Skocz do zawartości

Technics SA-DX930 - wyjście cyfrowe przez korektor


gruniu

Recommended Posts

Mam w/w amplituner.
Ma możliwość podłączenia odtwarzacza kasetowego, poprzez wyjście na niego i wejście.
Zamiast "kaseciaka" podłączam korektor barwy dźwięku, co powoduje polepszenie jakości dźwieku - dźwięk przechodzi przez korektr.
Teraz podłączyłem pod wejście optyczne telewizor, bo tylko takie ma wyjście.
Ale przełączając amplituner w tryb cyfrowy, nie mogę puścić dźwięku przez korektor.
Okazuje się, że tryb ten działa tylko podczas używania wejść analogowych.

Czy można to jakoś obejść?
Tak, żeby można było używać wejść cyfrowych w połączeniu z korektorem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden korektor, który nie ma wbudowanego (wgranego) specjalnego programu i mikrofonu, który łapie, analizuje i koryguje dźwięk w konkretnym pomieszczeniu nie, polepsza jakości dźwięku. A nawet taki wprowadza szumy i zniekształcenia. Cóż dopiero zwykły, prosty korektorek.
Jeśli potrzebujesz w swoim systemie korektora i wydaje Ci się, że podbijając czy osłabiając pewne pasma uzyskujesz lepszy dźwięk, to coś z którymś z elementów Twojego zestawu albo z wszystkimi jest nie tak.
Dobry system nie potrzebuje korekcji.
Ale nie ma się co dziwić, amplitunery do KD nie grają najlepiej w stereo.

Co do korygowania dźwięku z telewizora, możesz to zrobić w samym telewizorze, bo posiada on pewnie jakiś wbudowany korektor cyfrowy.
A nie masz jakichś trybów korekcyjnych w domenie cyfrowej tego amplitunera? Posiadasz instrukcję obsługi? Jeśli nie, można nieraz zdobyć taką w internecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dodam jeszcze, że nadmierne zniekształcenie sygnału może spowodować uszkodzenie kolumn. Najprędzej głośników wysoko i średnio tonowych. Tak więc, jeżeli szukasz poprawy brzmienia, proponowałbym rozważyć ewentualne zmiany w zestawie. Możesz także poeksperymentować z ustawieniem kolumn ? A jaki masz zestaw ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Okazuje się, że tryb ten działa tylko podczas używania wejść analogowych.


Bo korektory to era czasów magnetofonów i to użytkowników raczej słabych kaset... jeszcze pod koniec ubiegłego wieku za dobra czystą kasetę płaciło się równowartość dobrego trunku;), a kasety żelazowe, chromowe, czy metalowe, dziś mało co to komu mówią, a różnice między nimi były kolosalne.
Sam z 20 lat temu miałem model SH-GE70, bawiłem się różnymi połączeniami itd. ale kiedy inwestowałem lepsze kasety, kolumny, czy w końcu pierwszy kompakt, korektor stał się zbędny by nie powiedzieć szkodliwy. A Ty sumie jak piszesz masz w zestawieniu dwa korektory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...