Skocz do zawartości

Kolumny do sypialni pod sa-ex310


lysy020

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam na imię Mateusz i jestem tu nowy icon_smile.gif
Jak w temacie, szukam dobrych kolumn stereo do sypialni pod amplituner technics sa-ex310, sypialnia nie jest duża jakies 3x3m. Kolumny chciałbym kupić do 500zł, pewnie raczej jakieś monitory, muzyka bedzie głównie słuchana z telefonu i odtwarzacza cd. Muzyki słucham przeróżnej wszystko co wpada w ucho, choć najczęściej house'a. Chciałbym aby bas był niski i mięciutki. W późniejszym czasie zestaw rozbuduje o subwoofer aktywny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A na czym będą stały kolumny? Myślałeś o standach czy postawisz je np. na szafkach? Jeśli tak, to ile cm od tylnej ściany możesz je odstawić? Czy słuchał będziesz w pozycji leżącej (sypialnia) czy siedzącej? Chodzi o to, czy ma to być sprzęt do poważniejszych odsłuchów, czy raczej ma sobie plumkać relaksacyjnie?
Ten amplituner Technicsa jest bardzo słabym jakościowo modelem, nie gra dobrze.
Zamiast subwoofera w następnej kolejności pomyśl o wymianie go na lepszej jakości wzmacniacz stereo (co bardziej polecam) albo amplituner stereo. Po co Ci w tak małym pomieszczeniu sub? Nie będzie dobrze grało a za to narobisz sobie bałaganu.
Kolumny jakie przychodzą mi do głowy to Tannoy M2 albo Mission M32 (i) albo M31 (i).
Do znalezienia na Allegro albo tu: http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=kolumny
Czy w ogłoszeniach na różnych portalach o tematyce audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to już zależy jak bedzie lepiej ale wydaje mi się że na standach je postawie, ustawienie będzie dowolne bo sobie będziemy urządzać dopiero sypialnie, odsłuchy rożnie i na leżąca i siedząc na fotelu przy konsoli icon_smile.gif To tak zrobie następny będzie amplituner, ale to już za jakiś niedługi czas:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to już zależy jak bedzie lepiej ale wydaje mi się że na standach je postawie, ustawienie będzie dowolne bo sobie będziemy urządzać dopiero sypialnie, odsłuchy rożnie i na leżąca i siedząc na fotelu przy konsoli icon_smile.gif To tak zrobie następny będzie amplituner, ale to już za jakiś niedługi czas:) a tannoy m2.5?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 10m sypialni m31i i natężenie dźwięku i niższych tonów na ok. 25-30W midi wieży jest więcej niż wystrczające.
Missiony mają mocno nasycony dół pasma, ale delikatną i przymglona górę, choć dla mnie niemęcząca góra w sypialni nie jest wadą .
Środek i dół pasma jest dość mocno pompowany przez głośnik, w każdym razie nieco bardziej ekspansywnie niż w malutkich tannoyach, ale wszystko pod kontrolą , nic nie dudni, skrzynka jest wyjątkowo masywna i solidna .
Jak pisałem w takim metrażu nawet słabszy mocą wzmacniacz napędzi takie kolumny, powyżej 40W nie ma co się zapędzać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj pytałem retorycznie, bo byłem pewien, że to wszystko co tam masz, a Ty mnie teraz zaskoczyłeś maksymalnie.
Kurde, ja bym nie wytrzymał, wygrzebałbym wszystko. A czyj to sprzęt ?
Bo warto by to przejrzeć, może tam jakieś rodzynki są ? A nawet jak nie, to upłynnić to i zamienić na jakiś konkretny sprzęt, po co ma się stareć w piwnicy ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to nie wszystko. Można się tym zachwycać, ale na krótko. Oczywiście potrzebna jest odpowiednia moc, choć może być teoretycznie nieduża, byle poparta dobrą wydajnością prądową (mocny zasilacz).
Ja bardziej patrzę na to jak gra wzmacniacz. Na barwę dźwięku, naturalność grania, płynność, muzykalność. Bo wówczas da się z przyjemnością słuchać muzyki.
Długo by pisać, rozprawa to na wiele stron... .
Masz trzy wzmacniacze (może jeszcze jakiś znajdziesz?). Posłuchasz, ocenisz. Daj im się dobrze rozgrzać. Większość dopiero po kilkunastu minutach a niektóre wręcz po kilkudziesięciu gra dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że piwnica sucha. Skąd te zbiory ? Kto to gromadził ?
Ja na Twoim miejscu wytargałbym wszystkie wzmacniacze, posprawdzał je czy działają i zafundował sobie weekend dobrej zabawy. Masz szansę porównać, z którym piecem brzmienie będzie Ci się podobać najbardziej. I dokładnie jak pisze F1angel, moc to nie wszystko. Posłuchaj jak wzmacniacz gra.

A no właśnie, podłączyłeś w ogóle któryś z nich ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...