Skocz do zawartości

Zestaw stereo 1000~1500


SuchyX

Recommended Posts

Zgadzam się z tym co powyżej napisali koledzy. Ale zapytam:
Cytat

Po mocy widać że pewnie moc mają...


Po jakiej mocy? icon_rolleyes.gif I co z tego? Moc kolumn, to moc pasywna. Czyli jak nie podłączysz odpowiednio mocnego wzmacniacza, to możesz sobie taką mocą d... podetrzeć. Tu chodzi tylko o to jaką moc niezniekształconego sygnału może przyjąć kolumna bez szkody dla siebie (głośników). A to jak głośno, dynamicznie zagra albo jakie częstotliwości przetworzy na słyszalnym poziomie zależy od wielu innych czynników. Na przykład od skuteczności. Poza tym jak słusznie zauważyłeś brutalna "moc" nie zawsze idzie w parze z jakością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi odnośnie moich pytań. Może wam się wyadać że moje pytania są jak dziecka 5 letniego ale ja dopiero zaczynam w tym temacie i wedza moja jest słaba ale od czego ma się pomocnych doświadczonych użytkowników ( i zarazem znajomych z forum) którzy pomogą dobrze dobrać zestaw.


Poszeprałem trochę o tych Altusach i generalnie porażka z nimi jest dobrze że od was uzyskałem odpowiedzi na temat tych kolumn.

Jestem w kontakcie ze sprzedającym odnośnie Dali 350 w tym tygodniu wybieram się na odsłuch i ewentualnie mam nadzieję że zakup oraz cieszenie michy z udanego zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zakup 350-tek dojdzie do skutku. Nie sądzę, że bedziesz rozczarowany. Poza tym jedziesz osobiście, więc bedziesz miał szansę sprawdzić wszystko na miejscu, z brzmieniem (co najważniejsze).
Altusami sobie głowy nie zawracaj. Miałem Altusy i wiem jaka to przepaść w porównaniu z kolumnami z prawdziwego zdarzenia. A jeżeli ktoś proponuje Altusy w przypadku możliwości kupna choćby wałkowanych Dali, to szczerze nie ma pojęcia o czym pisze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliście nie zawiodłem się icon_biggrin.gif icon_mrgreen.gif kolumny pierwsza klasa chodzi mi o barwy dziwięku jeszcze lepsze kable i będzie gitara icon_smile.gif


Cenowo jeszcze 50zł urwałem czyli wyniosły mnie ostatecznie 700zł a na początku je wystawił za 850zł czyli pełen szczęścia jestem i teraz zabieram się za testy icon_biggrin.gif. Tak na szybko odpaliłem swoją nutkę elektrniczną we flac i powiem wam że icon_eek.gif icon_cool.gif

Jakbym mógł to bym się z wami na browara umówił i z chęcią opił komplet który pomogliście mi złożyć i w płeni cieszyć się nowym zestawem stereo.


Teraz prośba o namiar na kable między wzmakiem a kolumnami jakiś przekrój czy coś ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś przegapiłem, to przepraszam, bo może zapytam ponownie o coś co już napisałeś?
Przede wszystkim, jeśli słuchasz na tych kolumnach to znaczy, że masz jakieś kable.
Posłuchaj na nich jakiś czas swoich ulubionych i dobrze znanych nagrań. Powiedzmy kilka dni. Oswoisz się z dźwiękiem.
Stwierdzisz wówczas czego Ci w dźwięku brakuje, czego za dużo, co chciałbyś skorygować. Kablami można to delikatnie poprawić.
A jeśli wszystko jest ok, to po prostu trzeba kupić lepsze i jeszcze to i owo powinno zagrać lepiej.

Przede wszystkim napisz jak długie kable będą Ci potrzebne, czyli 2x(X) metrów?
No i oczywiście ile maksymalnie możesz na nie wydać?

A kable z komputera do wzmacniacza masz takie zwykłe: minijack - 2xRCA ? Jeśli tak, to takie również można kupić lepsze.
Ale jeśli planujesz zakup DACa, to ich na razie nie ruszaj. Dopiero po jego zakupie zaopatrzysz się w lepsze, odpowiednie kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kalbe do kolumn to potrzebuje 1x3m 1x5m głośniki od siebie będę rozstawione o ponad 2m a dokładnie to nie pamiętam coś 2.3m oczywiście mogę regulować szerkość między nimi. Co do DAC-a to tak mam w planach i mam nadzieję że mikołaj będzie chojny w tym roku icon_smile.gif. Mam jakiś kabelek tak jak pisałeś 2xRCA<->1minijack. Co do kwoty to hm.... szczerze nie zastanawiałem się nad tym w sumię potrzebuję 8m kabla głośnikowego więć jakoś dużo nie jest. Rozumiem że grubość kabla dobiera się do mocy kolum oraz długości ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o kalbe do kolumn to potrzebuje 1x3m 1x5m

No chyba nie zamierzasz dawać kabli różnej długości?!
Do obu kolumn powinny mieć taką samą długość - tych 2 metrów różnicy nie zwijaj (bo tworzą się zakłócenia), tylko puść byle jak za wzmacniaczem lub kolumnami (tak, by Ci nie przeszkadzały).

