Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Denona PMA 710AC


Chilli

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Chili, szkoda, że nie przeczytałeś tego co napisałem w poprzednim swoim poście. Powtórzę jeszcze raz.
To zależy czego potrzebujesz, co chcesz dopieścić w dźwięku, bo te kable "zagrają" zupełnie, niemal biegunowo inaczej.
A chyba Ci nie wszystko jedno?


Chili
Weź to pod rozwagę. Jeśli uwypuklisz to czego nie chcesz , nawet bardzo dobrymi kablami , wszytko będzie grało gorzej niż nawet na bardzo tanich kablach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd wiadomo, bo ktoś odsłuchiwał na nich. Ja słuchałem i wiem, że są znaczne różnice. Kable nie będą pasowały do każdego systemu, do każdego gustu.
Jeśli pytasz o coś a nie masz doświadczenie, to może warto zaufać tym, którzy to doświadczenie w danym temacie mają.
Inaczej po co pytasz? icon_rolleyes.gif Kup byle co i po sprawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No dobrze, przecież nie będę brał kabli na odsłuchy, abstrahując całkowicie od możliwości takiego zabiegu icon_smile.gif

Skąd wiadomo jak dany przewód gra?


Jedyna pewna metoda to właśnie odsłuch na Twoim systemie icon_smile.gif
Dlatego właśnie kable szczególnie należy kupować z możliwością zwrotu.
Niema czegoś takiego jak kabel zawsze lepszy lub gorszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Stąd wiadomo, bo ktoś odsłuchiwał na nich. Ja słuchałem i wiem, że są znaczne różnice. Kable nie będą pasowały do każdego systemu, do każdego gustu.
Jeśli pytasz o coś a nie masz doświadczenie, to może warto zaufać tym, którzy to doświadczenie w danym temacie mają.
Inaczej po co pytasz? icon_rolleyes.gif Kup byle co i po sprawie.



Toż to odnosiłem się do doświadczenia forumowiczów pytając o dwa konkretne produkty.
Zapytam inaczej: jakie interkonekty należałoby brać pod uwagę patrząc przez pryzmat tego tematu?

Alphard już nieaktualny a w Nameless nie podoba mi się info o tym, że są "luźne"

Kupowanie nowych często wiąże się z otwarciem opakowania i "zapomnij o zwrocie" icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale to właśnie srebro jest najlepszym z metali przewodnikiem elektrycznym. Wbrew temu co się powszechnie sądzi, może tworzyć tlenki, lecz utlenia się bardzo słabo. Znacznie chętniej reaguje z siarką z powietrza, to właśnie patyna którą się pokrywa to siarczek srebra. Siarczek ten jednak przewodzi prąd. Robi to jednak gorzej niż samo srebro. Miedź nieco gorzej przewodzi prąd, jest za to znacznie tańsza. Spatynowana miedź jest pokryta warstwa izolatora. dlatego nie nadaje się na dobre styki bez powłok dodatkowych. Złoto przewodzi nieco gorzej prąd od miedzi. Czyste złoto nie pokrywa się warstwą patyny i jest najlepszym metalem na powierzchnie styków. Jednak sama przewodność nie decyduje o walorach brzmieniowych przewodów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
No i wczoraj temat został "domknięty" icon_smile.gif Kupiłem w końcu Dali 450, które zastąpią obecne 505. Same kolumny wizualnie całkiem ładne (w mojej estetyce, choć znalazłem dwa odpryski) i grają trochę inaczej niż 505. Póki co nie rozpiszę się w temacie dźwięku, bo chcę poczekać, aż rodzina da mi troszkę czasu. Do kolumn poza granitowymi podstawkami facet dorzucił mi kable do nich (supra ply) ponoć będę zadowolony i usłyszę różnicę- zobaczymy. Na koniec wypożyczył mi (tak na gębę) interkonekty, supra jakaś tam bo niestety na przewodach brak jest oznaczeń - to wynik opowiadań o moich poszukiwaniach icon_smile.gif.

