Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza do 1500zl


maciek4523

Recommended Posts

Witam. Moj pierwszy post, wiec pozdrawiam na starcie. Mam mozliwosc zakupic jeden z czterech wzmacniaczy za polowe ceny, wzmacniacze to: Yamaha RXV377, PD30-K Super Audio, Onkyo Tx8030 i Yamaha RXV477. Czy ktorys z tych sprzetow jest wart kupienia? Sygnal bedzie z komputera, karta asus xonar d1 i emu 0404 usb. Posiadam obecnie glosniki microlab solo 7c i troche mnie juz ''znudzily'' wiec dlatego zmiana. Chodzi mi tylko i wylacznie o stereo. Jeszcze nie wiem jakie glosniki bede nabywal. Dzieki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz swój pierwszy post jak należy. Wyłącznie z korzyścią dla siebie samego. To chyba oczywiste dla Ciebie? Czy nie? Przeczytaj to i napisz co trzeba: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
A poza tym skąd wziąłeś te urządzenia, które zaproponowałeś. Mieszają się tu odtwarzacz CD, amplitunery do KD, amplituner stereo.
Nawet nie sprawdziłeś o czym piszesz.
Przepraszam, że zapytam, ale jaja sobie z nas robisz kolego, czy może coś z Tobą nie ten tego ... icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ze mną coś nie tak, to inna sprawa i wolę jej nie poruszać icon_razz.gif Dzięki za odpowiedź i sorki,że tak nieskladnie tu wkroczylem. Szczerze, to słabo odróżniam wzmacniacz od amplitunera, dopiero trochę poczytałem po zamieszczeniu posta i już mniej więcej wiem co jest co. Na sprzęt mogę przeznaczyć 2000 zł i mam na myśli sam napęd, bez głośników. Sprzęt może być używany, ale sprawa wygląda tak,że mam możliwość nabyć rzeczy z pewnego sklepu za pół ceny i właśnie stamtąd powybieralem (trochę na przypal )te podane wyżej modele. Stronka to Tesco direct uk, właśnie w tym sklepie internetowym mogę kupić rzeczy za pół ceny. Może, gdyby kolega miał chwilę, to mógłby tam zerknąć i wybrać coś godnego polecenia? Chcę sprzęt stereo, do muzyki z komputera. W kompie mam dwie karty muzyczne, jedna to xonar d1, a druga to zewnętrzna emu 0404 USB więc fajnie by było, żeby była możliwość puścić sygnał przez to emu. Narazie nie ma kolumn. Pokój około 5x5. Słucham głównie muzyki czarnej, basowej i metalu, lubię brzmienie ciepłe, nie przepadam za wysokimi tonami, musi być fajny, ciepły dół i środek i mogą być lekko przytlumione wysokie. Zakup chciałbym, żeby był na kilka lat. Chciałbym, żeby był pilot i możliwość podłączenia zewnętrznej karty muzycznej emu 0404 USB. Sorki,że w niektórych wyrazach brakuje ogonkow, ale piszę z telefonu i w dodatku z pracy. Dzięki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny stereofoniczny model z wymienionych przez Ciebie to amplituner stereo - onkyo tx 8030 normalnie do kupienia za 1450zł , jeśli możesz go kupić za połowė ceny, czyli ok.150 funtõw to może warto. Warto te zaoszczėdzone pieniądze dodać potem do budżetu na kolumny i kupić dobre, przemyślane, przeczytane , odsłuchane , nie pierwsze lepsze, bo to one w najwiėkszej mierze tworzą charakter końcowego dźwięku w systemie domowego stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na pioneer a30, oraz na oczywiście na droższego onkyo a 9050,( jeśli potrzebujesz też wejścia optycznego dla podłæczenia tv, gramofonowe majæ obydwa). Jeśli yamaha to tylko ta 700, jednak piszesz że za wysokimi tonami nie przepadasz, yamaha gra dość rozjaśnioną gõræ, a z nieodpowiednimi kolumnami nawet sterylnie, ostro, a model 201, to już najniższy model. Tak więc raczej wzmacniacz onkyo A9050, potem pioneer a30, yamaha as700, as201 wyrzuć z listy, na liście jest też amplituner onkyo tx 8050, jeśli musisz mieć radio w jednej obudowie, jednak to nie jest jakościowy odpowiednik z radiem wzmacnacza A9050, co widać po cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wdzieczny za odpowiedz. Roznica w cenie miedzy A30 a Onkyo A9050 to 500zl, czy warto doplacac na rzecz onkyo? Obecnie posiadam Microlab solo 7c aktywne, pewnie znasz ten sprzet, czy roznica bedzie na tyle duza po przesiadce z nich na ktorys z tych dwoch ampi+glosniki, czy nie warto zmieniac? Mysle o kilku modelach glosnikow, w gre wchodza: Mission MX1, Dali Zesor 1, WHARFEDALE DIAMOND 121 ,WHARFEDALE DIAMOND 122 ,MISSION MX2... Ktore by najlepiej pasowaly do tych dwoch ampli? Dzieki wielkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki jak te mikrolaby, nazwijmy je wyżynami dla głośnikõw komputerowych, choć oczywiście mają szersze zastosowanie, z drugiej strony to dopiero początek, gdzie zaczyna się mówić o jakimś stereo, a o hi-fi się coś wspomina. Nie ma co sië oszukiwać że w mikrolabach masz dobrej klasy wzmacniacz, zbudowany by tworzyć muzyczny klimat, on wzmacnia sygnał dla swoich głośników- został z nimi zestrojony. Wykonanie jest ładne, ładniejsze niź w sporej części miniwież, ale za 600zł nie można oczekuwać że zagra lepiej od solidnego wzmacniacza i kolumn, choćby to miały być niewielkie monitory.
