Skocz do zawartości

Wzmacniasz + kolumny do metalu ~350 złotych


Turbokolor

Recommended Posts

Jestem tu nowy, więc na początku chciałbym się przywitać icon_smile.gif

Poszukuję zestawu:
- do pokoju 12mkw
- cena do 350 złotych
- oczywiście sprzęt używany
- jeżeli znacie równie dobre głośniki komputerowe to również jestem otwarty na propozycje
- wszystko będzie podłączone do lapka/mp3 (clip+)
- gatunek muzyki to przede wszystkim metalcore/hardcore (Parkway Drive, Terror, Madball), rzadziej jakieś utwory rockowe czy rapsy

Lubię bardziej basowe niż naturalne brzmienie. Gatunek muzyczny wymaga jednak niskich zejść przy breakdownach, i przyzwoitej średnicy przy zachowaniu dynamiki (jeżeli mylę pojęcia lub używam ich nie właściwie to przepraszam, możecie mnie zrugać).

W piwnicy mam kolumny Unitra Tonsil ZG20c lub ZG25c jednak mają zamontowane inne głośniki. W oryginalnych należy wymienić membrany. Nie wiem tylko czy same głośniki są jeszcze sprawne. Czy jest jeszcze jakiś sens bawienia się z tym.

Wiem, że wymagania spore, a budżet mały. Mam nadzieję, że uratuje mnie mały pokój i Wy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

350 zł na wzmacniacz i kolumny, to bardzo mało. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że kolumny podstawkowe powinny być postawione na standach, które też kosztują swoje. Na początek możesz postawić kolumny na biurku, komodzie, półce itp... Wiadomo, to nie koniec świata, jak będą tan na stałe.

Tak więc proponowałbym podzielić budżet następująco ;
200-250 zł - kolumny
100-150 zł na wzmacniacz.
Najlepiej byłoby gdybyś mógł dołożyć chociaż 50-100 zł. Przy takim budżecie na sprzęt, to kolosalna różnica. Wtedy można by było przeznaczyć na kolumny 300 zł.
Ale jeżeli nie możesz wysupłać więcej, to oczywiście postaram się coś znaleźć za te 350 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...