Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 4000 PLN


krzadam

Recommended Posts

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony, choć nie wydaje mi się, by ktoś miał taką wiedzę, ale próbować trzeba.

Czy na podstawie elementów wykonania, jak mniemam głównie "obudowy", jesteśmy w stanie jakoś sklasyfikować te propozycje jeśli chodzi o wytrzymałość (w moim przypadku na ciepło).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Może przybliżysz bardziej o co chodzi z tą wytrzymałością cieplną. Czy masz na myśli grzanie się wzmacniacza, czy jaką musi mieć wolną przestrzeń wokół obudowy, czy też chodzi o wpływ źródeł ciepła na kolumny i elektronikę?
Jeśli będą stać dość blisko okna (słońce) czy kaloryfera, to nie powinno to specjalnie szkodzić. Można postawić ekran za sprzętem, coś takiego jak daje się za grzejnikiem. Ale jeśli miałoby stać blisko kominka, na tyle, że się będzie bardzo nagrzewać (ponad 50-60oC albo więcej), to elektronika bardzo szybko się zużyje (kondensatory, przegrzane izolacje) a kolumny mogą się wypaczyć, zacząć rozklejać a nawet mogą zapalić.

Poza tym odpowiedział Ci już na to pytanie Jacek75 w poście #6. Nie ustosunkowałeś się w ogóle do jego wypowiedzi.
Chyba, że chodzi Ci o coś jeszcze zupełnie innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sąsiedztwo z kominkiem wolnostojącym, czyli wpływ silnego źródła ciepła na sprzęt. Kominek zamykany jest na drzwiczki, więc otwartego ognia, ani iskier obawiać się nie muszę. Co do dokładnej temperatury, to zrobię pomiar przy najbliższym grzaniu. Obawiam się, że w okolicy jest powyżej 40 stopni C.

Dziękuję za cierpliwość do mojej niewiedzy i wszelkie porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronikę ustawię gdzie indziej. Gorzej z kolumnami, prawa raczej będzie musiała trafić w okolice 'piekła' icon_wink.gif

Dzięki za porady. Jakbyście mieli jeszcze jakieś ciekawe oferty dla mnie, to bardzo proszę. Niestety żona zarządziła, że kolumny mają być czarne, więc część ofert zostało z góry zbanowanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzdam a tak w ogóle, to o co Ci chodzi? Chcesz nam jakoś zająć wolny czas? icon_wink.gif
Pewnie Ty się teraz zastanawiasz o co mi chodzi?
No o to, że miałeś podane kilka naprawdę świetnych typów kolumn, w tym i czarne jak chciałeś (a raczej jak chciała Twoja żona). I co z tego?
Ano jak widać nic icon_confused.gif
Nie o takie używane nam chodziło, tylko o jakieś, które kiedyś kosztowały powiedzmy dwa, trzy razy więcej.
Większość wcześniejszych propozycji w porównaniu do słabiaków Dali Zensor to dużo lepsze kolumny. A Zensory są w dodatku białe
Nie podobają Ci się wcześniejsze propozycje, nie chcesz jednak używanych? Ok, pisz śmiało. Kup nowe, choć gorzej zagrają. Ty będziesz tego słuchał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za późną odpowiedź, ale cała sobota zeszła mi na zgłębianie własnego wnętrza, żeby móc odpowiedzieć na egzystencjalne pytanie f1angel icon_wink.gif

O co mi w ogóle chodzi?
Odpowiadając zupełnie serio to chodzi mi o zakup pierwszego w swoim życiu sprzętu stereo. Będzie to zakup za niemałe dla mnie pieniądze (obok mieszkania i samochodów raczej największy jednorazowy wydatek), więc wolę się nie spieszyć i np. wybrać na jeszcze jeden odsłuch. Chyba, że trafi się jakaś mega okazja (a jako że nie mam pojęcia o średnich rynkowych cenach proponowanych przez Was kolumn trzeba mi napisać wprost jak krowie na rowie, że mamy do czynienia z cenowym hitem - tak jak zrobił to Majtek2013).
Poza tym wcześniejsze propozycje rozumiałem - jak widzę błędnie - bardziej jako wskazanie modeli, wśród których powinienem poruszać się w swoich poszukiwaniach, a nie jako linki do konkretnych okazji. Wszystkie je przejrzałem, szukałem podobnych aukcji, żeby stwierdzić na ile są to atrakcyjne oferty, ale... podobnych nie znalazłem.

Jeśli chodzi o te Zensory, to wrzuciłem je bo były to kolumny, które przypadły mi do ucha na drugim odsłuchu (obok dużo droższych Cantonów najbardziej), znalazłem ofertę za 80% ceny, sprzęt jeszcze na gwarancji. Dla mnie byłby to zakup o tyle bezpieczniejszy, że wiem już jak brzmią. Po mojej relacji z odsłuchu nikt nie napisał, że nie jest to najlepszy wybór do mojego salonu. Dlatego myślę, że miałem prawo zapytać icon_wink.gif Teraz widzę dość zgodne głosy, że tę kwotę mogę wydać w duzó lepszy sposób, więc je sobie odpuszczę.

