Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 4000 PLN


krzadam

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Myryad Mi-240 powinien dotrzeć do mnie w piątek. Nie mogę się doczekać. Zalicytowałem od razu po żołnierskiej rekomendacji Profiego

Myryad MC-100 - dogrywam kwestię dostawy (sprzedający nie ma oryginalnego kartonu i naciska na odbiór osobisty).

Oprócz tego jako źródło chciałbym, żeby służył także komputer. Czyli niezbędny byłby jeszcze DAC i zestaw kabelków. Możecie polecić jakieś budżetowe rozwiązanie, które nie wydrenuje mojego portfela (założony budżet i tak już przekroczyłem), ale też nie obniży radykalnie brzmienia całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oprócz tego jako źródło chciałbym, żeby służył także komputer.


Pisałeś wcześniej o streamingu (np. WiMP hifi). Jak chcesz to ugryźć? Specjalny PC dedykowany do audio + system Daphile?

Bo ja właśnie zamierzam mieć to jako główne źródło. Od 20 dni testuję WiMP'a hifi (czyli FLACi) i to jest rozwiązanie dla mnie. Nie mam dużej ilości CD'ków, planowałem zakup odtwarzacza, ale teraz właśnie chcę złożyć kompa do celów streamingu WiMP'a i dopiero zagłębiam się w konieczną konfigurację. Jeśli masz konkretne info na temat budowy takiego HTPC, to podziel się.

Też będę potrzebował DAC'a i to raczej z wejściem danych po USB, ale z oddzielnym zasilaniem sieciowym.

P.S. Myryad MI-120 gra u mnie + ELACi FS 207A icon_smile.gif W Myryadzie właśnie padła mi zielona dioda na pokrętle głośności. Może Profi jako właściciel Myryada da znać czy ja, jako laik, poradzę sobie z wymianą diody?

EDIT: literówka w słowie wyjście-wejście, a tak wiele zmieniająca - krzadam, poprawiłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieluwid, co do budżetu, to szukam tanio, a dobrze icon_smile.gif Na pewno nie chciałbym wydawać więcej niż na odtwarzacz CD.

bartolomeo, dokładnie tak. Kupuję pasywnie chłodzonego ThinClienta (HP T5740), zainstaluję na nim Daphile i... muszę to jakoś połączyć z wzmacniaczem.
Jeśli chodzi o konkretne rozwiązania do takiego systemu to najwięcej informacji znajdziesz na konkurencyjnym forum, na audiostereo jest osobny wątek poświęcony zagadnieniu (link już wrzucałem w tym temacie).
Dlaczego z DAC chcesz mieć wyjście po USB?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum, to czytając wątek "Linuxowe granie", mam tylko mętlik w głowie. Najpierw wg niektórych adapter USB>SPDIF, najlepiej z izolacją galwaniczną, a dopiero później odpowiedni DAC. Do tego mały komputerek do audio za "jedyne" 3000 zł. Nie dajmy się zwariować.

U mnie problem polega na tym, że chcę (przynajmniej na razie) by ten mały komputer oprócz transportu dla audio mógł też działać w sferze wideo - odtwarzanie filmów HD poprzez LAN oraz TV cyfrowa naziemna. Ale to wykracza poza ten temat i dział, więc kończę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolomeo , za komputerek dałem 230 zł, do tego wifi na USB za 35 i to wszystko. Daphile jak wiesz jest za darmo. Jak dalej poprowadzić dźwięk z wyjścia USB aż do kontrolera i wzmacniacza liczę ze doradzą mi tutaj mądrzejsi ode mnie. Ta przejściówka USB na SPDIF to też koszt bodajże 500 zł ale ile w tym placebo a ile zysku w brzmieniu nie mam pojęcia. Potem juz tylko DAC więc jeżeli ma służyć tylko jako odtwarzacz audio to łączną suma wcale nie jest tak przerażająca.

Zieluwid, wybacz. Dałem/dam 900 za tego Myryada. Liczę że DAC będzie tańszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, rozumiem, że żadne przetworniki USB->SPDIF nie pomogą, bo dźwięk jest już skażony grzechem pierworodnym u źródła (USB), tak?

Producent tego DACa Nostromo 5 deklaruje, że "Wejście USB obsługuje pliki rozdzielczości do 192KHz/32bit". Komuś udało się obejść ograniczenia USB czy te liczby to po prostu marketing?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzadam, zachęcam Kolegów do dalszych wpisów. Ja też powoli rozglądam się za DAC'iem, który przetworzy dane z PC audio. Również rozważam Nostromo 5.
Wg moich ostatnich ustaleń laickich, DAC do PC audio powinien mieć wejście USB asynchroniczne (wtedy danymi steruje zegar DAC'a, a nie zegar PC) oraz najlepiej osobne zasilanie, by prąd do jego pracy nie szedł przez USB.

