Skocz do zawartości

Zestaw stereo 1000~1500


SuchyX

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak wzmacniacz kupiony za 450zł

Teraz pora na szukanie głośników a w między czasie mam stare głośniki Sony więc je sobię podłączę i jakoś będę musiał przeczekać do czasu aż nie zakupie kolumn.

EDIT icon_smile.gif

http://olx.pl/oferta/kolumny-dali-350-CID9...html#855eb67100 takie coś znalazłem.

Mam pytanko bo sprzedający pisze że głośniki posiadają komory balastowe czyli że je się czymś wypełnia ?? A jak tak to czemu ma to służyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super !
Te Dali są ok, tyle tylko, że są oklejone na biało. Skontaktuj się ze sprzedającym i zapytaj dlaczego. Jeżeli tylko w celach estetycznych, to możesz odkleić ta białą okleinę i cieszyć oko oryginalnym fornirem. Niedawno stały na Allegro za 950 zł.
Głośniki wyglądają bardzo dobrze. Te podstawy były dorabiane, przez właściciela. A komory można zasypać piaskiem, lub śrutem (to drugie rozwiązanie będzie droższe). Można by też pomieszać trochę śrutu z piaskiem. Wydaje mi się, że pod względem tłumienia piasek spełnia się lepiej niż śrut. Taka operacja poprawia kontrolę niskich, a także na ogólną scenę stereo. Niskie tony mogą być mniej rozlane. Dobrze byłoby postawić takie kolumny dodatkowo na kolcach. A piasek sypać stopniowo i obserwować jak wpływa to na brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze Ci to Zieluwid wyjaśnił. Ja dodam tylko, że możesz poprosić o zdjęcia kolumn z boków i zbliżenia głośników w lepszym świetle. Jeśli nie przeszkadza Ci biała okleina a rzeczywiście nie była dana po to, by zamaskować jakieś większe uszczerbki okleiny tylko otarcia i zadrapania, to nie ma się czym przejmować. A może były oklejone, bo tego wymagał wystrój wnętrza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent przewidział i bardzo dobrze. Gdyby ktoś zrobił takie coś na własną rękę zmieniłby strojenie obudowy a co za tym idzie dźwięk kolumn. Różnie z tym mogłoby być.
Tylko gdybyś kupił te kolumny nie nasyp piachu do otworu b-r z przodu obudowy. Z tyłu jest specjalna zaślepka a za nią ta komora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko że wzmacniacz jest u mnie i przed włączeniem odstał 5h w domu a w pracy 3h czyli łącznie 8h w temp pokojowej. Podłączyłem stare leciwe głośniki z wieży Sony tylko nie takie małe pierwdziawki jak z mini wieży tylko coś na wielkość jak STX MX 140. To Sony ma już łanych kilkanaście lat i powiem że jest różnica nawet jak na te głośniki a dopiero będzie jak dobre podłogówki się podłączy. Dziękuję za pomoc w dobrze wzmaka i teraz na spokojnie rozglądam się za podłogówkami icon_smile.gif

Jeszcze pytanko jaki kabelek kupić 1JACK-2xRCA bo na chwilę obecną jakiś tam miałem chyba za 30zł kupiony był ale czekam abyście coś polecili.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie będą potrzebne, ale nie wiadomo jakie brzmieniowo, bo nie znamy jeszcze kolumn:
http://allegro.pl/wireworld-solstice-6-min...4577112438.html
http://allegro.pl/audioquest-evergreen-prz...4641687387.html
http://allegro.pl/kabel-maly-jack-3-5mm-2x...4594615583.html
Oczywiście możesz poszukać innych (tańszych, dłuższych, innej marki). To tylko przykłady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wzmak nie nosi praktycznie oznak użytkowania icon_smile.gif aż byłem w szoku że w takim stanie jedynie pilot ma ślady użytkowania jakieś minimalne ryski ale nic nigdzie nie jest ułamane ani wgniecione także sprzedający pełen pozytyw u mogę chyba śmiało napisać że trafiła mi się mega sztuka icon_smile.gif. Powiem wam że jak kurier do mnie przyjechał i zobaczyłem pudełko to moje pierwsze wrażenie "co ja kur.... zamówiłem!!!!!" zbiło mnie z nóg dopiero po otworzeniu okazało się że sprzedający bardzo starannie zapakował sprzęt kupa steropianu dookoła pobokach jak i równierz pod spodem i na górze icon_smile.gif praktycznie wszędzie było po 30cm od wzmaka do ścian kartonu icon_biggrin.gif To samo moja żona jak zobaczyła karton z którym się męczyłem aby go przynieść do pokoju jej słowa "coś Ty kur... zamówił" hehe

Także jeszcze dzięki raz za doradzenie wzmaka i czekam aż wam coś się trafi z Dali 350 oczywiście sam na bieżąco przeglądam różne strony.

Co do kabla to spokojnie 1.5m mi starczy także w cenie dłużego wolę lepszą jakość icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje !
Cieszę się, że wzmacniacz w takim stanie. Najważniejsze, że dotarł bezpiecznie, no i faktycznie słowa uznania dla sprzedającego. Widziałem różnie popakowane paczki ze sprzętem, sam pakowałem swój sprzęt do wysyłki bardzo starannie i solidnie. Ale po 30 cm po bokach ?! Obłęd, oczywiście na PLUS icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...