Skocz do zawartości

Jakie kino domowe wybrać?


bajaczek

Recommended Posts

Witam, jestem zielony w tej kwestii dlatego chciałbym prosić was drodzy forumowicze o rade. Chciałbym sobie sprezentować w domu taką namiastkę kina domowego. Myślałem o tym projektorze: Optoma HD131Xe (dobry wybór?), ale nie ma pojęcia jaki kino domowe do tego wziąć. Czy dało by sie kupić jakies sensowne do 1000zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zredagowałem mój post.

Na sprzęt chciałbym przeznaczyć kwotę między 3-3,5 tys. zł. Wolałbym raczej nowy, bo zakup będzie na raty.

Sprzęt będzie raczej służył wyłącznie do oglądania filmów. Składałby się z projektora i jakiegoś rozwiązania do dźwięku (filmy będą puszczane zazwyczaj z laptopa/komputera stacjonarnego).
Projektor mam już wstępnie wybrany optoma hd131xe i kosztuje jakieś 2300 zł więc na resztę (dźwięk) chciałbym przeznaczyć ok. 1000 zł.

Zestaw umieszczę w salonie o powierzchni około 43m2 (4,3x10).

Byłby to raczej jednorazowy zakup na parę lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Projektor mam już wstępnie wybrany optoma hd131xe i kosztuje jakieś 2300 zł więc na resztę (dźwięk) chciałbym przeznaczyć ok. 1000 zł.
Zestaw umieszczę w salonie o powierzchni około 43m2 (4,3x10).A może jakiś soundbar się opłaca albo zestaw lepszych głosników?


Co do Twojego pierwszego zdania...Mam nadal wrażenie że pomimo próśb ( w sumie w Twojej sprawie ) nie przeczytałeś zakładki...W takim metrażu to kolumny muszą być naprawdę solidne, a zestaw 5 czy 6 kolumn to spory wydatek. Najtańsze nowe które dają radę w dużym pokoju ( ale czy Twoim ?) to Taga 606 za ok 1100zł plus subwoofer koło 500zł, do tego należy doliczyć amplituner kina domowego minimum 800zł i bluraya, czy dvd minimum 250zł, plus kable, tak więc poniżej 2500zł-3tys ciężko zejść. To jeśli chodzi o kino domowe, oczywiście można zrobić opcję z dwoma kolumnami ( oby lepszymi ), tylko czy będzie dużo taniej ?
Skoro zestaw ma cieszyć parę lat warto wydać ( nawet trzeba ) więcej i kupić raczej sprzęt nowy, przynajmniej jeśli chodzi o amplituner, aby mała cyfrowe wyjścia i kodeki do filmów, a używane kolumny, zestaw.
Co do drugiej części, czy sounbar się opłaca, opłaca, ale bardziej do małego pokoju, pod tv led, sounbar za 400-600 zł gra lepiej od głośników tv i tylko tyle, ale u Ciebie się nie sprawdzi. Potem pytasz czy zestaw lepszych głośników, cóż lepsze wrogiem dobrego. W tym budżecie 1 tys ciężko wybrać cokolwiek co bym miało ręce i nogi jako kino domowe w takim metrażu. Za 1 tys to bardziej wzmacniacz stereo i małe kolumny do sypialni .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co na przykład powiesz na taki tani zestaw: samsung-ht-f5500?
Naprawdę nie jestem koneserem, dotychczas używałem tanich głośników 2.1 więc szukam czegokolwiek lepszego w niskiej cenie.




Dołóż parę groszy a nie pożałujesz. Za tysiąc możesz kupić już coś, co nawet bardzo mocno Cie ucieszy, np masz w podobnej cenie zestaw kina LG BH6440P. W necie na pewno znajdziesz w dobrej cenie.
Moi rodzice w wakacje tak kupili i w sumie wszyscy teraz jesteśmy zadowoleni, bo też korzystam z tego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajaczek, kino domowe na prawie 45 m2 za 1000 zł ? Już pomijam propozycje tych pierdziaw, bo to szkoda na to pieniędzy. Na taką powierzchnię to kolumn podłogowych możesz szukać za 1000 zł, używanych i to w sumie także będzie ciężko. To bardzo duża powierzchnia.
Nie zrozum mnie źle, pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś, ale to na prawdę nie jest takie proste. Zapewne i tak pójdziesz w coś takiego, skoro Twój budżet jest określony na taką kwotę, ale ja bym się zastanowił na Twoim miejscu nad zakupem raz jeszcze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...