Skocz do zawartości

Jamo E660 - jaki wzmacniacz i karta dźwiękowa?


piosch

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym powitać wszystkich forumowiczów i nie ukrywam, że mam nadzieję na pomoc od bardziej doświadczonych kolegów.

Swego czasu nabyłem kolumny Jamo E660, do których planowałem dokupić wzmacniacz, a dodatkowo postanowiłem dołożyć zewnętrzną kartę aby móc podpiąć zestaw pod 2 komputery. Teraz kolumny są podpięte pod dosyć starą wieżę i zwykłą zintegrowaną kartę, więc nie wykorzystuję tego co mogą zaoferować kolumny. Dlaczego tak to wygląda do tej pory? Nie od razu Kraków zbudowano (czyt. trzeba było trochę dozbierać pośród innych wydatków) icon_smile.gif Jednak teraz przyszedł na zmiany, jeżeli nie natychmiastowe to na pewno stopniowe.

Dlaczego wybrałem akurat te kolumny? Miałem przyjemność przesłuchać na nich trochę muzyki i spodobały mi się dźwięki jakie z nich się wydobywały.

Miejsce kolumn to pokój ok:20-22m2.

Muzyka jaką słucham to głównie rock, jeżeli miałbym dokładniej określać to bliżej mi do dynamicznego rocka, czy power metalu, niż do klasycznego rocka czy ballad, jednak nie zamykam się wyłącznie w tym gatunku i zdarza się mi słuchać można powiedzieć wszystkiego co tylko wpadnie w ucho.

Mój budżet wynosi ok 2000zł.

Od razu podkreślam, że to są moje początki jeśli chodzi o audio, więc liczę na każdą pomoc i wyrozumiałość jeżeli nie opisuję tego o czym myślę w sposób dość konkretny.

Z góry dziękuję za pomoc, a w razie gdyby coś było niezbyt dokładnie opisane, postaram się dopisać później.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta do 500 najlepsza bedzie:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-...owej-aim-sc808/

Jedyny jej minus ze jeszcze nie jest dostepna w pl.
Nie mniej z tego co podaja do konca wrzesnia powinna sie pojawic.
Jej mocne strony to bardzo solidna elektronika i mozliwosc wymiany kostek.
Takze mozna poeskperymentowac z brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Karta do 500 najlepsza bedzie:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-...owej-aim-sc808/

Jedyny jej minus ze jeszcze nie jest dostepna w pl.
Nie mniej z tego co podaja do konca wrzesnia powinna sie pojawic.
Jej mocne strony to bardzo solidna elektronika i mozliwosc wymiany kostek.
Takze mozna poeskperymentowac z brzmieniem.



Specjalnie podkreśliłem zewnętrzna:) Ale dzięki za chęci

Cytat

Karta ma być zewnętrzna.
Rozumiem, że korzystasz z laptopa ? A może zastanowisz się nad kupnem Daca ?



Niestety na temat DAC-ów za dużo nie wiem. Jedynie podstawy podstaw. Także od razu zapytam co w tym przypadku da zastąpienie karty DAC-iem?
Ogólnie chodziło mi aby podpiąć laptop plus czasami PC pod kartę lub DACa jeżeli taka możliwość istnieje i będzie korzystna, i przepinać w zależności od komputera na którym pracuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro karta ma byc zewnetrzna ( przepraszam za moje wczesniejsze niedopatrzenie ).

To zastanowilbym sie nad:

1. Audiotrack Prodigy Cube - plus wymiana kostek bo te fabrycznie sa dosc przecietne.
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/audi...liwosciach.html

2. Aune T1 - DAC z wzmacniaczem lampowym dla toru sluchawkowego. ( rozwiazanie srednio oplacalne jesli bedziesz korzystal tylko z kolumn )
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-aune-t1/
http://allegro.pl/aune-t1-i4606499729.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brejq Dzięki za propozycje.
Co do wymiany kostek póki co nie czuję się na siłach aby dokonywać zmian w sprzęcie. Wolałbym mieć gotowy produkt.

