Skocz do zawartości

Akcesoria "Gramofonomana"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzięki za kontakt:) Przyda się na przyszłość.

Jednak, póki co MUSI to być 320 MK II lub III, bo słyszałem jak to współgra z wkładką, którą posiadam:) Bardzo ważna jest masa i jakość ramienia.
Dlatego w zasadzie tylko TP 90 (17 g).

Nie ma co się spierać - co lepsze? Różnice techniczne i jakościowe - zapewne są. Ale wszystko zależy od czego co i jak. Czy potrafimy/mamy możność uzyskania brzmienia, którego oczekujemy.
GRA CAŁOŚĆ SYSTEMU przecież.
Słuchałem w sumie śmiesznego, ważącego ok. 5 kg gramofonu i... z PEWNOŚCIĄ (dla mnie) grał on lepiej od Transrotora za xx tysięcy zł (inne konfiguracje, systemy).

Pozdrawiam!
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

eeetam - zamiast MC Hammer czy MC Lyte Zukzukzuk powinien kupić debeściarską wkładkę mc^2
znanego showmana Einsteina icon_lol.gif
Ten to dopiero wyczyniał cuda!

i nie dziwię się, że chcesz 320 a nie 318 - podobnie zrobił Kolega z najlepszego wątku lampowego na naszym Forum i jest happy icon_cool.gif

Pozdrawiam



Hehe icon_razz.gif
Mc Hammera znam nawet (w końcu kiedyś bywało się DJ-em - choć to nie moja muzyka). Ale Mc Lyte - już nie znam. Podejrzewam, że zanim zaczęła coś znaczyć - moje lata minęły zapewne...
A tak na poważnie. Nie ma czym się chwalić. Stare to MC i ma mnóstwo godzin przegrane... Podejrzewam (y), że wiele ponad normę. Tyle, że MUZYKĘ gra lepszą od dotychczas próbowanych, nowych MC z przedziału ca do 2 kzł. Słowem - NIC (póki co) bardziej nie pasuje (dlatego ramię TP 90 z 320 MK II lub III, a nie TP 16 z TD 318) do naszych systemów i preferencji.
Nie szukamy brzmienia, które jest powodem uniesień audiofilskich, a "tylko" w miarę prawidłowego odwzorowania atmosfery, przestrzeni, barwy i wzajemnej relacji/współbrzmienia instrumentów, które można spotkać np. w filharmonii.

Może więc macie jakieś sugestie w tej kwestii?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziś właśnie odczułem wartość mojej niewiedzy. Nie mogłem poradzić sobie z obrotami w jednym z Adamów i oddałem go do serwisu (na szczęście jest w Łodzi kilku ogarniętych speców) no i zubożyłem się o 140zł (Adaś kupiony za 300zł) więc to prawie połowa wartości sprzętu icon_sad.gif A usterka.... źle ustawiony czujnik obrotów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie polerowania pokryw na razie 0:1 dla rys na nich. Póki co szukam odpowiednich past a i niestety ręczna praca jest ponad moją cierpliwość. Małe ryski znikają po 30minutach icon_sad.gif ale nie o to mi chodzi. Chciałbym przywrócić do świetności naprawdę zrysowaną pokrywę. Zobaczymy, może w święta lepiej mi pójdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

W ramach reanimacji tematu ciekawostki z firmy ClearAudio.

Na początek Outer Limit oraz Locator. Raczej przeciętny miłośnik winyla nie sprawi sobie tego "drobiazgu", ale poczytać warto:
https://ccd.pl/clearaudio-outer-limit-oraz-locator-system-akomodacji-pyty-winylowej-do-talerza-p219/

Inne produkty firmy to dociski płyt, już w strawniejszej cenie. Pierwszy ważący zaledwie 20 gramów, ale posiadający, jak wynika z opisu rewelacyjne zalety:
https://ccd.pl/innowacyjny-docisk-pyt-winylowych-clever-clamp-p49/
i kolejny:
https://ccd.pl/clearaudio-docisk-concept-plattenklemme-record-clamp-p4995/

Na deser winylowy krążek chroniący talerz gramofonu przed kurzem:
https://ccd.pl/clearaudio-dustprotector-p453375/

i skórzana mata na talerz:
https://ccd.pl/clearaudio-mata-gramofonowa-p453374/

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54 - świetne ciekawostki znalazłeś !
Więc może jeszcze pare informacji o produktach:

Kolejny rewelacyjny (rewolucyjny?) tekst:
"Outer Limiter wprowadzi każdy gramofon do klasy high-end w zakresie przygotowania płyty do najlepszego odtworzenia zapisanej na niej muzyki. A o to przecież idzie!"
Mowa o obręczy i masie (zaledwie ??? xD ) półtora kilograma, nakładanej na talerz. Cena pewnie pomijalna dla niektórych (ale osobiście nie znam takich "niektórych") wynosi "zaledwie" 4,5 tysiąca złotych (szkoda, że nie groszy).

Co prawda w opisie innego produktu (20gramowy krążek z tworzywa) sprzedawca obawia się o wpływ docisków innych firm (czyli cięższych, zapewne rzędu 180-750g) na żywotność elementów składowych gramofonu, ale jak widać znaczna, półtorakilogramowa masa własnego produktu to nie jest problem (albo może to tylko "ulotny" problem): "istotnie wpływają na inne elementy konstrukcji gramofonu, takie jak łożyska, trzpienie, paski, które wyciągają się zdecydowanie szybciej, bowiem ciągnąć muszą o wiele większy ciężar z dociskiem, aniżeli w przypadku jego braku."

Albo to: "Muzyka zyskuje na dynamice, giną wszelkie szmeroszumy, stabilizuje się praca igły, która z winylowego podgórza wraca na winylowe, bezkresne równiny!"
( Clever Clamp - Krążek z tworzywa, w dodatku ze specjalnie naciętym denkiem, ważący zaledwie 20 gramów!).


Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobał się końcowy fragment opisu magicznej obręczy:

Cytat

Outer Limiter wprowadzi każdy gramofon do klasy high-end w zakresie przygotowania płyty do najlepszego odtworzenia zapisanej na niej muzyki.

Cena jest faktycznie prawdziwie Hi-end'owa, ale czy to wystarczy, żeby wkroczyć w świat analogowego raju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, pisałem w jakimś temacie o wykorzystaniu uziemienia GND i tak mnie naszło, że obecnie skoro obudowy urządzeń (masa) wykorzystywane są jako jeden z elementów polaryzacji (część obwodu elektrycznego, zazwyczaj -), to czy powinniśmy używać określenia uziemienie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...