Skocz do zawartości

Kolumny do sypialni pod sa-ex310


lysy020

Recommended Posts

Kolumienki przyszly, ogolnie jestem zniesmaczony, cos bylo przy nich dlubane jutro je rozbiore i porobie dokladne fotki. Z jednej kolumny przeciska sie powietrze z glosnika wysokotonowego, widac jakies naprawy plastikowych ramek. Na dodatek wzmacniacz pioneer chyna spalony, swieci wszystko ale brak dzwieku.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn, to pisz do sprzedającego, że stan jest niezgodny z opisem. Może zgodzi się przyjąć je z powrotem?
Niedobrze, że nie zapytałeś konkretnie czy je kupić zanim to zrobiłeś. Chociaż niw wiem, czy by się coś zobaczyło na fotografiach.
Szkoda, że Pioneer nie działa. Może spalone końcówki mocy a może tylko bezpieczniki? Jak możesz, odkręć obudowę i przyjrzyj się co jest w środku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer jutro powedruje do naprawy, a jaki tuner mozna by do niego kupic zeby ladnie pasowal? Na zdjeciach nic nie widac, a wystawione byly na olx takze raczej zwrot niemozliwy. To byl moj ostatni zakup uzywanego sprzetu.. Rozebralem wzmacniacz, bezpieczniki sprawne, na potencjometrach jest dziwny nalot jak by od wilgoci,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, rezygnując ze sprzętu używanego, rezygnujesz z dużo lepszej jakości dźwięku za takie same pieniądze.
Ja już od lat kupuję używany i dopiero ostatnio naciąłem się na CD i tuner od pana, którego przedstawiam w podpisie (VanDelHul).
I to kupowałem na Allegro. Czyli kupowanie a Allegro pod względem bezpieczeństwa też jest gówno warte. Centrum sporów nie potrafiło rozstrzygnąć kto ma rację, choć facet pzrysłał mi tuner z wyłamaną klapką i odtwarzacz CD z niewysywającą się szufladą. Zrobiłem filmik, umieściłem na Youtube, ale dla Allegro to mało. A pan sprzedający próbował ze mnie zrobić tłka, który to nie umie się obchodzić ze sprzętem i psuje wszystko czego się dotknie. Później zaś obarczał pocztę o złe traktowanie paczki, choć pudło nie nosiło śladów rzucenia a zabezpieczające styropiany wewnątrz nie były połamane. Wiec jakim cudem zamknięta klapka tunera miała ułamany zawias a szuflada odmówiła współpracy i w ogóle się nie wysuwa?
Zazwyczaj jednak sprzęt odpowiada opisowi. Dzięki temu mam zestaw pewnie o dwie klasy lepszy niż bym mógł mieć kupując coś nowego. Ryzyko zawsze jest, ale według mnie się opłaca.
A pisałeś do sprzedającego? Nie wiesz co on na to? Może się zgodzi przyjąć kolumny, skoro nie działają jak trzeba i nie wyglądają jak na zdjęciach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości zwrotu sprzętu na allegro i olx są takie same, a podstawowa różnica to możliwość wystawienia na allegro negata a także zablokowania danego użytkownika przez serwis allegro. Proponuję lysy020, żebyś napisał do sprzedającego kolumny, iż są niezgodne z opisem i zażądaj zwrotu gotówki oraz pokrycia kosztu kuriera w obie strony. Jeżeli się nie zgodzi to zagroź zgłoszeniem sprawy na policję (oszustwo). Przekonasz się czy rzeczywiście z tego sprzedającego taki twardziel. Jeżeli Ci nie odda pieniędzy to idź na policję i zgłoś sprawę - rozpatrywanie sprawy zajmie im nie więcej niż miesiąc. I broń Boże nie rozkręcaj tych kolumn, żeby nie zwalał winy na Ciebie.

Tą samą procedurę możesz zastosować w przypadku wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, mnie zawsze udawało się kupować w stanie idealnym, ale poprzedzone to było prośbą o dokładniejsze zdjęcia, takie też rzeczy sam sprzedawałem, jesli np. piszę że stan idealny, to faktycznie bez rys i nie grzebany. Dla atego chyba lepiej kupować od kogoś kto jest pierwszym właścicielem, a nie handlarzem towarów z wystawek.
Skoro jednak towar mija się z opisem, to masz swoje prawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze do niego zobacze co odpisze, a co do wzmacniacza to ja go mialem tylko w piwnicy lezal i pewnie zawilgl. Ale zawiozlem do naprawy, maja byc wymienione wszystkie kondensatory na nowe, potencjometry poczyszczone, ogolnie taka wieksza renowcja tego sprzeciku, teraz jeszcze szukam tunera pod ten wzmacniacz;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...