Skocz do zawartości

Jamo S606 - jaki amplituner?


leopard

Recommended Posts

Ja trochę pozornie nie na temat, ale chcę Ci coś uzmysłowić.
Widzę, że fascynujesz się amplitunerami 5.1, 7.1. I sądzisz , że takie są lepsze niż "zwykły" stereofoniczny.
Niestety tak nie jest. Jakościowo, jeśli chciałbyś dorównać jakością takiemu wzmacniaczowi stereo za 2 kzł, to musiałbyś kupić amplituner
KD 5.1/7.1 za 6-8 kzł. I to jeszcze dobrze wybrać!
I wiedz, że na ogół jeśli taki sprzęt ma dużo gadżetów, wejść typu HDMI, optyków itp, to jest zazwyczaj gorszy jakościowo od wzmacniacza stereo, który nie posiada tego typu "udogodnień".
Nie myślisz chyba (naiwnie), że producenci dodają to wszystko za darmo utrzymując jednocześnie wysoką jakość?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz
Cytat

Nie wchodzi w grę używany - nie kupuję sprzętu używanego - to elektronika więc nigdy nic nie wiadomo...:/


Akurat elektronika jest relatywnie mało narażona na usterki - to przecież nie samochód, że mu się zawieszenie wytłucze albo pierścienie i panewki zetrą. Jeśli poprzedni właściciele nie rzucali np wzmacniaczem w żony/ mężów albo nie zalewali ich kawą, to usterkowość jest akurat moim zdaniem mała.
W temacie "zmiany, zmiany .." opisuję moje doświadczenia ze sprzętem nowym z salonu i używkami z lat 80 i 90-tych - może Cię zainteresuje.
Co do podłączenia źródeł - poza ps3 którego nie używam i nie wiem czy da się to podłączyć do wzmacniacza inaczej niż po optyku, u mnie 6 źródeł (CD, DVD, tuner radiowy, magnetofon kasetowy, gramofon, tuner nc+) łączę ze wzmacniaczem stereo zwykłymi interkonektami i gra muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czemu piszesz

Cytat

Nie wchodzi w grę używany - nie kupuję sprzętu używanego - to elektronika więc nigdy nic nie wiadomo...:/


Akurat elektronika jest relatywnie mało narażona na usterki


Racja. Pisząc że tylko nowy trzeba być też konsekwentnym, kup nowy, ale po 12-24 msc gwarancji szybko sprzedaj, bo jako stary, używany... a za 300-500zł ktoś go kupi i będzie mu dalej służył.
W przypadku wersji odtwarzaczy S , K to kolory np. S silver .

Z dwoma wejściami optycznymi będzie ciężko, to ju będa multimedialne i sieciowe kombajny yamaha rn500, onkyo tx8050, yamaha rn301, z tańszych onkyo tx8020 i harman 3490, a z hdmi to jeden model kenwood ra5000.
Z brakiem odpowiedniej ilości wejść optycznych już w sumie pisałem, wszelkie dekodery nc, dvd, hdd, czy ps hdmi pod tv ( w sumie nie nagłasniam wszystkiego np. Faktów, czy discovery icon_wink.gif ) a dopiero z tv 1 optyk do wzmacniacza.

Cytat

Pytanie czy bralibyście taki combo który czyta CD, DVD, Blu-Ray (w sumie w PS3 mam to samo) czy stricte audio-cd tylko do muzyki? Orientujecie się czy owe czytają flac? czasami jak nie można dostac nigdzie płyty CD to może we flac się uda - rozumiem że nie z pen drive'a bym słuchał flac'i a raczej nagrywając je wcześniej na płytkę.


Skoro tak to nagrywaj płytę w formacie Audio CD, tak jak są wydawane i wtedy wszędzie sobie odtworzysz na wszystkim, nowym i starym sprzęcie .
Mając jakby nie patrzeć niedrogi zestaw kolumn, średniej klasy wzmacniacz/amplituner stereo możesz kupić firmowe "combo", bluray np. pioneer bdp 160 za 400-500zł jest dobry i nie sądzę abyś usłyszał różnicę odtwarzając przypadkowe płyty, a ma spore możliwości multimedialne i ustawień własnych np. sound retriver dla mp3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zapanował porządek w mojej głowie.
Pierwsze co zrobię to kupię odtwarzacz - przeanalizowałem kilka modeli włącznie z polecanym Pioneer BDP-160 - pytanie: co sądzicie o złączu coaxial digital w porównaniu z optical digital, którego brak w tym modelu Pioneera?

Zastanawiam się czy szukać dalej koniecznie z wyjściem optycznym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chyba najmniej ważny problem, czy sygnał wychodzi cyfrowo "światłem", czy "prądem" i tak przyjmuje go jeden i ten sam DAC w amplitunerze i niesądzę, abyś na średniej jakości sprzęcie usłyszał różnicę. Jest przecież jeszcze hdmi 1.4. Możesz też jeszcze wypuścić muzykę standardowo kablami 2rca/2rca i to może być ciekawsze porównanie, zwłaszcza jeśli w kodzie jest niskiej jakości dac cyfrowy, choć nie musi.
Producent zaoszczędził dylematu jednym wyjściem cyfrowym ( tzn. dwoma z hdmi), choć może i zabawy do porównań. Z drugiej strony wybór takiego źródła jest bardziej profesjonalny, jest oferowanych chyba więcej różnych modeli kabli coax, niż optycznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Widzę że nawet droższe modele nie mają wyjścia optycznego.

