Skocz do zawartości

Tuner radiowy - analogowy czy cyfrowy?


Recommended Posts

Co się opłaca i komu, to sprawa bardzo indywidualna. Gdzieś pomiędzy możliwościami finansowymi a słuchem.
Uważam, ze nawet w najtańszym zestawie z lepszymi kablami powinno lepiej zagrać, o ile są dobrze dobrane.
Jeśli zestaw albo jakiś jego element nie ma ewidentnych wad brzmieniowych, czy nie jest bardzo "przechylony" w jedną lub drugą stronę, to kupienie dobrych kabli wydobędzie z dźwięku kolejne niuanse, da lepszą scenę, czy swobodę brzmienia.

O ile masz jakieś kable, to na razie posłuchaj na nich a później napisz czego Ci trzeba. Bo zazwyczaj zawsze czegoś brakuje, albo czegoś jest za dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na początek mogą być. Drogie nie były, a będzie grać. W przyszłości proponowałbym Ci kupić lepsze kable. Choćby za 50-100 zł, no i oczywiście używane. A tymczasem słuchaj tak. Może uda Ci się sprecyzować za jakiś czas, co chciałbyś zmienić/poprawić w brzmieniu Twojego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za taką cenę kable przynajmniej solidnie zrobione. Lepsze od sznurówek dodawanych zazwyczaj do sprzętu audio czy video.
Znacząco pewnie nie zdegradują dźwięku, ale jak pisał Zieluwid po odsłuchach pewnie coś zechcesz lekko skorygować. A wówczas rzeczywiście można się rozejrzeć za niedrogimi a dobrymi, używanymi kablami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieluwid, tuner na razie moge ocenic tylko po wyglądzie - jest bardzo ładny - minimliatyczny i widać, że solidnie zrobiony. Niestety nie wiem jak gra, bo nie mam jeszcze kabli, a na dodatek dzisiaj pozbyłem się tych Altusów - poszły za 471 zł. Dopiero sprawdzę z nowymi głośnikami i wtedy dam znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wzmacniacza: widziałem na allegro Sansui AU 317 za mniej niż 400 zł. Już go nie ma, ale pytam z ciekawości - czy w takiej cenie była to dobra okazja?
Co do wyższych modeli ile mógłby być wart AU-417? Jaka jest przewaga 417 nad 317? Poza tym że jest mocniejszy.

No i co takiego w sobie ma ten tuner TU-717 (Zieluwid, chyba Ty taki masz, zgadza się?) że używany kosztuje półtora tysiąca złotych?
Podejrzewam, że bliźniaczy wzmacniacz - AU-717 - jest w podobnej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena za te Altusy. W takim razie części się rozglądać za nowymi kolumnami.
Cena za 317 była niezła. 417-tka nie wiem po ile chodzi, myśle, że 600-700 zł mozna dać.
717-tka jest już przyzwoitym klockiem. Jeżeli chodzi o brzmienie, gra jak lubię. Ale 1500 zł, to trochę za drogo. Uważam, że rozsądna cena to 1200 zł, jak wzmacniacz jest w ładnym stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i co takiego w sobie ma ten tuner TU-717 (Zieluwid, chyba Ty taki masz, zgadza się?) że używany kosztuje półtora tysiąca złotych?


Prawdopodobnie jest to odwzorowanie rankingu ze strony fmtunerinfo.com: http://www.fmtunerinfo.com/shootouts.html
Na dole masz listę tunerów. TU-717 zajmuje aktualnie 17. miejsce.
Nie wiem na ile ten ranking jest obiektywny i znaczący - myślę, że raczej mocno subiektywny. Aczkolwiek sporo ludzi może się nim sugerować przy poszukiwaniach swojego dźwięku, a także przy ustalaniu cen.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i co takiego w sobie ma ten tuner TU-717 (Zieluwid, chyba Ty taki masz, zgadza się?) że używany kosztuje półtora tysiąca złotych?
Podejrzewam, że bliźniaczy wzmacniacz - AU-717 - jest w podobnej cenie.


Jeżeli nie masz Darek_F reakcji alergicznej na dźwięk słów "portale zagraniczne", to możesz też rzucać okiem na ebay.de, kleinanzeigen.ebay.de i ebay.co.uk. Na przykład tutaj jest tuner Sansui TU-717 za cenę dużo niższą niż wspomniane 1500zł:
Sansui TU-717
Może i wzmacniacze są raz po raz tańsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie wskazówki. Będę sobie w wolnym czasie przeglądał różne portale ogłoszeniowe. Czasem też coś fajnego można znaleźć np. na brytyjskim Gumtree, a nawet i na polskim. Ostatnio kupiłem od jednego gościa 21 płyt winylowych za 250 zł a wśród nich takie perełki jak cztery albumy Led Zeppelin, trzy Pink Floyd, Deep Purple, Michael Jackson, Niemen, Republika, albo np. Mike Oldfield - Five Miles Out, którą ostatnio widziałem w Media Markt za 79 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tuner gra bardzo ładnie, ale z czułością u niego kiepsko. Kawałek kabla głośnikowego nawet daje radę i moja ulubiona stacja ma sygnał maksymalny. Muzyka też świetnie brzmi, nawet nie spodziewałem się, że radio może tak ładnie grać. Dzięki wielkie za polecenie tego tunera.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...