Cytat

Rozumiem, że kartę chcesz zastosować w celu uzyskania lepszego brzmienia. Tak więc Dac, byłby tutaj dobrym rozwiązaniem. Sygnał i tak prowadzisz do wzmacniacza.



O to chodzi:)
W takim razie proszę o pomoc w doborze wzmacniacza i DACa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Co do wymiany kostek póki co nie czuję się na siłach aby dokonywać zmian w sprzęcie. Wolałbym mieć gotowy produkt.


Wymiana kostek jest banalnie prosta.
https://www.youtube.com/watch?v=34yWl48Tl-U




Czytając wymiana myślałem o lutowaniu a tu faktycznie nie wygląda to na skomplikowaną operacjęicon_wink.gif Póki co jest 1 propozycja DACa, za którą dziękuję.

Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze jakaś pomoc w wyborze nie tylko DACa, ale i wzmacniaczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, tak zacząłem się zastanawiać nad tym poszukiwaniem wzmacniacza.
W ogóle zrobiłbym to inaczej. Szukasz wzmacniacza za 1500 zł do bardzo przeciętnych kolumn. Skoro zależy Ci na dobrym brzmieniu, to dlaczego nie zmienić kolumn na lepsze. To one w największym stopniu wpływają na brzmienie zestawu.

Ile za nie zapłaciłeś ?
Czy bierzesz pod uwagę zakup sprzętu używanego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz co, tak zacząłem się zastanawiać nad tym poszukiwaniem wzmacniacza.
W ogóle zrobiłbym to inaczej. Szukasz wzmacniacza za 1500 zł do bardzo przeciętnych kolumn. Skoro zależy Ci na dobrym brzmieniu, to dlaczego nie zmienić kolumn na lepsze. To one w największym stopniu wpływają na brzmienie zestawu.

Ile za nie zapłaciłeś ?
Czy bierzesz pod uwagę zakup sprzętu używanego ?



No to widać jak dużo muszę się osłuchać aby wyłapać różnice.
Napisałem swego czasu, a to pewnie jakby pomyśleć z 3-4 lata będzie. Było to ok 800zł z kablami Audionova Moonwalk. Niestety różne losowe sytuacje powodowały, że wszystko stanęło w miejscu i rozwiązanie tymczasowe o jakim pisałem stało się czasowym.

Wiem, że być może będzie to na około patrząc na opinię na temat kolumn, ale jednak chciałbym składać to w kolejności DAC, wzmacniacz i kolumny ze względu na to, że nie wiem jak długo rozłoży się to w czasie. Pierwsze nowe na pewno, reszta powiem tak, jakoś zawsze obawiam się używek i wolę nowe. Gdybym znał poprzedniego właściciela pewnie z używanym sprzętem nie byłoby problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja namawiałbym Cię na używane, kolumny, jak i wzmacniacz. Jak zapewne się domyślasz, sekret tkwi w brzmieniu. Wszystko, za co zapłacisz teraz określoną sumę, było jej kilka krotnością kiedy było nowe. Tak więc ja nie wyobrażam sonie wydać 1000, czy 2-3000 zł na sprzęt nowy. No ale to moje podejście, nie każdy musi się z tym zgodzić.
Jednak gdybyś zmienił zdanie, to całe kompletowanie sprzętu powinno dobyć się w kolejności : kolumny, wzmacniacz, dac.

A zdarza się często, że możesz odkupić sprzęt od Kolegów z Forum tego, lub innego. Wystarczy poszukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się poczekać i faktycznie odłożyć coś na ten cel, to będziesz miał jeszcze więcej czasu na poczytanie tematów na forum (takich które pasowałyby do twojego budżetu, metrażu, preferencji).
A z mojej strony, polecam Infinity, możesz także zwrócić uwagę na takie jak Dali, Tannoy, Kef, Canton itp... i wiele innych. Wszystko zależy jaki budżet będziesz miał na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...