Link do tych Cantonów był poprawny, widziałem. Oferta wrzucona 17.10, więc długo nie powisiała. Szkoda, że ktoś był szybszy i bardziej zdecydowany.

Jako że nie ma dla mnie większej zbrodni, niż kradzież czyjegoś wolnego czasu (szczególnie gdy kradnie nieznajomy!), proszę nie czuć się w żaden sposób przymuszanym do udzielania mi pomocy. Myślałem, że Wy to lubicie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny Cantonów RC-L to każda cena poniżej 2600zł (cena kolumn + cena transportu z Niemiec wynosząca do 400zł jeżeli skorzystasz ze spedytora, a jeżeli pojedziesz sam autem z Poznania do pobliskiego Berlina to zmieścisz się pewnie w 200zł w dwie strony) jest dobra, a im niższa tym atrakcyjniejsza. 2600zł to cena, z którą dość szybko sprzedasz Krzadam ten bardzo rzadki w Polsce acz bardzo dobry model w razie gdybyś kupił a by Ci się nie spodobał. Zatem te 500 euro parę z drugiego linku z postu #36 to też jest niezła cena. Teoretycznie więc skoro już raz niższy model Cantonów spodobał Ci się w salonie audio to najprawdopodobniej wpadnie Ci w ucho także wyższy model czyli RC-L. Gdybyś planował zakup tych ciężkich (31kg sztuka) kolumn w Niemczech to tutaj: link znajdziesz rady jak to zrobić technicznie (sposób płatności, firmy transportujące).

Jeżeli zajrzy tu ponownie kolega Profi to pewnie jako wybitny znawca marki Canton jeszcze lepiej zareklamuje ten model kolumn niż ja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po mojej relacji z odsłuchu nikt nie napisał, że nie jest to najlepszy wybór do mojego salonu.


Nie pisałem ? Przecież skoro podobały ci się Dali 7, Monitor audio silver ( bo nie mr ) wstawiłem propozycję, potem nawet nowych QAciustic 2050i, za 2 tys tym bardziej w nowych ciężko znaleźć coś bardziej ciekawego i pasującego Twojemu opisowi, może jeszcze mission mx4 za 1700zł, można poszukać czegoś nowszego ale używanego jak MA BX5, czy posłuchać w dużym elektromarkecie nowych niemieckich Cantonów GLE i może coś wytargować poniżej 2 tys , tu masz używane http://olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe-can...html#18bfd1466f .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jako że nie ma dla mnie większej zbrodni, niż kradzież czyjegoś wolnego czasu (szczególnie gdy kradnie nieznajomy!), proszę nie czuć się w żaden sposób przymuszanym do udzielania mi pomocy. Myślałem, że Wy to lubicie


Nie, no spokojnie. Lubimy i nikt nie czuje się przymuszony. Gdyby tak było pewnie byśmy nie pisali.
Tylko miałem wrażenie, że nie bardzo ogarniasz co pisaliśmy i zaczyna się to wszystko rozłazić w jakiś niekontrolowany sposób.
Ale widzę, że wraca do normy. I dobrze. Myślę, że rozglądaj się za tymi Cantonami. Warto. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy, że skupiamy się na tych dwóch ofertach Cantonów:
1) Canton Ergo RC-L z Niemiec @ 500 EUR
2) CANTON CHRONO 507DC z Polski @ 1700 PLN

ad. 1) Majtek2013 - czy wrzucone przez Ciebie obydwie propozycje różniły się wyłącznie ceną, czy też wyższa cena tych wciąż dostępnych była czymś uzasadniona. Warto czekać na ten model w niższej cenie czy po prostu brać? Do Berlina mogę pojechać choćby w najbliższy weekend przy okazji załatwiając parę spraw na miejscu, więc kosztu transportu uwzglęniać nie musimy.
ad. 2) jacek75 Hifi-wiki podaje, że cena wyjściowa tych Cantonów była trzykrotnie niższa niż Ergo RC-L. Czy ta różnica jest słyszalna i czy warto naciągnąć budżet i fatygować się za Odrę? Co oprócz niższej ceny i wieku przemawia za tym rozwiązaniem?

