Skocz do zawartości

Ustawienie sprzętu


Wilku

Recommended Posts

Witam!
Naczytałem się wiele tematów co do ustawiania sprzętu i widzę że forumowicze czynnie pomagają! Zachęcony postanowiłem napisać, Kratę piwa komu uda się rozwiązać problem!

Oto i on problem znaczy sięicon_smile.gif
Nie mam pojęcia gdzie ustawić monitory, posiadany sprzęt to Dali 2 mk2.

DSC01446.jpg



Zwykle miejsce słuchania to łóżko, biurko lub niby łóżko icon_wink.gif Jestem skłonny co do każdego przemeblowania jednak taki układ mi odpowiada (chciałbym zostawić łóżko zasłonięte regałem). W niedalekiej przyszłości pojawi się komputer przy biurku. Trzeba Wam wiedzieć jeszcze że jest to układ tymczasowy czyli zapewne na najbliższy rok (mieszkanie studenckie;) Niestety te monitorki potrzebują sporo powietrza w okół siebie i to jest mój główny problem...

Jakieś koncepcje? Jakieś rady ? Za każdą (sensowną) będę wdzięczny!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na początek polecam Ci poczytać o ustawieniu tutaj :
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
[ Jak ustawić kolumny - podstawowe zasady ]
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
[ Akustyka Pomieszczenia Odsłuchowego ]
http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/
[ Ustawianie kolumn w pokoju ]


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratuje Cię tylko kompletne przemeblowanie. Bo sytuacja wygląda nieciekawie. O ile poważnie myślisz o poprawnym odbiorze stereo.
Najgorszymi elementami są drzwi z jednej i drugiej strony (nie do ruszenia) i fatalnie ustawiony regał w poprzek pokoju (teoretycznie do ruszenia). Może coś trzeba będzie wyrzucić, odchudzić zasoby może nie wszystko jest niezbędne?
W tej sytuacji dobrze by było kolumny ustawić przed dłuższą ścianą (jedną czy drugą) a miejsce odsłuchowe pod drugą, symetrycznie względem kolumn.
Dasz radę jakoś to przemeblować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie podstawa, bez tego ani rusz. Nawet nie ma możliwości ustawienia kolumn jak należy na półkach, czy biurkach.
Najbardziej interesuje mnie ten regał mniej więcej pośrodku prawej krótszej ściany. Czy to jest regał wolno stojący, da radę go ruszyć ? Czy może, jest to jakiś regał ala ścianka ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Wilku, zadałeś pytanie a nic nie odpowiadasz na nasze propozycje i pytania. Określ się, co możesz, czego nie. Wówczas pomyślimy co dalej.
Albo może Ty narysuj ze dwie propozycje jak mógłbyś ustawić kolumny i gdzie będziesz wówczas podczas odsłuchów siedział a my skorygujemy to jeśli będzie trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...