Mam taki mały plan, żeby porównać moje kabelki z jego i ciekaw jestem rezultatu icon_wink.gif

No i dowiedziałem się, że potrzebuję wzmacniacz icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i dowiedziałem się, że potrzebuję wzmacniacz


Uuupppsss, to bez wzmacniacza kolumny nie chcą grać? icon_wink.gif icon_lol.gif
A tak poważnie, to nie przesadzajmy. Dali 450 są oczywiście lepsze niż 505 (choć zależy co komu bardziej pasuje), ale nie są to
jakieś specjalnie wymagające super prądożerne kolumny.
Pograj z tym co masz.
Jasne, że niemal każde nie generujące większych zniekształceń dźwięku kolumny będą wdzięczne za lepszy wzmacniacz.

Ja oczywiście czekam na Twój opis brzmienia Dali 450 vs Dali 505. A także opis porównawczy wpływu kabli na dźwięk systemu.
A sprzedający nie powiedział jakie to są interkonekty (symbol, nazwa)? Pytałeś, może wie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te interkonekty to supra fff-1 z takimi dziwnymi końcówkami, które kręcąc zaciskają się.
Dziś rozpocząłem zabawę i dramat:
kolumny nie mogą stać gdzie chce - pod oknem- bo niskie wzbudzają się icon_sad.gif 505 też tak miały ale będąc towarem zastępczym nie walczyłem z tym.
Najlepiej gdybym ustawił je tam gdzie w ogóle nie mogą stać icon_sad.gif

Zgłębiając temat dochodzę do wniosku, że akustyka mojego pomieszczenia jest do d...y

Moje drewniane ucho stwierdziło (pewnie autosugestia), że dołączone do zestawu kabelki wydają się brzmieć bardziej wyraźnie zwłaszcza po środku.
Same 450 wydają się grać zupełnie inaczej. Podkreślam, że to moje subiektywne odczucie ale grają troszkę niżej, bardziej eksponując niższe tony.

I proszę na mnie nie uzewnętrzniać się, jeśli napisałem coś zupełnie innego niż inni słyszą icon_wink.gif

Jutro, gdy wygonię rodzinę z domu pofigluję z tymi interkonektami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Akustyki się nie oszuka. Ale można powalczyć. Najprościej być może byłoby przemeblować pokój i ustawić kolumny o 90o w stosunku do tego jak teraz stoją. Czyli przy jednej ze ścian bocznych (obecnie). Naprawdę warto by się poważnie nad tym zastanowić.

Jeśli nie możesz wysunąć kolumn znacznie do przodu, czy przestawić pod inną ścianę, to inną opcją byłyby ustroje akustyczne, szczególnie pułapki basowe. Ale to dość droga sprawa.

Jeszcze inną opcją może być kupno kolumn grających bardzo szczupło a za to szybko w niskich tonach. Może nawet jakieś monitory (standowe)? Zyskałbyś na jakości wysokich i średnich tonów a niskie nie byłyby dokuczliwe.

Supra ma dość przejrzyście grające kable, więc to chyba nie autosugestia. Można nie lubić ich brzmienia, ale jakości w swojej cenie nie można im odmówić. Może wcale nie masz tak drewnianego ucha jak sądzisz?
Powodzenia w odsłuchach i napisz oczywiście jakie masz wnioski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, opery mydlanej ciąg dalszy - postanowiłem zmienić lokalizację danonka i teraz potrzebuję do niego jakieś nieduże, przyzwoite kolumienki icon_smile.gif Dźwięk nadal wyrazisty, ciepły.
Gdzieś po głowie latają mi B&W (słyszałem kiedyś jakieś niewielkie kewlarowce i całkiem dobre wrażenie to pozostawiło) ale nie upieram się icon_wink.gif
Oczywiście używane icon_smile.gif
Do Dali chciałbym kupić musicala a2, ale to już inny temat.

Przy okazji pozdrawiam wszystkich, którzy poszerzają moją wiedzę icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że potrzebujesz takich kolumn jest tylko ogólne i retoryczne?
Czy konkretnie chcesz kupić. Ale wówczas podaj budżet. Poszukamy czegoś odpowiedniego.

Co do wzmacniacza, to ja bym zbierał na coś wyraźnie lepszego. Jednak. Ale to oczywiście zależy od Twoich możliwości finansowych.
Jeśli nie są takie złe, to nie ma co się rozdrabniać. Ale to tylko moje zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...