Skocz do zawartości

Marantz PM6004 vs Marantz PM7003


Marcin B.

Recommended Posts

Witam serdecznie

W związku z tym, iż skłaniam się do zmiany aktualnie używanych kolumn, istnieje przy okazji możliwość zmiany wzmacniacza. Z racji tego, że mocno jestem "zakorzeniony" w systemie Marantz-a i na razie nie zamierzam zmieniać tego stanu rzeczy, rozważam tylko zamianę na ww. modele, tj. Marantz PM6004 i Marantz PM7003.
Z dźwięku mojego Marantz-a PM5004 jestem zadowolony, lecz jeśli istnieje taka możliwość, czemu by sobie go nie poprawić. Interesują mnie Wasze opinie z odsłuchów tych modeli i ich porównanie. Ceny na rynku wtórnym są mniej więcej podobne, natomiast mnie interesuje sama jakość dźwięku, pomijając moc urządzeń, oraz jak duże będą dysproporcje w jakości dźwięku pomiędzy PM6004 i PM7003 a PM5004?

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sluch sie przyzwyczaja do takiej lupaniny i potem wszystko wydaje sie plaskie.


To prawda kupując jakiś czas temu przecież niedrogi amplituner pioneera sx20( jedyny w ich ofercie), byłem zaskoczony że tej opcji nie ma. Po kilku dniach zapomniałem o tym, a po przesiadce na lepsze kolumny, jest to zupełnie zbędne i jak napisałeś szkodliwe. Jakiś czas temu miałem w domu yamaha rs300 i pomijając fakt że był niedosyt niskich tonõw( niewysoka moc) do po uruchomieniu loudness było jak na disco z altusami icon_wink.gif Choć przy cichym słuchaniu to rozwiązanie się sprawdza.
Nie chcę powiedzieć że jestem jakimś dźwiękowym purystą i słucham tylko na "piure direct", bo płyty sa różnie nagrane i czasem kręcę pokrętłami w prawo, ale loudnesowi dziękuję.
Sorry za off-topic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jestem zdecydowany na jeden z tych modeli, tj. PM6004 lub PM7003. Podyktowane jest to faktem posiadania pozostałych elementów w tym samym desain-ie. Wiem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie sprawy, z drugiej strony klimat Marantz-a mi odpowiada, i tak naprawdę nie mam dla niego innej alternatywy. Nie robiłem odsłuchów wzmacniaczy z tej półki cenowej co PM6004 i PM7003, więc jestem niezorientowany czy coś jest godnego uwagi.

Oczywiście w ostateczności jestem gotowy na zakup wzmacniacza innej marki. Swego czasu jak robiłem odsłuchy nowych wzmacniaczy z dolnej półki, między innymi marki DENON, Yamaha, Cambridge Audio, Marantz, NAD i Rotel, to najbardziej poza Marantz-em podobał mi się klimat NAD-a i Rotel-a. Chociaż według mnie obydwa mają zupełnie inny klimat.

Możecie zasugerować jakieś konkretne modele. Właściwie czekam z niecierpliwością icon_smile.gif

Dodatkowe informacje:
Budżet do nieprzekraczalnej kwoty 2 000 zł. Sprzęt może być używany. Wielkość pomieszczenia 20m2. Jeśli chodzi o dźwięk, to lubię przede wszystkim zrównoważony, bez zbytniego wyeksponowania żadnego z tonów. Lubię również jak jest przestrzenny i ocieplony, muzykalny i gładki. Nie lubię ostro wyeksponowanych górnych rejestrów oraz dolnych. Najchętniej jeśli bas jest zróżnicowany.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cześć

Odświeżam trochę przykurzony wątek z racji tego, iż temat wciąż jest aktualny. Jestem już zdecydowany na zakup sprzętu używanego. Poniżej przedstawiam moje propozycje wzmacniaczy godnych zainteresowania (kolejność przypadkowa). Żadnego z nich nie odsłuchiwałem. Informacje zaczerpnięte z prasy, tj. Hi-Fi i Muzyka. Czy któryś z nich ma podobny klimat co Marantz? Jakie są wasze opinie na temat tych wzmacniaczy, który z poniższych jest wart zainteresowania?

1. Baltlab Epoca III
2. Creek Destiny
3. Electrocompaniet ECI-2
4. Jolida 1501RC
5. Primare I21
6. Primare A-30.1
7. Roksan Caspian M Series-1
8. Rotel RA 1070
9. Audiolab 8000S
10. Copland CSA 8
11. Creek 5350
12. Creek Evolution 2
13. Exposure 1010
14. Exposure 2010 Amp R
15. NAD C352
16. NAD C456 BEE
17. Primare A-20 MkII
18. Rotel RA-03
19. Rotel RA-972
20. Vincent SV-4000

PS.
Ewentualnie inne propozycje, jeśli można z uzasadnieniem wyboru.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Wreszcie piszesz o sensownych wzmacniaczach. Niemal co trzeci jest tu bardzo dobry. Oczywiście każdy na swój sposób. Ale bardzo różnie grają.
Trzeba się zastanowić, który by Ci najbardziej odpowiadał i zagrał z Twoimi kolumnami. Jeśli chodzi o mnie, to mógłbym Ci coś podpowiedzieć dopiero jutro późniejszym wieczorem. Zbyt późno zajrzałem do Twojego wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego. Jeśli miałbym polecać więcej, opisywać, uzasadniać... .
Najciekawsze jakie widzę, to Baltlab, Electrocompaniet, Primare A30.1, Roksan Caspian, Jolida 1501RC. Zamiast Coplanda CSA8 rozglądałbym się za CSA14 albo 28. A dlaczego nie widzę wzmacniaczy Musical Fidelity czy Atoll np. IN100 albo lepiej 100SE?
Praca domowa.
Poszukaj recenzji, wypowiedzi w internecie. Zastanów się brzmienie jakiego wzmacniacza byłoby Ci najbliższe, bo to są bardzo dobrze grające wzmacniacze, ale każdy inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki f1angel za wskazanie swoich typów. Po Twoim poście zawężam poszukiwania do podanych przez Ciebie modeli i dodaje jeszcze parę nowych do poszukiwań, tj.:

1. Baltlab Epoca III
2. Electrocompaniet ECI-2
3. Primare A-30.1
4. Roksan Caspian M Series-1
5. Jolida 1501RC
6. Copland CSA 14 lub 28
7. Atoll IN 100SE

oraz nowe:
1. Musical Fidelity X-150
2. Plinius 2100i
3. Plinius 9100
4. Electrocompaniet PI-2
5. Electrocompaniet ECI 1

Zaczynam zbierać informacje i opinie dotyczące tych modeli (odrabiam pracę domową icon_smile.gif).
Jeśli macie jakieś opinie, spostrzeżenia dotyczące tego sprzętu, to będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...