Co do przekroju kabla - różne są szkoły, bo sam przekrój to nie wszystko (niektóre kable mają mały przekrój, a są wysoko cenione - choćby DNM Reson Solid Core).
Przyjmuje się, że za fronty powinny mieć koło 2.5mm^2 (od 1.25 do 4mm).
To nie jest tak, że im grubszy kabel tym lepiej - bo zaraz byśmy doszli do powierzchni przekroju kilkunastu milimetrów i ciężkich kabli icon_eek.gif
Z niedrogich i dobrych kabli masz np. Alphard DaVinci SL-8, SL-10 (ceny rzędu 10zł za metr) czy kable Melodika.


Pozdrawiam
PS. A przy okazji - jakbyś mógł poprawić literówki w swoim poście, bo kiepsko się czyta (a od tego mamy funkcję EDYTUJ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powtórzę to co napisali wyżej Koledzy i dodam. Długość ma znaczenie. W sprzęcie stereo szczególnie nie należy stosować kabli dłuższych niż powinny być. Dłuższy kabel łapie więcej zakłóceń sygnałowych, szczególnie w warunkach domowych. Ponadto im dłuższy kabel, teoretycznie powinien być grubszy, aby zachować parametry elektryczne. Ale to też zależy od jego konstrukcji, materiału, z którego został wykonany. Kabel jak wspomniał RoRo nie powinien być też zwijany bo stworzy się cewka powietrzna, która będzie zbierała wszelkie zakłócenia. Ponadto duże różnice w długości kabli, szczególnie tanich o małym przekroju i kiepskiej konstrukcji mogą spowodować, że zestaw stereo będzie miał przesuniętą panoramę.

Są głosy, że dopuszczalna jest różnica w długości kabli sięgająca ok. 10%, szczególnie że zwrotnice kolumn robione są na elementach mających stosunkowo dużą tolerancję. Ja jednak uważam i powtórzę jeszcze raz za Kolegami, że szczególnie dla sprzętu stereo powinno się stosować kable równej długości i niezbyt długie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam drodzy forumowicze a więc tak kabeli już mam i jest dobrze a nawet dobrze ale ciągle mi mało jednak to prawda że co dobre stereo to prawda i tutaj jest jak studnia bez dna icon_smile.gif

Czas na DAC-a aby wpiąć między komputerem a wzmakiem możecie coś polecić ?? budżet hmm tak do 500zł obojętnie nowy czy użwyka zdaję się na was bo przy pomocy w wyborze wzmaka i kolumn mistrzostwo świata dzięki jeszcze raz wielkie ale dalej nie mogę się nacieszyć różnicą a raczej przepaścią na tym co wcześniej słuchałem i na nowo odkrywam detale w piosekach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 metrów kabla ? Ale chyba łącznie ? Trochę dużo, jak na rozstaw kolumn, jaki będzie u Ciebie.

Co do Dac'a :
http://allegro.pl/v-dac-musical-fidelity-z...4836756062.html
[ V-DAC Musical Fidelity + zasilacz TOMANEK ]
Gdyby udał Ci się coś dołożyć i coś utargować tutaj byłoby super, świetny Dac :
http://allegro.pl/micromega-duo-bs2-i4840406378.html
[ Micromega Duo BS2 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować za pomoc przy przykładowych Daca-ach icon_smile.gif Dłożyć zawsze można wiecie jak to jest jeśli mam dołożyć i być zadowolonym to czemu nie ?? I tak wam ufam bo zestaw który mi dobraliście jest jak dla mnie idealny i całość ładnie ze sobą łądnie współgra.

Mogę na rynku UK szukać bo mam tam siotrę i szwagra na stałe także z tym niema problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kufelek ???

Na jeden kufelek to nie warto sprzętu wyłączać - o ruszeniu się z domu nie wspominając icon_mrgreen.gif

suchyX
Fajnie, że sprzęt Ci się podoba - tzn. jak gra!

A wracając do DACa - ile potrzebujesz wejść cyfrowych?
Dość uniwersalny i niezły jest DAC ATOLL 100, w tej chwili używka na aledrogo jest za 1300zł (nowy ok. 2500zł).
Jest tam 7 wejść cyfrowych:
1xUSB
3x optyczne
3x koaksjalne

Może w UK znajdziesz taniej?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kufelek, to Pub u mnie na osiedlu. Dopiero teraz zauważyłem, że SuchyX jest ze Skierniewic icon_eek.gif.



Poważnie ?? ja odkad założyłem konto i zobaczyłem że też jesteś z tej samej wioski co ja to miałem pisać PW aby się spotakć i live porozmawiać.

A co do Daca to 1300zł na chwilę obecną dla mnie za dużo icon_smile.gif jakby nie patrzeć zbliżyłoby się cenowo do wzmaka i kolumn icon_smile.gif

PS. a możę takie coś ??

http://www.komputronik.pl/product/86336/Sp...Essence_ST.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękować za pomoc przy przykładowych Daca-ach icon_smile.gif Dłożyć zawsze można wiecie jak to jest jeśli mam dołożyć i być zadowolonym to czemu nie ??...


To w końcu ile możesz dołożyć? Jaka jest max. kwota na DAC?

zieluwid
Pisałem o DACu za 1300 zł-stąd ta kwota...Zresztą teraz można.jeszcze taniej kupić DAC 100 ATOLLa....

SuchyX
To popatrz np. na R-DAC Arcama, będzie taniej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...