Skocz do zawartości

Jamo S606 - jaki amplituner?


leopard

Recommended Posts

A czy te kolumny masz już kupione, czy dopiero zamierzasz?
Im więcej napiszesz o pomieszczeniu, sprzęcie, preferencjach brzmieniowych (dźwięk jaśniejszy, ostrzejszy, twardszy czy ciemniejszy, łagodniejszy, miększy?) muzyce, czy do czego ta ma być, z tym większą precyzją będziemy Ci mogli odpowiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
tak nie chciałbym z góry pisać czarnych scenariuszy, ale ojciec ma dokładnie takie kolumny i szczerze nie reprezentują sobą nic, nawet basu (pomimo dużego bocznego głośnika niskotonowego). Podpinałem je pod Yamahę A-S700, Grundig finearts, amplituner KD Harman-Kardon (model z zeszłego roku - taki ma Ojciec), Onkyo A-9377 i niestety albo tyle sprzętu się nie spasowało, albo po prostu te kolumny są mocno kiepskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny są kiepskie, to fakt. Ale już zaczynają mnie wkurzać pytania tego typu :

Cytat

Zastanawiam się jaki amplituner do tych głośniczków? Doradzicie?



Odp : Jakiś fajny, żeby pasował.



Niestety, wynika to z ogromnej powierzchowności ludzi do wszelkich tematów i lekceważenia, ale właśnie nie wiem czego bardziej: siebie i swojego problemu, bo chyba nie innych?
Nie zdają sobie sprawy ze zróżnicowania oferowanych produktów i tego że każdy z nas ma inne potrzeby i możliwości finansowe, gdyby wszyscy tak mieli świat byłby nudny i szary, stał w miejscu.
To że nie wszyscy się znają i wczytują się w parametry np. opon zimowych ( choć to ich bezpieczeństwo ) i że jakaś dziadek z matiza ( sorry za stereotyp) zda się na doradztwo serwisu opon jestem w stanie zrozumieć i w sumie może tak jest ok. Bo niczym złym, czy wstydliwym jest czegoś nie wiedzieć, to normalne, ale trzeba umieć zapytać i słuchać co mówią inni.
Jednak słysząc pytania, jaką lodóweczkę pani radzi?, czy z tego roweru będę zadowolony ?, jaką wędlinkę do chlebka pani proponuje dla chorego?, modne perfumy dla córki proszę, tylko żeby się podobały!, czy z tego aparaciku cyfrowego będę zadowolony? itd. to wiara w ludzi upada.
A tak na poważnie, to nieraz dobrze jest najpierw samemu sobie zadać pytanie, które zamierzamy zadać komuś i chwilę zastanowić .

Tak więc zieluwid też tak mam, czasem mnie to wkurza, śmieszy, irytuje, no ale cóż... takie życie, podobno czasem lepiej za dużo nie wiedzieć, bo się za dużo myśli icon_wink.gif i właśnie wkurza i stresuje .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jako sprawca całego tego zamieszania icon_smile.gif i paru irytacji, naświetlam temat głębiej:

Muzyka: punk rock, dub, reggae, house, deep house, dnb - najczęściej słuchana z PS3 (fat).
Głośniki zestaw 2.0 mam juz w domu, pokój 20m2 w kształcie prostokąta a głosniki stoją na przeciw po prawej stronie dłuższej ściany prostopadle do ściany równoległej gdzie jest kanapa. Stoją na podstawkach dołączonych do zestawu, są odsuniete od ściany tak więc dolne głosniki basowe nie są zablokowane.

Aktualnie mam amplituner Koda AV-500 ale zdaję sobie sprawę że sprzęt takowy to już nie szczyt marzeńicon_razz.gif

Wg mnie juz teraz graja dość dobrze - jak to w sklepie mi powiedzieli że są głośniki tanie słabe, później najlepsze z najtańszych czyli Jamo S606, później długo długo nic i dopiero wyższa półka... więc uważałem je za zakup najlepszy w stosunku ceny do jakości (~1300zł z okablowaniem).