Czy ktoś słuchał (albo proszę o opinie)?:
1. M2Tech HiFace DAC - ten wg mnie nie ma wad jeśli chodzi o PC audio (nie znam brzmienia naturalnie) - widzę, że pacio94 ma - może podzieli się wiedzą z odsłuchów
2. nowość: iFi Audio iDSD - ten ze wzmacniaczem słuchawkowym i regulacją głośności, zasilany akumulatorowo

krzadam - popatrz jakie pliki obsługują powyższe DAC'i. Oba w budżecie do 900 zł za nowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł z Niemiec Myryad Mi240. Stan bez zarzutu, wygląda jak nowy. Baardzo ciężki icon_smile.gif

Jako że odtwarzacza CD jeszcze nie mam jedyną opcją na usłyszenie systemu było podpięcie laptopa przez kabel HDMI (zapewne najniższej jakości) do TV, a TV przez kabel Chinch (też najtańszy) do wzmacniacza. I zagrało. Po pierwszym zachwycie - nawet przy dość cichym graniu słychać było znaczny skok jakościowy w porównaniu do kina Yamahy, dużo bardziej naturalny bas, przestrzenność - z czasem zacząłem wychwytywać pewne wady.
Dźwięk w górnych partiach był zbyt ostry, w niektórych nagraniach fragmentami wręcz nieprzyjemny. Głośnikom zdarzało się czasem pryknąć.
Mam nadzieję, że w pełni za to odpowiada podłej jakości droga (okablowanie, konieczność puszczenia dźwięku przez TV) między laptopem a wzmacniaczem. Martwi mnie jedynie, że dźwięk bezpośrednio z TV do wzmacniacza także nie był wolny od tych niedoskonałości (lepszy kabel chinch to rozwiąże?)

Żeby nie wyszło, że narzekam. Jestem bardzo zadowolony z zakupów, ogólny charakter brzmienia jest taki, że cały dzień wyczekuję i wymyślam, jakie to 'swoje' utwory chciałbym jeszcze na nim sprawdzić. Jednak jest parę rzeczy do poprawy, zakupy okablowania i DACa jeszcze przede mną, więc prosiłbym o sugestie w jaki sposób utemperować to brzmienie.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dotychczasowe porady. Bez Was wylądowałbym parę półek niżej, pewnie za tę samą kasę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ostrości to przypadłość sygnału "przez tv", bardzo rzadko nagłaśniam coś z tv, ale czasem w czasie programu są jakieś piki, pryknięcie, wiadomo tv to nie element toru audio . Czakaj na odtwarzacz, jak jeszcze nie masz to kup listwę filtrująco przepięciową, a by nieco oczyścić zasilanie, lub zabezpieczyć drogi sprzęt przed przepięciem prądu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzadam, nie pękaj icon_wink.gif . Jacek już Ci wytłumaczył icon_razz.gif . Poczekaj, aż będzie normalne źródło. Jeśli jednak i wtedy coś Cię będzie drażnić, rozważ zakup bufora lampowego, niedawno pisałem w bliźniaczym wątku Damiana1982 (LINK, post #40 ). To niepozorne urządzenie przenosi dźwięk co najmniej o klasę wyżej. Przy użyciu rozdzielacza / rozszerzacza wejść z jego zalet mogą skorzystać wszystkie źródła, które podłączysz.

No i GRATULUJĘ wzmacniacza icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyliście. Kamień z serca.

Jeśli chodzi o okablowanie, to jestem goły. Tylko jakieś marne HDMI i tani Cinch. DVD też nie mam. Jedynie PS4, które nie obsługuje plików audio.

Na pewno muszę kupić jeszcze:
- Interconnect do CD i do kontrolera
- Listwę filtrująco przepięciową (Jacek, jakieś rekomendacje?)

Cały czas chcę uruchomić alternatywne dla CD-ka źródła w postaci Audio PC podpiętego pod sieć. RoRo, czy wyjście słuchawkowe minijack jest jakąś alternatywą dla USB czy też podałeś ją jako przejściowy sposób ominięcia TV w mojej obecnej sytuacji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaboga, z kompa przez TV....

Tak jak pisze RoRo.

Mówiąc krótko, pędź do pierwszego lepszego Euro RTV (może lepiej lepszy, większy icon_smile.gif ) i kup sobie taki kabelek:

http://techlink.pl/index.php5?theme=pricel...product_id=3272.

Podłącz do wyjścia słuchawkowego w kompie i pod np. AUX w Myryadzie i już.

