Skocz do zawartości

Zestaw stereo 1000~1500


SuchyX

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Panowie nie mam wątpliwości i liczę się z waszym zdaniem w 100% bo gdybym się nie liczył to bym wzmaka nie kupił a tak to jest ze wzmaka bardzo zadowolony oraz ciśnienia nie mam.

Podałem więcej modeli bo tylko w sumie dostałem propozycję jednego producenta do kwoty 1000zł a jakbym miał kupić to z dali to wybór tak jak piszecie między 350 a 450.

Tak się zastanawiam tylko czy z innych producentów też jest coś do polecenia a jak nie to klamka zapałda i czekam na Dali w dobrej cenie i w dobrym stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie tylko Dali możesz kupić. Choć tu znalazłem nawet kogoś kto może sprowadzić dowolny model:
http://allegro.pl/kolumny-dali-grand-850-4...4656531826.html
Trzeba zadzwonić lub napisać i może coś ciekawego się kupi.
Można też szukać innych kolumn. Jak wspomnianych w innym wątku ESA Vivace, czy jeszcze lepiej Ostinato2
Lub kolumn firmy Castle.
Albo też duże standowe monitory jak Rogers LS6 (klasa) i standy w komplecie
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/174316.php
Bardzo dobre są też mniej obfite w średnicy ale za to z ładną barwą i płynnie grające Tannoy R2
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-tannoy...4670101598.html
Albo potężniej grające, szczegółowe i przejrzyste T+A Criterion T70
http://allegro.pl/kolumny-t-a-criterion-t-...4651031557.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobały mi się ewentulanie T+A Criterion T70 tylko pytanie jak one się mają do tych Dali 350 ??

Z tego co wyczytałem to T70 są trójdrożne i głośnik nisko tonowy jest schowany w obudowie a w dali są tylko dwa ?? Jeden głośnik low/mid i drugi high ???

I takie pytanie czy w tym T+A jest jakąś zwrotnica ?? bo na chłopski rozum powinna być aby wysokie tony nie szły na głośnik niskotonowy ale wiecie mogę się mylić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapytam się ponownie w tych Dali 350 są tylko dwa głośniki ??

Nie no... jakie dwa???
Przecież są cztery! icon_mrgreen.gif

... tyle, że w dwóch kolumnach! icon_lol.gif

Masz fotki na aukcji do której dałeś link, jest dużo fotek tych kolumn jak skorzystasz z wujka googla czy innej wyszukiwarki, więc Twoje pytanie jest co najmniej dziwne...

Ale dla pełnej jasności - fragment charakterystyki tych kolumn

"Dali 350 należą do tzw. czerwonej serii czyli środkowej części oferty tego duńskiego producenta. Jest to konstrukcja dwudrożna. Należy do dość popularnej grupy kolumn, które choć przeznaczone do ustawienia na podłodze, w gruncie rzeczy są zestawami średniej wielkości. Objętością skrzynki nie różnią się wcale od wielu zestawów przeznaczonych do ustawienia na podstawkach, ale właśnie eliminacja podstawek, jako elementu niezbędnego wyposażenia, jest podstawową zaletą tej grupy kolumn.

Obudowa jest wykonana z płyty wiórowej, przednia ścianka ma 25 mm grubości. Ścianki boczne i ścianka górna pokryte są okleiną z naturalnego drewna. Pozostałe są zwyczajnie pomalowane.

Niskotonowy 17-centymetrowy głośnik pracuje do częstotliwości 3 kHz. Ma on membranę z powlekanego papieru o średnicy 12 cm. Gumowe zawieszenie przednie jest wywinięte do przodu, a w swoich materiałach reklamowych producent podkreśla, że dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu układu drgającego głośnik ma duży zakres liniowej pracy. Głośnik wysokotonowy to 25-milimetrowa kopułka. Ma ona membranę z nasączanego materiału i osłaniana jest metalową siatką. Jest to o tyle zaskakujące, że głośniki z tekstylną kopułką nie są aż tak delikatne i nie wymagają specjalnych zabezpieczeń. Być może chodziło o korekcję akustyczną, tego nie można stwierdzić bez konsultacji z projektantem.