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ja jeszcze odpowiem ogólnie. Tak naprawdę chłopaki się nie wkurzają, tylko narzekają na zasadzie ryby, że jej woda za mokra icon_wink.gif Gdyby naprawdę się ktoś wkurzył, to by mu na pewno nic nie napisał. A jesli ktoś siedzi na forum i udziela porad, to to lubi albo ma jakąś misję do spełnienia.
Co do myślenie, to faktycznie boli. Ja już mam sporo siwych włosów. A mój kolega, który nie myśli, tylko rwie panienki ( i mężatką nie pogardzi) na Toyotę Yaris (kupioną jako używana) nie ma ani jednego siwego (bo jest łysy icon_lol.gif ).
Właśnie a'propos używanych, to gdybyś do nas wcześniej zawitał, za 1300 zł kupiłbyś zestaw (z okablowaniem) który gra w porównaniu do Twojego wręcz klasowo. Ale cóż nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
Jak mówią Rosjanie (uczmy się tego języka, bo wkrótce może się bardzo przydać): "nie stydno nie znatsja, stydno nie uczitsja".
Co mniej więcej znaczy: nie wstyd nie wiedzieć, wstyd się nie uczyć (nie poznawać).

Pomożemy Ci na pewno o ile oczywiście masz w sobie dążność do lepszego dźwięku i masz odrobinę pokory dla wiedzy bardziej doświadczonych. Bo często tak bywa, że wątek ciągnie się przez kilka stron ( i tygodni) a na końcu pytający i tak kupuje strucle, które zaproponował w pierwszym poście. Pytał niby czy dobre, odradzano mu kilkukrotnie, podchodził z różnych stron, aż w końcu stwierdził, że się nie znamy (bo nie piszemy po jego myśli) i kupił to co zaplanował. To naprawdę nierzadka sytuacja. Bardzo rzadko ale zdarza się, że taki ktoś wraca, stwierdza swoją pomyłkę i przeprasza za to, co wcześniej pisał. Żałuje, że nam wcześniej nie zaufał.
Ale największą stratę przecież poniósł on, kupując kiepski albo nietrafiony zestaw.

Jeśli chodzi o Jamo S606, to co masz na myśli pisząc, że dolne głośniki basowe nie są zablokowane? Dolne, czyli te z boku obudowy, ile konkretnie mają do ściany bocznej a ile do tylnej? Możesz podać w milimetrach, przeliczę sobie icon_wink.gif

A co do wzmocnienia, to musi być amplituner? Wzmacniacze stereo są na ogół lepsze (w podobnej cenie) i jest ich większy wybór.
Potrzebny tuner radiowy? Można dokupić za grosze.

I na koniec uwaga. W stereo nie używamy nomenklatury rodem z kina domowego (choć taki zestaw w sumie masz). Dwie kolumny, to nie zestaw 2.0 tylko para kolumn, kolumny stereo albo po prostu kolumny, wiadomo, że chodzi o dwie. Bo tylu używa się w klasycznym stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o dolne głośniki basowo, że nie przylega do nich nic...postaram się wrzucic na dniach fotkę jak sa ustawione to zerkniecie.
Podłączyć bym chciał kilka urządzeń stąd pomysł o amplitunerze: ps3, appletv, ncplus mediabox, może czasem jakiegoś iphone'a, laptopa po hdmi...
Jak myslicie jaki przedział cenowy dla takiego ampli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

więc uważałem je za zakup najlepszy w stosunku ceny do jakości (~1300zł z okablowaniem).


