Skocz do zawartości

NAD 316bee+mission M33i jaki CD player ?


pablos321

Recommended Posts

Witam się gdyż forum przeglądam już od kilku lat natomiast dzisiaj postanowiłem się przywitać icon_smile.gif

Posiadam sprzęt taki w topicu : NAD 316bee+mission M33i

Aktualnie jestem na etapie skłądania kolejnego elementu czyli cd player.

Zastanawiam sie nad nowym lub używanym NAD'em- pewnie C516

Myślicie że używany to dobry kierunek? akurat sprzęt który mam został zakupiony jako nowy.

Różnica w cenie to okolo 500 zł - tylko pytanie czy warto ?

Dzięki za sugestie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie musi być natomiast fajnie aby zestaw był tej samej marki- chyba że to tylko taka moja wyobraźnia icon_smile.gif

Z drugiej strony teraz tak myślę że jest to sprzęt na kilka kilka naście lat więc pytanie czy różnica 500 zł będzie aż tak znacząca

Może faktycznie zostanę przy nowym sprzęcie czyli nowa C516, chyba że przekonasz mnie żeby szukać czegoś innego ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Cię przekonywał, bo jakby co będzie na mnie icon_wink.gif
Oczywiście, że wyższy model NADa (równie dobrze może to być Pioneer, Yamaha czy Denon - w zależności od tego jakiego brzmienia poszukujesz) będzie lepszy. Ale jeśli nie zamierzasz wymieniać w najbliższej przyszłości kolumn czy wzmacniacza, to odtwarzacz CD wnosi do brzmienia zestawu najmniej. Więcej dałaby wymiana wzmacniacza a jeszcze więcej kolumn.
Po kupieniu odtwarzacza CD dobrze by było wymienić kable (głośnikowe i interkonekty) na lepsze, z dobrej miedzi beztlenowej.
Może jakieś markowe? O ile masz tylko jakieś zwykłe, najtańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Zakupiony gdzieś 5 lat temu. Szukałem kina domowego do 3000 tys.
Nie świadom zacząłem szukać standardowo po marketach i jak miałem już coś wybrać zostawala nutka nie pewności czy oby na pewno robie dobry zakup.

Całe szczęście natrafiłem na sklep audio w Krakowie audio trend . Chłopaki prawdę mnie obsłużyli profesjonalne bez ściemy i naciągania na badziew;)

W głowie miałem dwa źródła dźwięku jakiś ampli " kembridż-audio";) i nad.

Po od słuchu wybór był jednoznaczny .pamiętam byłem napalony tez na jakiś model kolumn jamo z subbem ale po odsłuchu missiony wygrały.

Tak więc mając kwotę 3k wydałem coś koło 2400 zł + 70 zł kable tzw . banany; )

Trochę się rozpisałem ale ot taka moja krótka historia. Fajne jest to ze ten sprzęt cały czas zaskakuje .
Nic w tym zestawie nie jest przesadzone nie sztucznego podbicia bassu. Każdy dźwięk jest fajnie separowany. Pięknie brzmi vokal.
Głównym źródłem dźwięku jest albo tuner kablówki albo lapek i tylko format flack różnica nie samowola w porównaniu do mp.

Więc myślę że jak kupie oddzielny odtwarzacz CD to system poraz kolejny mnie zaskoczy icon_wink.gif

Jest to naprawdę zestaw skrojony na miarę jakos- cena

Nisko budżetowy zestaw audiofiliski; )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miałby kombinować? Jeśli ktoś modyfikuje sprzęt na ogół się tym chwali. Gość ma 100% pozytywnych komentarzy. Same piątki.
To, że sprzęt używany sprzedaje się często sporo taniej niż nowy, nie jest niczym szczególnym. Gdyby to był najnowszy model, to można by się zastanawiać co jest grane.
Oczywiście można szukać dalej. Może trafi się lepszy model, choć pewnie będzie drożej.
No chyba, że jednak może być inny odtwarzacz niż NAD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takiego NADa http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/171708.php
Jeśli chodzi o odtwarzacze innych firm, nie widzę na razie nic na tyle ciekawego, by Ci polecić.
Chyba , że taki vintageowy już niemal (jak na CD) Kenwood http://allegro.pl/kenwood-dp-7060-6-5-kg-t...4576783067.html
Albo nieco młodszy z wyjściami XLR (choć chyba nie zbalansowany) CA http://allegro.pl/cambridge-audio-cd6-i4592898657.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety NAD się już sprzedał icon_sad.gif, ale polujemy dalej icon_razz.gif


Jakie kable kupić do podłączenia odtwarzacza do wzmacniacza ?

Mam jeszcze jedno pytanie aktualnie kolumny do wzmacniacza połączone zwykłymi stykami bananowymi icon_smile.gif za 70 zł .

Czy wymiana ich na jakieś lepsze poprawi znacząco jakość dźwięku przy takim systemie ?, Znacząco= odczuwalnie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście przeglądasz forum od kilkunastu lat, to powinieneś wiedzieć, że kable kupuje się na końcu, po skompletowaniu zestawu. Bo nie kolumny, wzmacniacz czy odtwarzacz dobiera się do kabli, ale odwrotnie. Kable mają skorygować, doszlifować brzmienie.
A Ty jeszcze nie wiesz jaki będziesz miał odtwarzacz. Jak kupisz, posłuchasz na kablach które masz, które znasz, wówczas można się będzie na podstawie Twojego wpisu za czymś rozejrzeć.
Przecież piszemy o tym w co trzecim wątku.

Co do styków bananowych, to chodzi Ci o wtyki bananowe, czyli same końcówki bez kabla?
Jeśli tak, to lepiej w terminalu głośnikowym zacisnąć goły kabel. Dopiero jak się nie da tego uczynić, ze względu np. na budowę kabla albo chcemy często przełączać wzmacniacz czy kolumny, to możemy pomyśleć o wtykach.
Każdy wtyk jest dodatkowym elementem w torze audio, więc nie poprawia ale degraduje dźwięk, tak jak każdy inny dodatkowy element (Korektory, układy korekcyjne [loudness], potencjometry regulacji tonów itp.)
Teoretycznie lepsze są wtyki widełkowe, bo mają większą powierzchnię styku z gniazdem a także można je mocniej przykręcić.
Ale ja nie mam dobrych doświadczeń z widełkami, bo przeważnie nie chcą się pewnie trzymać w gniazdach.
Tanie wtyki z marnych materiałów na pewno bardziej szkodzą dźwiękowi niż lepsze, np. z miedzi beztlenowej, złocone, albo srebrne.
Ale takie sporo kosztują.
Sposób montażu też robi swoje. Nie przekonuje mnie przykręcenie na dwie maleńkie śrubki ani lutowanie. dużo lepsze jest zaciśnięcie kabla we wtyku. Najlepiej robi to chyba QED w swoich hydraulicznie zaciskanych wtykach Airloc. Mam, używam, polecam, ale jest drogo.

Reasumując. Dobre wtyki owszem, ale lepiej dołożyć i kupić lepszy kabel głośnikowy. I zakręcić "na golasa" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...