Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 4000 PLN


krzadam

Recommended Posts

Cytat

Jedna rzecz do doprecyzowania: pisząc lepszy masz na myśli 'mocniejszy' czy po prostu lepszy jakościowo?


Mam na myśli lepszy jakościowo/dźwiękowo.

Wprawdzie tak jak Ty jestem początkującym audiofilem ale niezwykle interesuje mnie brzmienie wspomnianego Myryada, czy chociażby ten zestaw Adcoma za 2200k - gdybym miał wolne środki na testowanie to sam prawdopodobnie bym go kupił zachęcony wcześniejszą rekomendacją, z której wynika, że to lepsze wzmacniacze niż Rotel RA980BX. Jeżeli już jednak go (Rotela) kupisz to za taką cenę, aby przynajmniej na nim nie stracić w razie odsprzedaży (w Polsce te Rotele kosztują do 1200zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

...wolałbym sprzęt używany, ale nowszy (bliżej 10 lat niż 20)...


No skoro kupujecie 'oczamy', to popatrzcie z żoną na Vincenta SV 121. Naprawdę ładny icon_biggrin.gif , srebrne gały, pilot i dość niski. Jest też mniej ładny Vincent SV 129 z pilotem. Ja bym jednakowoż powalczył o model SV 234, choć cena pewnie pójdzie mocno w górę. Ale nigdy nie mów nigdy icon_wink.gif

Inny ciekawy wzmacniacz to np. Meridian 551.

Dobrze byłoby, jakbyś z żoną przefiltrował allegro wg widełek np. od 1000 do 2000 zł, wybrał, co Wam się podoba i podał na forum, a my się temu przyjrzymy, bo tak to za dużo domysłów.

Cytat

Myryad też mi pasuje, jakby był czarny za 300 € to wezmę. Niestety póki co takiego nie znalazłem.



Możecie kupić na razie srebrny, oswoić się z jego brzmieniem (bo wcale nie ma gwarancji, że Was / Ciebie urzeknie dźwiękowo, tak to jest niestety z zakupem bez odsłuchu) i polować na czarny. Gdy czarny się pojawi, kupić, a srebrny sprzedać. Z całą pewnością nie splajtujecie na takiej operacji icon_twisted.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że wciąż we mnie wierzysz icon_wink.gif Kupujemy oczami, bo czym innym się kierować skoro wybór niemały - więc można wybrzydzać - a możliwości sprawdzenia nie ma.

Szczerze mówiąc, to allegro, olx.pl, ebay.de i ebay.co.uk przeglądam codziennie.
Dostępne wciąż są: Audiolaby (które oczy kupią w ostateczności, ale skoro można wybrzydzać...), Adcomy (veto), srebrny Myryad za bodajże 479 ? oraz Rotel (bez pilota).

Czarnego Myryada w dobrej cenie lub Rotela RA985BX (rozumiem, że to bliźniacza wersja 980-ki tylko, że z pilotem?) wezmę od razu. Mam zgodę małżowiny icon_wink.gif Ale póki co brak ofert.
Parę postów wyżej wrzuciłem efekty moich poszukiwań (Rotele i Musical Fidelity, ale nie polecane przez Was modele) - wszystkie jeśli chodzi o wygląd pasują. Nikt do nich się nie odniósł, więc uznaję, że nie było tam nic ciekawego.

W Niemczech znalazłem też Harmana Kardona HK 675 - który grał u poprzedniego właściciela kolumn. Nie było kupca przy cenie 99?. Również nic ciekawego?

