Skocz do zawartości

Muzyka rockowa z płyt winylowych - dobór sprzętu i najsłabsze ogniwo


Darek_F

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zmiana planów - facet odpisał mi, że wyśle nowy głośnik średniotonowy i go sobie wymienię. No i dobrze, bo na necie wyczytałem, że Neo 3 i Neo V2 mają "tight bass" co jest raczej przeciwieństwem "deep bass" - czyli takiego, jaki lubię. Tak mi się podoba ich brzmienie, że nie chcę się z nimi rozstawać icon_smile.gif

Ale i tak przed chwilą wypatrzyłem na allegro Aelite 3 - http://allegro.pl/show_item.php?item=4712600203 To chyba będzie mój następny level icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum polecali mi jeszcze naprawić ten głośnik - tzn rozkleić go, resor skleić buteprenem a następnie przykleić do cewki klejem epoksydowym. Ale jednak boję się tego robić - jak później skleję ten głośnik? Skąd wezmę zawieszenie?

Druga metoda to odkleić tylko kopułkę, zablokować wycentrowaną cewkę i w miejscu przedarcia resoru nałożyć butapren. To już bardziej wykonalne. Ale znów pytanie - jak bezpiecznie odkleić tą kopułkę? Czy są jakieś rozpuszczalniki które nie uszkodzą membrany?

Facet który ma mi wysłać nowy głośnik powiedział, że ten stary mogę sobie zatrzymać. Myślę, że w takim wypadku nic nie tracę i można się troche pouczyć na zepsutym sprzęcie. Ale jak już to chciałbym zabrać się do tego jak należy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłaciłeś za sprawne kolumny uczciwą cenę, to kolumny mają być sprawne. Oczywiście możesz dokonać napraw głośnika w celach eksperymentalnych, móże się uda, to będziesz miał zapas. Póki co, staraj się wymienić głośnik na sprawny.

Co do Sansui, to akurat tego nie słyszałem. Jeżeli gra podobnie do starszych konstrukcji, to warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy zachwalają te wzmacniacze Sansui, a ten mi bardzo odpowiada - ma odpowiednią liczbę wyjść. Inne starsze modele mają zazwyczaj Tape 1/2, Phono, Tuner i AUX a czasami nawet tego ostatniego nie mają.

Ten wzmacniacz ma akurat flitr subsonic, o którym pisał Profi. Wczoraj zrobiłem mały test na tych głośnikach - równocześnie na gramofonie i na komputerze włączyłem "Sonatę księżycową", przy czym wersja z komputera była w formacie flac. Gdy muzyka leciała z komputera - głośniki grały spokojnie i nie skakały. Gdy przełączyłem na gramofon, to przy tym samym rodzaju muzyki i przy tej samej głośności membrany skakały. A mój obecny wzmacniacz nie ma tego filtra subsonic, więc może lepiej zaopatrzyć się w taki wzmacniacz, który go posiada? Nie chciałbym, żeby głośniki znowu mi wyskoczyły z resorów przy zwykłym, cichym słuchaniu muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę tym razem prosić o radę odnośnie doboru wzmacniacza do kolumn EVO 3? Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć ok, 400 zł, max 500.
Słucham muzyki rockowej - głównie z winyli, w pokoju o wielkości ok. 25 metrów, który jest otwarty na przedpokój - kolejne 7 m.kw.

Dobrze by było żeby wzmacniacz posiadał wyjścia phono, cd, tuner i aux. W tej chwili nie mam odtwarzacza CD, ale może kiedyś uzupełnię zestaw stereo. Do aux mam podłączony komputer. Przydałby się jeszcze filtr subsonic.

Lubię brzmienie ciepłe z głębokim basem, chociaż neutralne też mi pasuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...