko na jednej, konkretnej marce. Widzę, że Yamaha przypadła Ci bardzo do gustu.
A jeżeli słuchałeś wcześniej tylko na zestawikach do komputera, to będziesz pod wielkim wrażeniem, jak odpalisz stereo.

Proponuję podzielić Twój budżet tak :
600 zł - kolumny
400 zł - wzmacniacz
200 zł - odtwarzacz cd, tuner



Zaraz lecę na allegro i postaram się przedstawić jakieś propozycje "zestawu". Kolumny QUADRAL, które zaproponowałeś prezentują się znakomicie - oby grały tak samo dobrze. Raczej w grę wchodzą tylko podłogowe... jakoś "to musi" wszystko wyglądać aby żona z chęcią i ochotą ścierała kurze icon_smile.gif

Nie upieram się przy firmie Yamaha ale z tego co poczytałem to raczej sprzęt OK i... wyglądają po prostu schludnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...