Skocz do zawartości

Nowy odtwarzacz CD. Jaki?


TAPPTMAI

Recommended Posts

Poszukuję odtwarzacza płyt CD. Potrafiącego odczytywać wszystkie płyty CD oraz CD-R wypalone do audio CD na płyty CD-R 800 i 870 mb.
Przeczytałem na Wikipedii ze odtwarzacze starego typu mają z tym problem więc może sa teraz takie które robią to bez problemu.
Odtwarzacz Cd którego używam od 10 lat to Sony CDP 411. Ma on nie tylko problemy z odtwarzanie płyt CD-R o większej niż standardowa pojemności ale także "nie lubi" niektórych oryginalnych płyt. Nawet wtedy gdy są w stanie idealnym. Zakładam że ma słaby laser. Poza tym coraz częściej zaczyna się zacinać.
Co do tego jak ma on brzmieć : Lubie brzmienie klarowne,żeby było słychać wszystkie instrumenty. Takie jasne,gdzie górują soprany.
Nie wiem jak to inaczej opisać. Problem w tym że nie mam gdzie dokonać odsłuchu. W mojej okolicy nie ma takich sklepów z z resztą chcę kopić coś używanego co ceny w takich sklepach porażają. Poza tym słyszałem ze nowe sprzęty częściej się psują. A tu trzeba dodać że Ja słucham dużo. Dzień w dzień. W przyszłości planuję wymianę całego sprzętu ale zaczynam od Cd bo odtwarzacz który mam zaczyna padać. Było by fajnie gdyby czytał też pliki mp3 z płyt CD-R ale nie jest to aż tak konieczne. Na ów odtwarzacz mogę przeznaczyć do 1000 PLN. Jakieś propozycje? Jakie sa wasze doświadczenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Cześć.

Za 1000 zł kupisz porządny używany odtwarzacz i proponuję Ci iść w tą stronę. Możesz też kupić nowy z możliwością odtwarzania plików mp3, ale gdzie tutaj zachowanie kultury brzmienia, na której Ci zależy ?



Jakie propozycje konkretnych modeli? Jak już napisałem "Lubie brzmienie klarowne,żeby było słychać wszystkie instrumenty. Takie jasne,gdzie górują soprany."
Ostatnio nabyłem magnetofon Yamaha K 540 i ze zdziwieniem stwierdziłem że lepiej u niego z sopranami i jakoś tak lepiej,klarowniej i bardziej miękko brzmi.
A trzeba tu dodać ze nie wchodzi tu w grę żadna psychologia. Nie jestem jednych z tych co nadal używają kaset i nagrywają na nie muzykę. Kupiłem ten klocek bo był tani i chciałem sobie posprawdzać co mam na rożnych taśmach. Dodam,że słuchałem w celach porównawczych oryginalnej płyty CD i kasety z tym samym utworem. Więc myślę jednak o czymś nowym,bo nie może być tak że magnetofon brzmi nieco lepiej niż CD. Co do kultury brzmienia to mp3 320 ja spełnia jak dla mnie ale to nie jest najważniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czyściłeś soczewkę lasera w swoim Sony? Smarowałeś zębatki i prowadnice transportu? Może odtwarzacz jeszcze jest dobry, tylko soczewka brudna a smar wysechł, czy nałapał dużo kurzu.



Raczej kiepski ze mnie mechanik icon_wink.gif Ten odtwarzacz chodzi na allegro po 50 PLN. Opłaca się? No i jeszcze czasem przestaje grać,buczy i płyty po wysunięciu szuflady kręci się na niej jeszcze. Powiedz czy i jak to czyścić to się pobawię. Najwyżej zepsuje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rozkręcasz obudowę wzmacniacza (pokrywę górną) i dostajesz się do soczewki lasera. Czasami trzeba ręcznie wypchnąć tackę na zewnątrz. Patyczkiem do czyszczenia uszu, nasączonym alkoholem izopropylowym albo po prostu czystym spirytusem (nie wódką), ruchem okrężnym czyścisz soczewkę. Później tak samo zbierasz nadmiar płynu suchym patyczkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...