Jeśli chodzi o Twoje nowe propozycje:
- Vincenty rzeczywiście ładne icon_smile.gif Rozumiem, że mają też inne atuty i polecasz.
- Meridian nie ma pokręteł. Super. Sterowanie z pilota?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian ma pilota LINK, ale jest to pilot systemowy sprzedawany w komplecie z CD i nie wiem, czy wysteruje bezpośrednio wzmacniacz, czy musi być jakiś kabelek z odtwarzacza CD do wzmaka.
Z Vincenta słuchałem na wystawach audio kilku modeli znacznie droższych i nie powiem, całkiem całkiem icon_biggrin.gif . Dużo ludzi je chwali, dużo gani, jak to ludzie, uważam jednak ten sprzęt za lepszy od typowej japońskiej masówki.
A nie wybieracie się z żoną na Audio Show? Mimo niezbyt korzystnych warunków do słuchania naprawdę można tam wyłowić pasujące brzmienie i mając jakiś konkretny trop, szukać potem używek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nieśmiało przypomnę o Densenie. Nawet ze złotymi gałami jest moim zdaniem ładny. Ale największym jego atutem jest dźwięk.
Dziwię się, że nie poszedł za taką cenę http://allegro.pl/densen-b-100-super-wzmac...4769800381.html
Tu link do hifi.pl http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/45/176492.php
Jeśli tylko nie jest potrzebne zdalne sterowanie, wzmacniacz słuchawkowy czy regulacja tonów, dźwięk zrekompensuje te niedostatki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, o Densenie pamiętam. Widzę, że cena spadła. Gdyby miał pilota to bym brał. A tak to chyba rozsądniej wybrać coś innego (szczególnie, że to dopiero początek przygody ze stereo). Szczególnie, że jest z czego wybierać. Może po prostu lepiej cierpliwie poczekać na czarnego Myryada Mi120 albo Rotela RA985BX?

Profi, Vincent został zaakceptowany. Kwestia czy jest to okazja, czy lepiej zaczekać na coś innego.

Na allegro znalazłem też tego Harmana:

HARMAN/KARDON HK 970 - jest to sensowna opcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czarnego Myryada w dobrej cenie lub Rotela RA985BX (rozumiem, że to bliźniacza wersja 980-ki tylko, że z pilotem?) wezmę od razu.


Rotel RA985BX to nie do końca "kopia" modelu RA980BX. Model RA985BX gra nieco mniej kulturalnie niż RA980BX. Różnica jest wyczuwalna (sprawdzałem oba modele u siebie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Vincent został zaakceptowany. Kwestia czy jest to okazja, czy lepiej zaczekać na coś innego.



Nowy SV 121 kosztował 4100 zł, czyli ten z allegro jest za niecałe 40% ceny za nowy. Może będzie możliwość obniżenia ceny, skoro kilka razy sie nie sprzedał? Zapytać zawsze można.
Myryad z ebaya za 479 euro kosztuje tyle ze względu na wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (PHONO), którego seryjne modele nie mają. Jeżeli nie przewidujesz grać z winyli, to byłoby to trochę wyrzucanie kasy w błoto, lepiej zaczekać na inny, tańszy egzemplarz.
A tego Harmana sobie odpuść, co prawda ładny, ale Twoje kolumny godne są lepszego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam do dyskusji nad wzmakiem dla Krzadama dwa czarne Cyrusy 8 z pilotami:
link1 (nietypowa lokalizacja - Litwa, ale najważniejsze, że UE)
link2 (aukcja, która kończy się już jutro).

A tutaj dwa czarne Cyrusy 7 też z pilotami:
link3
link4 (jeżeli dobrze rozumiem to "Audio Commander Remote" oznacza pilota).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majtek, pasują mi te Cyrusy.
Licytacja na Cyrusa 8 stanęła na 360 GBP. W ostatnich sekundach zostałem przelicytowany. Litewska oferta wypada zatem raczej drogawo.

Cyrus 7 nie znalazł kupca w cenie 245 GBP. Różnica jakościowa między tymi modelami jest tak duża? Ciężko trafić cokolwiek w necie na temat 7-ki. W recenzjach 8-ki można wyczytać, że pełnię możliwości pokazuje w zestawie z zewnętrznym zasilaczem.