Zwrotnica zawiera 10 elementów. Cewki są produkowane przez firmę samodzielnie. Oprócz podziału na 3 kHz zwrotnica wykonuje też kompensację mającą na celu uzyskanie pełniejszego basu.
"

A pełny teks masz tutaj na HiFi.pl
http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/dali350.php

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szersze rozjaśnienie specyfikacji tych kolumn to że 4 to wiem chodziło mi o jedną kolumnę icon_smile.gif


Dodam tylko że jestem w kontakcie ze sprzedającym i ma mi porobić zdjęcia bardziej szczegółowe i przesłać na maila jak je dostanę to tutaj wrzucę. Rozmawiałem na temat wysyłki ewentualnie to raczej nie jest chętny i powiedział że jakbym się zdecydował osobiście przyjechać po nie wcześniej odsłuch to cena jeszcze do uzgodnienia jest takżę myślę że gra warta świeczki tylko te 255km w jedną stronę i jak już to tylko przy weekendzie icon_smile.gif ale od czego ma się ropniaka 200KM 428NM icon_wink.gif

Tylko takie pytanie jakbym się zdecydował i wybrał to na co zwracać uwagę przy oględzinach ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pare rzeczy musisz popatrzeć (i posłuchać):

1) czy obie kolumny grają tak samo
2) czy grają wszystkie głośniki (na ucho - oraz czy głośniki drgają)
3) czy zawieszenie głośników nie jest uszkodzone
4) czy kopułki głośników nie są zniekształcone
5) czy Ci się podoba ich dźwięk

Ewentualnie jeszcze można popatrzeć w jakim stanie są kolumny, czy pudła są szczelne i powietrze nie ulatuje na połączeniach ścianek (no ale to by było widać i raczej rzadko się zdarza - np. przy rozeschniętych kolumnach).

Pozdrawiam
PS. W razie podróży - pewnie 150zł pójdzie na paliwo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o głośniki niskotonowe. W Dali 450, są dwa niskotonowce w jednej skrzyni, no ale nieważne.
Przy odsłuchu zwróć uwagę na stan ogólny kolumn, stan przetworników, (membran i zawieszenia). A także to, czy wszystkie głośniki pracują poprawnie i równo. Sprawdź, czy skrzynie nie mają rozwarstwień, nie są rozklejone itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wyglądają na bardzo zadbane, poza dziurką na maskownicy (ale to nie jest akurat argument, przemawiający za decyzją na nie). Nie opamiętam jaka cena za te Dali, ale jeżeli technicznie są w takim stanie jak wizualny, to ja bym brał.
Szczerze mówiąc, gdyby mój teść był bardziej zainteresowany audio, niż mi się wydawało początkowo, z pewnością bym go namawiał na te kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś dobry wzmacniacz w niezłej cenie. Teraz trafiają Ci się dobre kolumny w jeszcze lepszej cenie. Powinno to zagrać razem naprawdę ciekawie, muzykalnie, płynnie z dobrym rytmem i niezłą dynamiką.
Z całą pewnością lepiej wybrać się osobiście na odsłuch tych kolumn, niż później żałować, że zestaw nie trafił w gust i szukać chętnego by je kupił. Choć w tej cenie nie powinieneś na nich stracić.
Oczywiście zabierz ze sobą wzmacniacz i kilka ulubionych płyt oraz upewnij się, że sprzedający nie będzie miał nic przeciw takiemu odsłuchowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga panowie aby wzmaka targnąć ze sobą tym bardziej że lecę autem także jest gdzie go wsadzić icon_smile.gif Hmm z płytami to ciężko chyba że swoje nutki we flacu dorwę i na audio cyknę bo z mp3 to szkoda jest przerabiać na Audio CD co prawda mp3 mam w 320KBPS icon_smile.gif ale FLAC to jest FLAC i ja słyszę różnicę.

Tak nadmienię abyście jakiś DAC zaproponowali do 300zł bo jak już składać zestaw to tak aby miało to ręcę i nogi a trochę mi się funduszy wolnych zostało.


Karta jaką posiadam to Crative Audigy 2 ZS GOLD + karta na płycie Asus P8Z68 V-PRO/GEN3 ewentualnie wymiana krarty dźwiękowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę po Dali spokojnie już klamka zapadła icon_smile.gif

A co jest nie tak z tymi Alstusami ?? trochę opini po necie przeszukałem i tak ja piszecie kiepske są chodź są wyjątki co piszą że rewelka ale to może przez plastikowe ucho icon_smile.gif

Po mocy widać że pewnie moc mają ale jakościwo chodzi mi o barwy to pewnie porażka icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co jest nie tak z tymi Alstusami są wyjątki co piszą że rewelka ale to może przez plastikowe ucho


Nawet nie ucho, tylko brak kontaktu z czymkolwiek lepszym i innym, nawet niekoniecznie dużo droższym bo cena altusa nowego 200, 300 jest już wysoka . Przekonanie że jak nie ma uumcuumc z membrany jak pizza i cyk, cyk z tubki to są złe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...