Występuje jako 1, 3 metrowy itd.
Śmieszna cena, a nie jest zły. Na pewno nie wyostrzy.
Dawno kupiłem i jeszcze używam czasem jak mi się nie chce przez DACa podłączać.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na pewno muszę kupić jeszcze:
- Interconnect do CD i do kontrolera


Na pewno musisz kupić 2 pary interkonektów dla jednego źródła (źródło podpinasz za pośrednictwem sekcji "main" w kontrolerze), 3 pary dla dwóch źródeł (jedno źródło wpinasz do wejść "in" w sekcji "main" + wzmacniacz do wyjść "out" w sekcji "main" a drugie źródło za pośrednictwem sekcji "tape" tylko do wejść "in" - jako "out" posłużą wyjścia "out" w sekcji "main" po wciśnięciu przycisku z prawej strony kontrolera), 5 par dla trzech źródeł: wszystkie źródła podpinasz do rozdzielacza z postu #115, który to rozdzielacz podpinasz następnie do sekcji "main" w kontrolerze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- Listwę filtrująco przepięciową (Jacek, jakieś rekomendacje?)



Nie polęcę Ci audiofilskiej listwy bo nie moja półka cenowa i nie moje uszy ( choć może ), ale normalna , bo przepiecia napięcia małe i większe występują to fakt, wiec zabezpieczasz swój dorobek, proponuje taką z filtrem emi/rfi bo teroretycznie może coś zacząć gwizdać, szumieć w tle we wzmacniaczu jak sąsiad włączy np. jakiś silnik elektryczny, wiertarkę, CB radio, nie pryka jak komórka dzwoni itp. Na wysyłkę szkoda kasy lepiej odrazu lupić w castoramie, czy jakimś elektronicznym za 60-70zł , zalezy od długości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę niezłe wśród niedrogiego sprzętu są takie listwy APC (koszt do 60zł)
http://allegro.pl/salon-apc-listwa-p5b-fr-...4822486075.html
Na początek może być icon_rolleyes.gif

Przy okazji kontroluje też, czy sieć jest ok. Cytat z opisu
"Dioda LED informuje użytkowników o uszkodzonym obwodzie zabezpieczeń / oraz potencjalnie niebezpiecznej usterce okablowania w instalacji budynku."

A co do lepszych (droższych) listew - to często nie mają one wyłączników i filtrów...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. CD (Myryada) już kupione, polecana przez RoRo listwa też, czekam za przesyłkami. Póki co za źródło służy laptop i kabel mini-jack cinch. Udało się też uruchomić Thin Clienta HP z systemem Daphile, wszystko działa, ale wyraźnie słychać szum. Nie wiem co może być przyczyną, uszkodzone wyjście słuchawkowe, czy może słabsza karta dźwiękowa niż w laptopie?

Pominięcie TV rzeczywiście pomogło (zupełnie zniknęły pryknięcia), ale dźwięk cały czas jest momentami zbyt ostry. Pełnię możliwości zaprezentuje zapewne, gdy otrzymam odtwarzacz CD.
Pozostaje zakup interkonektów. Jako, że będę miał 2 źródła oraz mam kontroler do głośników, zgodnie z tym co pisał Majtek2013 potrzebuję 3 par interkonektów. Możecie polecić jakieś używane IC, które powinny wyeliminować nieprzyjemne ostrości? Uprzedzając pytanie o budżet, myślę o przeznaczeniu 300-400 PLN na 3 pary.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale dźwięk cały czas jest momentami zbyt ostry.


A na jakich interkonektach teraz słuchasz zestawu? Bo jeżeli na budżetowych za 30zł to taki odsłuch jest niemiarodajny.

Moim zdaniem oceniać można system tylko na porządnych interkonektach. Czyli powinieneś kupić jakieś niezłe interkonekty i dopiero później oceniać charakter brzmienia.

Za 400zł mógłbyś kupić 3 pary np. częstych na allegro Qed qunex 2 (link do kabli 0,6m), ale nie za tą cenę - normalna cena (na podstawie całorocznych obserwacji) to do 120zł za parę 1-metrowych (0,5 metrowe za 2/3 tej ceny). Te Qedy podobno brzmią jasno (piszę "podobno", bo chociaż je mam to nie słuchałem innych klasowych interkonektów i nie mam skali porównawczej, ale w ich brzmieniu nie ma moim zdaniem rażącego przechyłu w stronę tonów wysokich).

Mógłbyś też szukać Monster Interlink 400 (link) - ale 150zł to też wygórowana cena (ta oferta wisi na olx już pół roku). Normalna cena to do 100zł za parę 1-metrowych. Te kabelki podkreślają basy.

Jeżeli nie przepłacisz kabli to później w razie czego odsprzedasz je bez straty. Ale mam wrażenie, że w obecny przedświąteczny czas ceny kabli rosną, a powrócą do normy po świętach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

krzadam, a jak poszukiwania DAC-a?



Kupiłem Nostromo 5. Brzmienie radykalnie się poprawiło (całkowicie wyeliminowane zostały niedoskonałości, o których pisałem wyżej).
Więcej będę mógł napisać, gdy porównam sobie brzmienie z PC-Audio z CD. A za odtwarzaczem CD cały czas czekam (już go kupiłem, ale możliwy był tylko odbiór osobisty, więc leży u kuzyna, który mieszkał w okolicy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...