Co do kolumn to , do wzmacniaczy pasowałyby wszystkie, jednak skupiłbym się na tych ktõre pasowały by Tobie i na większych mdelach jak mission mx2( może mx3 masz duży salon) i damond 122, wersje z 1 zostawmy do malutkiej sypialni. Missiony grają ciepłym i masywnym dołem ( jak na maluchy) i średnicą, gõra pasma jest delikatna, niemetaliczna, ciut wycofana, zas diamondy grajæ twardo i jakby technicznie. Namawiałbym na poszukanie jakiś używanych, nawet wspomnanego missiona, duży monitor m32i czy podłogõwek m33i, czy większego m34i, może trafi się castle knight ? UK to duży rynek, skoro handarze na allegro oferujæ tanio, to na miejscu musi być cenowy raj....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super odpowiedz! Chodzi o to,ze na podłodze nie mam miejsca, wiec podlogowki odpadają.. Co do wzmacniacza to A 30 czy onkyo? Warto dorzucić te 500 zł? Wszystkie te glosniki, które podałem, mam za pół ceny, dlatego zależało by mi, wybrać coś z tego co podałem. Twój opis missionow brzmi fajnie, lubię niskie tony i ciepło..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Wisłą pioneera a30, a onkyo 9050 dzieli prawie 1000 zł. 9050 jest wyzszej klasy sprzętem, lepiej wposażonym( wejscie optyczne), czy dzieli je dwukrotna przepaść jakości, lepszych doznań( co kto lubi), pewnie nie, nie wiem, a30 gra dobrze, słuchałem go na rõżnych, dużych i sporo droższych kolumnach i dawał dobrze radę. Brzmi dość uniwersalnie, bez popadania w skrajności . Kupując tańszgo a30 pewnie przeznaczyłbym budżet na lepsze kolumny( może większe), bo ma to według mnie większy sens, niż super wzmacniacz i kiepskie kolumny( mx2 oczywiście kiepskie nie są, a już najlepsze z wymienionych i chyba Tobie pasujæce).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nad wzmacniaczem się jeszcze zastanowię, na pewno jeden z tych dwóch. Co do głośników to tak, może zerkniesz na tej stronie http://www.tesco.com/direct/technology-gam...snavstamp_slot1 i doradzisz jakie wybrać, tak do 300 funtów. Z tej strony mam wszystko za pół ceny. Dzięki za wszystko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ceny czasami ciut wysokie , ale minus 50% zmienia postać rzeczy, prawie jak gwiadka. Ładny sprzęt w tesco w UK, nie to co u nas.
Skoro koniecznie monitory to zostaje przy mx2( nie jedynki czy to mission czy dali czy wafle) , jak podłogõwki to mission mx 4, dali 7, lub tannoy v4. Monitory tez powinny stać na jakiś stendach, w gorszym razie na komodzie, te 2 metry od siebie. Wrzucanie ich w segment, czy na, to morderstwo na poprawnym słuchaniu.
Ja jeszcze pomyślę co bym chciał icon_wink.gif ze swoich kolumn jestem zadowolony, hmm, już wiem pioneer pd-30, pamiętaj o 24 grudnia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na mx2. Chętnie bym kupił mx4 ale nie mam ich gdzie postawić a stawiać je niesymetrycznie i w kącie to chyba bez sensu. Mx2 zmieszczą mi się na biurku, mam bardzo długie biurko i jak je rozstawie po bokach to będzie niemal idealnie. Czy w tym przypadku zaryzykowac i wziac Onkyo A9050? Kurde, mam dylemat jak nie wiem, oba wzmacniacze maja swietne recenzje i jest dylemat ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC jest potrzebny kiedy musisz przerobić lub poprawić sygnał audio z formy cyfrowej np. optycznej na analogową, bo wzmacniacz ma tylko wejścia analogowe(rca). Skoro chcesz np. nagłośnić film z tv przez wieżę stereo, a z tv wychodzi tylko optyczny sygnał audio, a w wzmacnaczu wejścia optycznego nie ma, potrzebny jest dac, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy, DAC (z ang. Digital to Analog Converter) – mały przyrząd, przetwarzający sygnał cyfrowy na sygnał analogowy. W onkyo 9050 wejście cyfrowe- optyczne już jest wbudowane( mówi się że jest wbudwany dac), natomiast do pioneera a30 potrzebowałbyś dodatkowego dac'a, aby wpiąć wspomniane audio z tv, bo a30 wejścia optyczngo nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...