Profi, odnośnie Vincenta zdecydowałem się odpuścić. Jeżeli coś mi nie zagra to chyba łatwiej sprzedać bez straty Myryada lub Cyrusa, niż tego Vincenta. A i jakościowo są to chyba bezpieczniejsze zakupy (sam pisałeś, że słuchałeś wyłącznie wyższych modeli Vincenta).

Mam już u siebie na wypożyczeniu tę Yamahę rx v461, ale niestety znajomy nie może znaleźć swoich kabli. Wiem, że te powinno dobierać się na końcu, ale chciałbym, żeby moje kolumny już grały - możecie polecić już jakieś okablowanie docelowe dla mnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całe szczęście Krzadam, że zostałeś przelicytowany, ponieważ wrzuciłem ww. propozycje Cyrusów jako materiał do dyskusji. Mi marka Cyrus dobrze się kojarzy ale jak grają te konkretne modele oraz w jakiej cenie opłaca się je kupić powinni wypowiedzieć się bardziej doświadczeni koledzy z forum.
Ale nie martw się - jeżeli dadzą zielone światło, to ta marka jak widać na ebay.co.uk występuje często.

Co do oferty z Litwy - jest droga ale jest też klawisz "Make offer", gdzie możesz zaproponować sprzedawcy swoją cenę, np. jeżeli się da wklejając link do zakończonej aukcji jako przykład "realnej" ceny i pisząc, że Twoja oferta jest ważna np. 1 dzień więc prosisz o szybką decyzję (chwyt marketingowy) - oczywiście pod warunkiem, że ten model zostanie na tym forum w toku dyskusji pozytywnie zarekomendowany. Pozostanie jeszcze pytanie o cenę przesyłki z Litwy, bo tak na szybko znalazłem ofertę za prawie 130zł, podczas gdy przesyłki z UK do Polski kosztują ok. 15 funtów.

Co do kabli głośnikowych to spokojnie możesz brać Alphard da Vinci 4mm2 SL-10 - w tej cenie jest to kabel bezkonkurencyjny a bije na głowę niejednokrotnie kable droższe.
Jeszcze jest pytanie jak chcesz podłączyć kolumny: normalnie czy w bi-wiringu? Osobiście polecam bi-wiring, ponieważ dźwięk jest wówczas bardziej rozdzielczy. Do bi-wiringu musisz mieć cztery (a nie dwa) równej długości odcinki kabla głośnikowego + do podłączenia do wzmaka 4 szt. widełek i cztery sztuki bananów przystosowanych do kabla o przekroju 4 mm2. Jeśli chodzi o widełki to używam kupionych w tym samym sklepie Prolink PREMIUM TSP 080. Bananów używam takich: Prolink PREMIUM TBC 054 ale jest z nimi pewien problem: 1) ich budowa nie jest optymalna, 2) z trudem mieści się w nich kabel 4 mm2 a i tak trzeba spiłowywać śrubki, więc jest z nimi trochę zabawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdziłem wcześniej orientacyjne ceny. Google podpowiada, że na Allegro były takie oferty:

- Cyrus 8v2s @ 2100 PLN
- Cyrus 7 @ 1300 PLN

Opinie jakie zdołałem wyczytać odnośnie 8v2s były bardzo zachęcające.

Mam pytanie odnośnie licytacji na ebayu. Jeżeli raz zalicytuję i podam swoją maksymalną stawkę (co jest wymagane), to potem nie mogę już wrócić do licytacji jeśli ktoś mnie przebije? Wczoraj właśnie tak miałem i musiałem założyć profil na żonę. Rozwiązanie trochę sprzeczne z ideą licytacji i sprzyjające raczej sprzedającym.

Co do kabli to zacznę od prostszych rozwiązań, żeby ewentualnie z czasem móc się pobawić w polepszanie i usłyszeć różnicę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to całe szczęście Krzadam, że zostałeś przelicytowany, ponieważ wrzuciłem ww. propozycje Cyrusów jako materiał do dyskusji.

