Skocz do zawartości

Canton Ergo 80DC - zmiana?


namlak

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Chciałbym zasięgnąć rady tutejszych starszych kolegów (koleżanek też icon_wink.gif ) odnośnie zestawu stereo.

Obecnie posiadam Canton Ergo 80DC w połączeniu z Onkyo TX807 lub starym amplitunerem NAD 160. Pokój w którym słucham muzyki ma około 25m2.
Nie podoba mi się to, że muszę mocno podbijać basy, jak i wysokie tony, aby dźwięk z nich był przyjemniejszy do odsłuchu.
Przy NADzie Loudness+Bass(przynajmniej na pół), przy Onkyo Bass +6dB i do tego equalizer ustawiony na podbicie niskich tonów.

Zależy mi na tym, aby już podczas niegłośnego grania można było usłyszeć niskie tony przy jak najmniejszym podbijaniu basów.

Muzyka której słucham to dosyć szeroki przekrój: Sting, Pink Floyd, Jarre, Kraftwerk, Depeche, house, Bonobo, GusGus

Co możecie polecić (zmiana kolumn, wzmaka), aby słuchanie stało się przyjemniejsze?

Wcześniej posiadałem Mission 702e + Sony STR-DE205, zmieniłem na Denon AVR2106 (całkowicie kiepsko grał), teraz mam to co napisałem wyżej.

Pozdrawiam, dzięki z góry za pomysły
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kombinację Canton Ergo SC-L i wzmacniacz Myryad Mi120, jeśli oczywiście taki zestaw zmieści się w Twoim budżecie, bo nic na ten temat nie napisałeś. Ręczę, że będziesz miał wysoką jakość dźwięku, a bas będzie przyjemny i wyraźny nawet przy cichym słuchaniu.

Tani sprzęt do kina domowego w stereo jest po prostu do d... , trzeba wyłożyć średnio 3-5 razy tyle, co na zwykły wzmacniacz stereo, aby uzyskać porównywalną jakość dźwięku.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wczoraj Cantony do wzmacniacza Pioneer A676, zagrało trochę lepiej, jednak nadal nie tego oczekiwałem.
Doszedłem do wniosku, że przyczyną płytkiego basu i kiepskiej sceny najprawdopodobniej jest nieprawidłowe ustawienie kolumn względem pozycji odsłuchowej. Akurat w miejscu odsłuchu istnieje dziura w której bas jest bardzo płytki, a około metr za kanapą jest znacząco lepiej.
Postaram się jeszcze dzisiaj zamieścić rysunek poglądowy z pomiarami jak to wygląda i może wtedy z Waszą pomocą coś wymyślimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mierzyć ale też możesz szukać doświadczalnie najlepszego miejsca. Zarówno jeśli chodzi o ustawienie kolumn jak i Twoje miejsce odsłuchowe. Bo to może być jedną z przyczyn, skoro piszesz, że w innym miejscu odsłuch znacznie się poprawił.
jeśli masz taką możliwość, to spróbuj też przenieść zestaw i swoje miejsce odsłuchowe o 90o czyli jeśli kolumny stoją przy krótszej ścianie, to ustaw przy dłuższej. Nieraz (ale to raczej w pokojach kwadratowych) pomaga ustawienie diagonalne, czyli w romb, lub karo (róg pomieszczenia znajduje się dokładnie pośrodku za kolumnami.

Dobry, wydajny wzmacniacz, który odpowiednio napędzi te kolumny, to inna sprawa. Pioneer A 676 to dobry wzmacniacz i powinien dac radę. Ale oczywiście można lepiej. Spróbuj na razie z ustawianiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend udało się problem rozwiązać.
Załączam rysunek przed zmianami jak wygląda pokój gdzie znajduje się sprzęt.

W takim ustawieniu bas w miejscu odsłuchu był znikomy, za kanapą lub na tarasie było znacznie lepiej.
Po kilkukrotnym przestawianiu, odsuwaniu kolumn od ściany okazało się że kolumny stoją zbyt szeroko.

Zamieniłem je miejscami z szafkami S1, S3, co daje teraz rozstaw kolumn około 180cm - wg zaleceń jest to mało w stosunku do odległości odsłuchowej 2,5-2,7m.
Bas stanowczo się poprawił, można powiedzieć że teraz naprawdę z przyjemnością słucham muzyki.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...