Skocz do zawartości

dlaczego amplituner bez woofera nie daje basu?


tomekszym

Recommended Posts

Chcę kupić amplituner w cenie do 1000zł. Mam kolumny Tonsil 70W - z ubiegłej epoki, ale jak dla mnie grają rewelacyjnie.
Odsłuchiwałem w sklepach Pioneera VSX-416 i 516 z różnymi kolumnami, ale prosiłem o odłączanie Woofera, ponieważ niemam miejsca w domu na skrzynkę. Wniosek wyniosłem jeden: bez woofera wielka kicha, zero niskich tonów. Dla porównania mam obecnie amplituner z ubiegłej epoki telefunkena i nigdy nie ustawiam basu ani sopranu na maksa. Posiadałem przez kilka miesięcy SONY STR-235 ( o ile pamiętam). Pozbyłem się go ponieważ dźwięk był taki sobie, myślałem, że to Sony robi kiepski sprzęt, ale może jest tak że wszystkie nowsze amplitunery bez woofera mają kiepski basik?
Proszę o polecenie mi jakiegoś sprzętu może być używany. Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

może jest tak że wszystkie nowsze amplitunery bez woofera mają kiepski basik?


Tak właśnie jest, a głównym powodem jest słaby zasilacz (transformator) pakowany do tańszych ampli (2kzł i niżej). Jako, że podawane są w specyfikacjach duże moce, a najwięcej prądu potrzebują właśnie basy, stąd wyjściem jest obcinanie ich, aby wzmacniacz mógł grać na wysokich poziomach głośności.

Cytat

Proszę o polecenie mi jakiegoś sprzętu może być używany. Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki.


Skoro głównie muzyka, to jest duży wybór w stereo, będzie o niebo lepiej od ampli KD.
http://www.allegro.pl/5232_stereo.html?ord...er=t&view=gtext
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości.Ja około pół roku temu kupiłem Harmana Kardona 3480 za 2 tys i jest w stanie dostarczyć sporo mocnego i twardego basu.Co to transformatora,nie mam żadnych zstrzeżeń,bo klocka już raz rozkręciłem.Proponuje zakupić jakiś sub Kody,co prawda średna jakoś basu,ale za 500 zł,to już coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pewne wątpliwości.Ja około pół roku temu kupiłem Harmana Kardona 3480 za 2 tys i jest w stanie dostarczyć sporo mocnego i twardego basu.


Temat i moja odpowiedź, tyczy się amplitunera KD, a nie stereo.
H/K 3480 można nabyć już za 1,5kzł, ale i tak przewyższa założony budżet, no i jest za mocny dla kolumienek 70W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...