Niby tak, (choć dyskusyjne) jednak ważne jest dopasowanie do wielkości pomieszczenia, możliwośc rozstawienia, aby zagrały jak najlepiej. Bo tak, na zasadzie jest okazja biorę, to nawet kolumny z wyższej półki za 10tys nie zagrają jak mogą, jak są niedopasowane do metrażu.
Czy pisząc amplituner masz na myśli amplituner kina domowego ? Tylko dlatego że ma kilkanaście wejść typu hdmi i cyfrowe ? Jesli tak, to mając i tak dwie kolumny, podłącz co masz , czyli ps3, dekoder nc+ i coś jeszcze pod tv, a z tv wyprowadź sygnał audio kablem optycznym, ale do amplitunera sterofonicznego z takowym wejściem optycznym. Może jest ich dużo ale są np. Onkyo tx8020, Yamaha rn301(funkcje sieciowe), kenwood ra5000, sieciowa yamaha rn500, Harman Kardon HK 3490. Dzwięk będzie lepszy, a i szansa że stereo da radę dużym kolumną jest wieksza, niż w przypadku taniego amplitunera kinowego, czego przykłady często są ostanio na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że nic nie przylega icon_rolleyes.gif do głośników niskotonowych, nie oznacza dobrego ustawienia kolumn. Przede wszystkim stoją zbyt blisko tylnej ściany. Z prawej strony niebezpiecznie blisko róg pomieszczenia i drzwi balkonowe. Z prawej strony rysuje się jakiś mebel, też całkiem blisko. Pomijając jak te kolumny grają nawet w dobrych warunkach, to w takich będzie jeszcze gorzej. Zbyt mało wolnego miejsca wokół, zbyt mało przestrzeni. A za duże kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zbyt mało wolnego miejsca wokół, zbyt mało przestrzeni. A za duże kolumny.




Dziękuję za odpowiedzi. Hmm no kolumn już raczej nie zmienię, prędzej mieszkanie hihi icon_wink.gif
Ale na serio to po prostu staram się wyciągnąć z tego co mam jak najwięcej.

PS. czy zamiast słuchać muzyki z płyt z PS3 lepiej jest zainwestować w jakiś odtwarzacz audio-cd? dodatkowo playka już stara, głośno chodzi jak cholera:/

PS.2. Zdziwiło mnie to że wyjściem optycznym z TV bedę miał lepszy dźwięk aniżeli bezpośrednio optycznym z urządzenia do amplitunera.

Hmm więc co radzicie? zmienić amplituner na wzmacniacz stereo pod te dwie kolumny?

Dodatkowo jakiś odtwarzacz audio-cd (ale dlaczego takie drogie??? większosc powyżej 1000zł) i powinno być jak narazie ok?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdziwiło mnie to że wyjściem optycznym z TV bedę miał lepszy dźwięk aniżeli bezpośrednio optycznym z urządzenia do amplitunera.



Nie napisałem że lepszy dźwięk optykiem z tv, niż bezpośrednio do amplitunera kd. Chodzi o to że amplituner stereo, czy tym bardziej wzmacniacz, jest lepszy jakościowo od amplitunera kina domowego jako taki, a że ampl. stereo ma zazwyczaj jedno/dwa wejścia cyfrowe, zamiast 5 jak w kinie domowym, stosuje się taką opcje jak wspomniałem wcześniej-czyli wszystko do tv, a zniego jeden optyk do amplitunera stereo, lub wzmacnizca.
Wspominam tylko dlatego że sporo osób kupuje amplituner kina domowego, aby mieć wejścia cyfrowe podpiąć tv, konsole itd. a i tak słucha głównie muzyki i ma dwie kolumny. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest amplituner ale stereo z wejściami optycznymi i wymieniłem modele, nie wszyscy wiedzą że takowe są , a graja lepiej od tanich kinówek. Oczywiście można też kupić klasyczny wzmacniacz ( czyli bez radia) i dokupić niedrogi DAC, który przerobi sygnał cyfrowe-optyczny z tv na wejścia rca w wzmacniaczu.
Tym kolumnom przydałby się trochę dokładniej i mocniej grający właśnie sprzęt stereo. Warto też nadmienić że obsługa sprzętu stereo jest łatwiejsza i przyjemniejsza niż amplitunerów kd. Piszę to tylko dlatego ponieważ wspomniałeś, że słuchasz muzyki.
Pytasz nas jaki przedział cenowy dla amplitunera...ale płcisz Ty, wiec... Obawiam się że kupując najniższe modele amplitunera kina domowego, polepszyłbyś tylko ilość i rodzaj wejść hdmi, optyk, usb, może minimalnie moc.
Oczywiście nawet amplitunery kinowe oferują inny dźwięk, np. denon, pioneer, gra nieco cieplejszym, nasyconym dźwiękiem, a yamaha bardziej chłodnym, co kto lubi.