Jak widać - za mało podkreśliłeś że "jako materiał do dyskusji", skoro Krzadam od razu zabrał się za licytacje... icon_eek.gif

Cytat

Mi marka Cyrus dobrze się kojarzy ale jak grają te konkretne modele oraz w jakiej cenie opłaca się je kupić powinni wypowiedzieć się bardziej doświadczeni koledzy z forum.

Cyrus jest dobrze opisany w klubie na forum AudioStereo - jest kilkadziesiąt stron do poczytania
http://www.audiostereo.pl/wzmacniacz-missi...inne_17925.html
Więc tutaj nie będę tego powtarzał albo cytował icon_rolleyes.gif

Krzadam
Cyrus jest bardzo dobrym wyjściem gdy chcesz zbudować system oparty o urządzenia jednego producenta (podobnie jak np. Rotel), podłączając CD, wzmacniacz (albo pre + końcówka mocy), tuner, bo to wszystko fajnie ze sobą gra (o efektach wizualnych nie wspominając).

W każdym razie jeżeli już chcesz w to wejść, to oprócz modelu 8vs2 spokojnie możesz rozglądać się za "zwykłą" ósemką. Poprzednik gra właściwie tak samo, a wg powszechnych opinii wprowadzenie modelu vs2 było spowodowane przepisami (dla miłośnika audio - durnymi, dla ekoterrorystów i tym podobnych - bardzo ważnymi) związanymi koniecznością dostosowania tych urządzeń do RoHS (substancje szkodliwe). Zasilacz, podstawowe elementy i parametry są bardzo podobne (lub takie same).
Dodatkowy zasilacz nazywa się PSX-R i rzeczywiście sporo wnosi do gry urządzenia (przy okazji trochę podnosząc jego moc). Zresztą poprawia grę nie tylko wzmacniacza, ale i innych urządzeń - oczywiście pamiętając o tym, że do 1 PSX-Ra podłączasz tylko jedno urządzenie (które musi być do tego dostosowane - np. modele 6 nie mają gniazda do podłączenia PSX-Ra, a modele serii 8 mają).

Ciekawostką jest to, że chociaż w UK jest bardzo dużo Cyrusów w ogłoszeniach a w Polsce niewiele, to ceny często są zbliżone.
Nowy Cyrus kosztuje sporo (zerknij na cenniki), na szczęście używane można trafić za 1/2 - 1/3 ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W każdym razie jeżeli już chcesz w to wejść, to oprócz modelu 8vs2 spokojnie możesz rozglądać się za "zwykłą" ósemką.



A jak oceniasz siódemkę?

Jeśli chodzi o budowanie systemu, to za źródło prawdopodobnie chciałbym, żeby służyło mi rozwiązanie z cytowanego przez Ciebie forum:

Linuxowe granie

Skłaniałem się również ku Yamasze CD-N500, ale musiałbym mocno nadwyrężyć budżet, a jakościowo byłoby to pewnie i tak najsłabsze ogniwo systemu. Zależy mi na radiu internetowym i Spotify (lub podobnym serwisie). Zakup CD mogę odłożyć na później.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze - sporo słabsza moc (a dokładniej - zasilacz), ale brzmieniowo jak najbardziej OK.
W każdym razie 7 jest wyższym modelem niż 5 (analogicznie 8 jest lepsze od 6) i ma możliwość podłączenia dodatkowego zasilacza.

Z Twoimi Cantonami RC-L ósemka spokojnie sobie poradzi, siódemka też powinna.
A co do źródła - to chcesz komp? Bo nie będę się przebijał przez cały wątek "linuxowego grania" (brak czasu - trudno poświęcić godzinę czy dwie na czytanie całego wątku).

