Skocz do zawartości

Denon AVR - X2100W


Martin1981

Recommended Posts

Witam, jestem Marcin i chciałbym się przywitać i zadać pytanie icon_smile.gif Zakupiłem w zeszłym tyg. Denona AVR X2100W poprzednio miałem przez 10 lat Denona AVR 1804 z którego byłem bardzo zadowolony, zmieniłem ponieważ wiadomo z wiekiem czasu się zestarzał a mianowicie nie dekodował DTS HD Master w filmach i koncertach. Do tego denona posiadam system głośników 5.1 Wharfedale Crystal 30. Chciałbym teraz zakupić nowe głośniki frontowe a stare dać na tył systemu. Pytanie brzmi teraz następująco JAKIE ? icon_smile.gif Odsłuchiwałem już Cantona Chrono 590 no ale cena też nie mała, zastanawiam się nad Chrono 507 lub Teufel Ultima 40 Mk2 powiem jeszcze ze mieszkam w niemczech i na polskich forach o Teufelu nic nie mogę znaleść słuchał ktoś moze tych głośnikó ? Proszę o pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif Dodam że pomieszczenie odsłuchowe to 30m2 i muzyka prawie każda od Claptona po Bocelli, Celine Dion, Trance, House ale bardziej muzyka ambitniejsza i filmowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli budżet pozwoli, to namawiam na posłuchanie duńskich kolumn Dali Ikon 6 MK2, powinny w takim zestawie w pełni Cię usatysfakcjonować. Bardzo dobrym wyborem będą także kolumny Kef Q700 lub znacznie lepsze ale także droższe R700. Posłuchaj także Monitor Audio Silver 6 lub większe, potężniejsze Silver 8.
Jeśli natomiast możesz dokonać zakupu w Polsce, to prawdopodobnie najlepszą opcją będzie polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV. Myślę że w swoim przedziale cenowym nie znajdziesz leszego brzmienia.

Jak będzie w Polsce, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i dobrą kawę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazówki, podejrzewam ze jezeli będe miał mozliwość odsłuchu choćby jednych z wymienionych kolumn to będzie sukces:) Rozglądałem się za Dali ale tu ciężko znaleźć icon_sad.gif No zobaczymy czy znajdę coś co wymieniłeś. Mam też do sprzedania starego Denona AVR 1804 i chciałbym za niego 100 euro lub 400 zł mam nadzieje że to nie zbyt wygórowana cena icon_smile.gif Dzięki za zaproszenie jeśli będzie możliwość to chętnie wypiję kawe przy dobrej muzyce icon_smile.gif A czy mieliście może doczynienia z tymi np. Teufel-ami ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dziś byłem na poszukiwaniach no i nic z tych głośników co mi poleciliscie nie znalazlem. Niestety moje poszukiwania ograniczają się do saturna, media-markt i technolandu icon_smile.gif Pytałem się znajomym gdzie tu mozna sobie posłuchać jeszcze kolumn ale wszyscy odsyłali mnie właśnie do tych marketów icon_smile.gif Moze gdzieś w okolicy jest tu jakiś salon bym musiał poszukać głębiej w necie. Dziś zakupiłem kabelek analogowy firmy Oehlbach NF 1 Master Set do połączenia Blu -Raya co myślicie o tym kablu miał już ktoś doczynienia z tą firmą ? Wcześniej miałem też taki kabel ale nizszy model. Teraz porównując między nimi wydaje mi się że jest większa dynamika na tym nowym albo to moja wyobraznia każe sobie tak mówić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...