Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Denona PMA 710AC


Chilli

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Daj sobie z nimi spokój. Za takie pieniądze możesz kupić Dali 350.




No właśnie nastawiłem się na Dali i zapominałem o cierpliwości a nie zapłacę 1400 za 450 z drugiego końca Polski. Wiec tak se czekam i poszukuje a święta za pasem i jak znam moją zdolność finansową to zamiast kolumn karp będzie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
No to kup 4mm przekroju. Ja mam takie jako zapasowe, grają bardzo fajnie. bedą miały pełniejsze niższe tony od tych o mniejszym
przekroju.
http://alphard.pl/component/page,shop.prod...emart/Itemid,6/
Ale znalazłem też 2,5 mm jeśli chcesz
http://www.wires.pl/product-pol-2432-ALPHA...y-2x2-5mm2.html

ESA Vivace i Ostinato grają dość różnie. Jak już wcześniej pisałem. Jeśli nie czytałeś, to polecam:
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0603/esa.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie wszystko ok. Wizualnie - jedna z kolumn musiała dostać od góry trochę wody i lekko wybrzuszyło się na łączeniu góry z frontem (z bliska troszkę widać) i to zaakceptowałem. W kolumnach tych z frontu jest jakiś plastik (bardziej jak cerata icon_smile.gif i on też miejscami odchodzi - tego nie dostrzegłem i nie zaakceptowałem icon_smile.gif. Poświęcę im troszkę czasu i będą znów przyzwoicie wyglądać.
Wrażenia słuchowe... nie mam przewodów icon_sad.gif a Da vinci wydają się być nieosiągalne. Może podrzucisz jakiś pomysł?
A bardziej serio kupiłem głośnik, postawiłem i jestem poza domem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przez ostatnie dwa miesiące "modliłem" się nad zmianą kolumn w drugim systemie i prawie kupiłem Dali uznając je (np.450-tki) za "bezpieczny" wybór,tj.może nie będzie audiofilskiego wyrafinowania ale za to przyjemna średnica i basior jak należy. Dali 505-tki też brałem pod uwagę jako opcję tańszą od Dali 450,dlatego jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń,Chilli.Najlepiej jakbyś kupił jeszcze tego Luxmana co też rozważasz i co też o nim myślałem to będzie komplet i przyjadę posłuchać icon_smile.gif Nie no,żartuję,nie wpraszam się,do Łodzi daleko icon_biggrin.gif Zamiast Dali zaszalałem i kupiłem Audio Academy.Myślałem że jak kupię wreszcie kolumny to się trochę uspokoję z przeczesywaniem sieci a tu masz,teraz szukam na co by tu wymienić wzmacniacz:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miles przeczesywanie sieci nigdy się nie kończy... tego wirusa nie ma jak się pozbyć... icon_wink.gif


Fakt,robota leży a ja się miotam po serwisach aukcyjnych. Wymyśliłem że chcę mieć wzmacniacz łączący klimat mojej Elektry E10 z wydajnością elektrowni. Nawet ciekawie wygląda dostępny Thule IA 100. Drugi wariant to rezygnacja z elektrowni na rzecz klasy A,a konkretnie Musical Fidelity A2. Wiem że klasa A ma wady,ale można powiedzieć,że wybrał bym badawczą drogę. Warto chyba poznać klasę A na własnej skórze,jak się człowiek chce rozwijać.
Chilli,nie miej mi za złe że wpakowałem się w Twój wątek,ale tematów od groma to nie będę zakładał nowego dla paru dygresji natury ogólnofizoloficznej icon_eek.gif Zwłaszcza że u Ciebie tak miło i kulturalnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to trochę mało logiczne o tyle,że lampa jest w drugim systemie. Dlatego chciałem elektrownię,dla równowagi. Jednakże stereotypy swoje a brzmienie swoje. Na pewno dwa systemy zagrają całkowicie inaczej. Jak mam do końca życia myśleć o klasie A to chyba prościej i zdrowiej kupić i wypróbować. W sumie ten MF A2 - o ile wierzyć opiniom- za muła nie uchodzi. Dodatkowy plus jest taki,że obudowa taka jak w Elektrze,może żona nie zauważy że podmieniłem wzmaki icon_smile.gif
No chyba że sprawdzi stan konta. Wtedy to już raczej sprawa się rypnie icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo,ostatni raz widziałem takie ustrojstwo w filmie Akademia Pana Kleksa.
(W sumie to by fajna nazwa dla rodzimej firmy audio była. Skoro importujemy produkty nazywające się np.Mark Levinson,to co by szkodziło wyeksportować dla równowagi trochę wzmacniaczy albo kolumn Made in Poland pod marką "Ambroży Kleks"?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakończysz banankami (i termokurczem dookoła), to nie będą śniedziały i wygoda przy wielokrotnym wkładaniu i wyjmowaniu.
Degradacja dźwięku będzie dość mała...
Trudno powiedzieć, czy lepsze będą jedynie skręcane czy lutowane (jeżeli będziesz lutował - to jakąś porządniejszą ceną z dodatkiem srebra, a nie byle czym), bo są różne preferencje icon_rolleyes.gif

Co rozumiesz przez "zaciski"? Widły czy coś jeszcze innego?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...