Ja wiem, że nikt decyzji za mnie nie podejmie, ale skoro nie mam możliwości odsłuchu tych kolumn, to proszę się nie dziwić, że dopytuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzadam, wszystkie modele określane mianem Canton Ergo RC-L (lub w skrócie Canton RC-L) to te same kolumny, więc te z linku1, które już się sprzedały to dokładnie te same kolumny co z linku2. Jedyne na co trzeba każdorazowo zwracać uwagę to czy w zestawie z kolumnami jest tzw. kontroler (dołączany fabrycznie), bo raz po raz zdarza się, że używane kolumny Canton RC-L są sprzedawane bez kontrolera, a oddzielnie potrafi on kosztować do 100 euro (kolumny z linku2 mają kontroler, a z linku1 miały). Może jedź do MM i odsłuchaj kolumny Canton 507DC proponowane przez Jacka75, potem skoro będziesz w Berlinie to może wpadnij do tego sprzedającego RC-L na odsłuch (bo pisze, że można się z nim umówić) i spróbuj też posłuchać także w Berlinie Infinity Kappa 8.1, o których mowa w poście #47 i będziesz wiedział na 100% co preferujesz.
500euro za RC-L to dobra cena, więc jeżeli by Ci się te kolumny spodobały to brałbym (395 euro z linku1 to cena, która raczej się nie powtórzy a na ebay.de Canton RC-L poszły ostatnio za 460 euro).

Zieluwid, w poście #22 proponowałem Krzadamowi odsłuchy porównawcze Infinity Kappa i Dali 800.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyjmijmy, że skupiamy się na tych dwóch ofertach Cantonów:
ad. 2) jacek75 Hifi-wiki podaje, że cena wyjściowa tych Cantonów była trzykrotnie niższa niż Ergo RC-L. Czy ta różnica jest słyszalna i czy warto naciągnąć budżet i fatygować się za Odrę? Co oprócz niższej ceny i wieku przemawia za tym rozwiązaniem?



Tak, ale znalazłem i podałem 507 z innej przyczyny. Nie chcę dyskredytować wyższego modelu. Oczywiście Chrono 507 są w sklepach od 2500-2900zł , a RC-L były kiedyś w granicach 6-9 tys. Wyższe i droższe modele zabrzmią lepiej, będą muzycznie bardziej ułożone, naturalne i długo by wymieniać, jednak nie można wykluczyć że takie za 2500zł bardziej przypadną Ci do gustu brzmieniem i będa bardziej uniwerslane. 2500-2900zł za nowe kolumny to i tak nie mało, bo są z trzy niższe klasy cenowe kolumn. Z kolumnami z przed 10 lat trzeba się bardziej natrudzić by je posłuchać, choć wysiłek może będzie bardziej wynagrodzony.

Podałem link do nich, bo czaem Canton Chrono, lub GLE można dość łatwo posłuchać w pobliskich elektromarketach na S i MM ( oczywiście Quadrale, Elac, Wharfedale, QAcoustic, Klipsch też) i salonach audio. Gro modeli jest wciąż produkowana( i dobrze) mimo że są na rynku od np. 3-4 lat. Więc można nausznie się przekonać w sklepie (przed kupnem używanych ) czy nam odpowiadają, potem kupić. Ofert używanych kolumn, a wciąż produkowanych, nie ma tak dużo, wręcz mało. Im lepsze tym ich mniej na rynku wtórnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem icon_lol.gif

Kolumny Canton Ergo RC-L i bliźniaczy model SC-L (poprzednik) to jest ta sama klasa brzmienia co Infinity Kappa 8.2i (ich poprzednik 8.1i). Ze względu na niektóre cechy brzmienia i rodzaj słuchanej muzyki bardziej cenię Cantony.

Przede wszystkim 'schodzą' niżej i tworzą znacznie lepszą scenę, bardzo rozbudowaną w głąb. Są też szybsze, co szczególnie przy energetycznych nagraniach daje im przewagę nad wolniejszymi Infinitkami. Te z kolei grają bardziej na szerokość, a w zakresie niskich tonów mają bardziej napakowany podzakres średniego basu niz Cantony. Słuchałem ich w różnej wielkości pomieszczeniach i na zróznicowanym (również mocowo) sprzęcie, rezultaty podobne, stąd takie a nie inne wnioski. Reszta pasma we wszystkich tych kolumnach jest po prostu wyśmienita i nie zamierzam tu się silić na wskazanie faworyta. Trzeba posłuchać icon_cool.gif . Między RC-L a SC-L największe różnice powoduje kontroler, który w RC-L daje więcej możliwości dopasowania do akustyki danego pomieszczenia, pomiędzy samymi kolumnami różnice brzmieniowe są znikome.

W RC-L jest bardziej dopracowany kanał bass-reflexu.

Ceny rynkowe w Niemczech:
Canton Ergo SC-L 5000 DM
Canton Ergo RC-L 6000 DM
Infinity Kappa 8.2i 6400 DM.

Szukając alternatywy dla w/w wśród nowych kolumn musiałbyś rozpatrywać modele za przynajmniej 15-20 tys. zł

Obecnie jednak najgoręcej polecam kolumny Canton Digital, do Twojego metrażu 2 - 2.1 - 2/98. To jest klasa grania!
Wszystkie poprzednie propozycje przy Digitalach po prostu bledną.
Jakbyś takie spotkał w Berlinie, sugeruję znaczne przekroczenie budżetu icon_twisted.gif . Ja po swoje 2-ki jechałem 1000 km w jedną stronę i zrobiłem spory debet na koncie, ale ani sekundy nie żałowałem tej decyzji i nie żałuję po dziś dzień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...