Skocz do zawartości

Canton Control Unit


butcher1

Recommended Posts

Cześć.

Podłączenie kontrolera pokazuje ten schemat:


Rys 3 pokazuje jak podłączyć kontroler do przedwzmacniacza i końcówki mocy.
Rys 4 pokazuje jak podłączyć kontroler do wzmacniacza zintegrowanego ze zworkami.

Natomiast jeżeli masz wzmacniacz zintegrowany bez zworek to źródło podłączasz to sekcji "main-input" w kontrolerze, a wzmak do sekcji "main-output".

W Twoim kontrolerze będą tylko dwie pary gniazd (main).

Z Twojego poprzedniego wątku pamiętam, że masz model Canton SC-S a jaki wzmak?

Kolumny podłącz w bi-wiringu - jest nieco lepsza rozdzielczość dźwięku (ja używam takich kabli: SL-10 ALPHARD DA VINCI)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc gdzie konkretnie to podłączyć? Zdjęcie:


Jeżeli źródłem jest odtwarzacz CD to: odtwarzacz CD podłączasz jedną parą interkonektów do wejść "in" w kontrolerze oraz drugą parą interkonektów podłączasz "analogue CD" we wzmacniaczu do wyjścia "out" w kontrolerze.

Jeżeli źródłem jest tuner to: tuner podłączasz do wejść "in" w kontrolerze oraz w wejścia "analogue tuner" we wzmacniaczu podłączasz do wyjścia "out" w kontrolerze.

Uważaj tylko, żeby kanały L,R były podłączone prawidłowo oraz, żeby kierunek napisów na interkonektach biegł zgodnie z kierunkiem przepływu prądu (dźwięku) tj. od źródła w kierunku wzmaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Jeśli dobrze zrozumiałem to przy zmianie źródła / cd, tuner radiowy , dekoder nc+, tv / każdorazowo trzeba przekładać IC . ? ,skąd pobrać pełną instrukcję controlera? Gdzieś obiło mi się o uszy że bada się jakoś akustykę pomieszczenia za pomocą mikrofonu ale nigdzie się nie doczytałem czy tak jest ? i jak to się robi. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Podsumowując: są następujące możliwości podłączenia wzmacniacza do Cantonów RC-L z kontrolerem:

1) dla jednego lub dwóch źródeł podłącza się wg wskazówek w tym wątku http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...0&start=300 w poście #316;

2) dla jednego, dwóch lub większej liczby źródeł:
- w przypadku wzmacniacza zintegrowanego kontroler podłącza się wg wskazówek w bieżącym wątku w poście #2 na rys 4,
-w przypadku przedwzmacniacza i końcówki
kontroler podłącza się wg wskazówek w bieżącym wątku w poście #2 na rys 3,
a źródła (cd, tuner, dekoder tv, nc+) bezpośrednio do wzmacniacza do odpowiednich wejść;

3) jeżeli źródeł jest więcej niż wejść we wzmacniaczu to podłącza się je wg wskazówek w tym wątku http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...0&start=300 w poście #316 używając któregoś rozgałęźnika z linków z postu #285.

Wzmacniacz ze zworkami lub zestaw przedwzmacniacz+końcówka można podłączyć metodą 1, 2 lub 3.
Wzmacniacz bez zworek można podłączyć metodą 1 lub 3.

W żadnym przypadku nie trzeba przekładać interkonektów.
Instrukcja do kontrolera nie zawiera niczego szczególnego poza rysunkiem z postu #2 z bieżącego wątku.
Mikrofon posiadają kontrolery do kolumn Canton Digital. Modele niższe (np. RC-L) mikrofonu nie mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...