Pozdrawiam
PS. Przy okazji - jeżeli Ty lub koledzy wklejacie linki do aukcji, to piszcie czego dotyczą (zazwyczaj tak jest, ale czasami w ferworze walki o tym się zapomina). Po miesiącu czy dwóch aukcja jest już niedostępna i nie wiadomo, czego dotyczy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku chodzi o wykorzystanie jakiegoś Thin-clienta (zminimalizowanego komputera za 200PLN podłączonego do netu), wgranie na niego systememu operacyjnego Daphile (Linuxowy system przeznaczony do obsługi plików audio). Pełna obsługa ze smartfona. Na jakość dźwięku płynącego ze źródła nikt tam nie narzekał (a to chyba rzadkość na forach icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pytanie odnośnie licytacji na ebayu. Jeżeli raz zalicytuję i podam swoją maksymalną stawkę (co jest wymagane), to potem nie mogę już wrócić do licytacji jeśli ktoś mnie przebije? Wczoraj właśnie tak miałem i musiałem założyć profil na żonę. Rozwiązanie trochę sprzeczne z ideą licytacji i sprzyjające raczej sprzedającym.


Pierwsze słyszę o takim przypadku. Gdy ktoś Cię przebije zawsze możesz złożyć nową ofertę, chyba, że skończył się czas licytacji lub dałeś za niski "postęp" ceny. Tutaj na przykład użytkownik b***b złożył ofertę z ceną 201funtów, został przelicytowany, więc złożył ofertę z nową ceną 241 funtów. Jeżeli u Ciebie coś działało nieprawidłowo napisz do obsługi ebay.
Taka jeszcze rada odnośnie taktyki licytacji: ja robię tak, że określam sobie maksymalną cenę, za którą mogę wylicytować, następnie dokładam do tego 1-2 funty (złotówki), żeby cena nie była okrągła (wówczas mała jest szansa, że ktoś inny wstrzeli się w identyczną cenę i o zwycięzcy zadecyduje czas złożenia oferty) i czekam do ostatnich 4-5 sekund przed końcem licytacji ze złożeniem oferty. I jeżeli moja cena była najwyższa to już inni nie mają czasu na reakcję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable, widełki i banany już do mnie jadą. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem, że póki co będzie u mnie grała ta Yamaha, a ja będę czaił się na Myryada Mi120, który - poza dostępnością - najbardziej nam odpowiada.
Dziękuję za wszystkie porady, wątek zostanie, więc pewnie ktoś jeszcze skorzysta z Waszych propozycji.

Na Olx jest odtwarzacz CD Myryada:
Myryad MC-100

Dobre źródło? Warto w tej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz stosować podwójnego okablowania (bi-wiringu) to co najwyżej będziesz potrzebował czterech bananów (bez widełek) a może i nawet uda Ci się podpiąć kable do wzmaka bez bananów. Podpięcie gołych kabli i do kolumn i do wzmaka byłoby korzystne z punktu widzenia jakości dźwięku (tym bardziej, że podane przeze mnie banany i widełki to wyroby budżetowe o niezbyt wyrafinowanej jakości).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myryad MC-100 jest dobrym, dość chłodnym, bardzo przestrzennie grającym odtwarzaczem z niepogrubionymi ale za to szybkimi niskimi tonami. wyrazisty, raczej szczuplejszy w brzmieniu i oddaniu palety barw. Dobry do "odmulenia" systemu. I odwrotnie. Nie do zbyt analitycznych systemów, bo może zagrać za ostro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe elementy systemu już znamy: Canton RC-L oraz Myryad Mi120 (jak się znudzi jakiemuś Angolowi;-) )

Czy ten defekt laseru może być jakąś miną? Czy jeżeli sprzedający dołącza nowy to nie ma czego się obawiać? Na ebayu ten sam model stoi dużo wyżej i załączyła mi się podejrzliwość...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem kolumny do tego kina Yamahy i puściłem radio. Zupełnie nie zagrało, dźwięk spłaszczony, w ogóle nie dociążony. Mam nadzieję, że to wyłącznie wina wzmacniacza. W każdym razie za długo chyba z tą przejściową opcją nie wytrzymam.

Na ebayu pojawił się wczoraj większy brat Myryada Mi120:

Myryad MI-240

Jeśli większy znaczy lepszy, to chyba cena niezła i warto? Mogę prosić o jakieś opinie na temat tego sprzętu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...