Cytat

Hmm więc co radzicie? zmienić amplituner na wzmacniacz stereo pod te dwie kolumny?

Dodatkowo jakiś odtwarzacz audio-cd (ale dlaczego takie drogie??? większosc powyżej 1000zł) i powinno być jak narazie ok?



Niekoniecznie na wzmacniacz, proponowałem amplitunery, ale stereo ( te droższe z nawet funkcjami sieciowymi ), amplituner jest nie tylko typu kino domowe.

Co do odtwarzacza Cd można kupić używany za 200 zł, czy nowy wieloformatowy dvd, bluray za 300/500zł i nie zagłębiając się w dyskusję lepszej jakości muzyki z PC względem tej z odtwarzacza, napewno wygodniejsza i szybsza forma obsługi ( jak dla mnie), stoi sobie pod ręką pod/na amplitunerze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Jacek75 bardzo dobrze Ci to wszystko wyłuszczył. Pozostaje kwestia w którym kierunku się skierujesz. Jeśli muzyka i jej jakość są najważniejsze, to oczywiście wzmacniacz stereo i DAC (albo amplituner stereo) plus odtwarzacz CD. Jakieś pliki Flac czy mp3 można by puszczać z komputera.

Loco50, przecież autor wątku pisał, że będzie słuchał muzyki, więc to nie tylko do kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz się wszystko klaruje.

Reasumując - wymieniam Kodę na jakiś amplituner stereo - nie planuję w tak małym mieszkaniu mieć 7.1, nawet 5.1 się nie zmieści. A jak zmienię na większe gdzie się zmieści to i zmienię ampli:P

Amplituner powinien mięc min 2 optyki, teraz mam jedno i trochę uciężliwe jest przełączanie kabelka z ps3 do nc+box'a i odwrotnie.
Fajnie jakby miał też HDMI. Popatrzę na te co podałeś.

Pozostaje kwestia odtwarzacza CD. I tutaj się zaczyna problem. Nie wchodzi w grę używany - nie kupuję sprzętu używanego - to elektronika więc nigdy nic nie wiadomo...:/
Pytanie czy bralibyście taki combo który czyta CD, DVD, Blu-Ray (w sumie w PS3 mam to samo) czy stricte audio-cd tylko do muzyki? Orientujecie się czy owe czytają flac? czasami jak nie można dostac nigdzie płyty CD to może we flac się uda - rozumiem że nie z pen drive'a bym słuchał flac'i a raczej nagrywając je wcześniej na płytkę.


Znalazłem kilka z przedziału 700-1000zł - prosiłbym o Wasze opinie.
Onkyo C-7030
ONKYO DX-7355
Denon DCD-520AE (jest jeszcze wersja AE S)
Pioneer PD-10 (są jeszcze wersje -S oraz -K)
Yamaha CD-S300

Wtedy taki komplet jak ampli stereo + dobry odtwarzacz cd + te nieszczęsne kolumny które wszyscy odradzacie icon_smile.gif dałoby jakiś w miarę przyzwoity efekt słuchania ulubionej muzyki na sprzęcie stereo.

Dziękuję wszystkim i czekam na odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...