Zastanawiam się nad dwoma modelami: SONY BDP-S6200 lub SONY BDP-S7200 gdyż mają już upscale to 4K, myślę że przyda się to na przyszłość, w porównaniu z Pioneer BDP-160 za ok. 450zł wolę dołożyć te 200 zł i kupić coś lepszego.

Pytanie, czym różnią się te dwa modele S6200 i S7200? patrzę, szukam i nigdzie nie widzę znacżacych różnic poza ceną :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozostaje kwestia odtwarzacza CD. I tutaj się zaczyna problem. Nie wchodzi w grę używany - nie kupuję sprzętu używanego - to elektronika więc nigdy nic nie wiadomo...:/

O tym, że zdecydowanie warto kupić używany odtwarzacz CD to już pisali koledzy - przede wszystkim masz bardzo duży wybór i rozsądne ceny, a gdy wyszukasz zadbany egzemplarz to raczej nie ma się czego obawiać!
Warto kupić coś z łatwo dostępnym laserem (np. SONY KSS-213), w razie awarii kupisz taki za jakieś 50zł.
W kwocie 300-500zł będzie już w miarę niezły sprzęt.
A nawet jak coś padnie - to zazwyczaj za 100zł masz dużą szansę naprawić sprzęt i kolejne 10 lat spokoju!

Cytat

Pytanie czy bralibyście taki combo który czyta CD, DVD, Blu-Ray (w sumie w PS3 mam to samo) czy stricte audio-cd tylko do muzyki? Orientujecie się czy owe czytają flac? czasami jak nie można dostac nigdzie płyty CD to może we flac się uda - rozumiem że nie z pen drive'a bym słuchał flac'i a raczej nagrywając je wcześniej na płytkę.

Masz w tej chwili bardzo dobrą promocję na ciekawy odtwarzacz BR ASUS BDS-700
... i nie pisz Combo, bo Combo to np. połączenie odtwarzacza płyt DVD i magnetowidu na kasety VHS - czyli 2 niezależne napędy, albo ze słownictwa komputerowego: odtwarzacz BR z nagrywarką płyt DVD i CD, albo odtwarzacz DVD z nagrywarką CD.

Nowy na 2-letniej gwarancji jest w tej chwili za 499zł (z wgraną nową wersją software'u)
http://allegro.pl/odtwarzacz-bd-asus-o-pla...4663729228.html
Oprócz dobrej jakości obrazu i dźwięku - ma komplet potrzebnych złącz audio i wideo (2HDMI, optyczne i koaxialne) i WiFi, a do tego odtwarza m.in. FLAC (no i ma też możliwość odtwarzania plików MP3 z USB).
A w tej chwili ma bardzo dobrą cenę!
Tego ASUSa "wyposażono w technologię Qdeo™, która pozwala na zwiększenie rozmiarów obrazu bez utraty ostrości. Kolory i kontrasty również zostały zoptymalizowane, dzięki czemu pozwalają cieszyć się wysokim realizmem obrazu" (cytat z opisów ASUSa, ale to faktycznie nieźle działa!).

W ten sposób zamiast wydawać 700-1000zł na nowy odtwarzacz CD, kupisz porządny odtwarzacz BR oraz niezły CD.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wchodzi w grę aby stały dwa urządzenia, prawdopodobnie wybiorę SONY BDP-S6200 lub SONY BDP-S7200 - jeszcze nie wiem, 300zł różnicy pomiędzy 6200 a 7200, a z Sony Centre odpisali mi to:

"jesli Pan sucha duzo muzyki z kompaktow CD to proponowal bym Panu BDP-S7200.
Ze wzgledu na odtwarzanie typu SACD. To oznacza Super Audio CD.
Jest to sposob odtwarzania audio CD w bardzo zaawansowany sposob."


Baaardzo ciekawa odpowiedź na moje zapytania, by wymienili wszystkie różnice pomiędzy jednym a drugim modelem które znacząco różnią się cenąicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

proponowal bym Panu BDP-S7200 Ze wzgledu na odtwarzanie typu SACD. To oznacza Super Audio CD.Jest to sposob odtwarzania audio CD w bardzo zaawansowany sposob."


Żenada, ktoś taki pracuje jako reprezentant sony ?
Widać że ta firma zapomniała o swoim dziedzictwie i różnicach w audio, zostało im PS4, aparaty fotograficzne i tv w kooperacji z samsungiem.
Mogli chociaż wkleić link do porównania modeli z ich strony, model 6 to niewymiarowy mały gadget, 7 wygląda już klasycznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"...Jest to sposób odtwarzania audio CD w bardzo zaawansowany sposob."

to ciekawostka icon_mrgreen.gif
Do tej pory byłem pewien, że zwykłą płytę AudioCD odtwarzacze tak różnych typów jak CD, HDCD, SACD, DVD i BR w ten sam sposób odtwarzają ... różnią się natomiast znacznie użytymi elementami jak laser, DAC itd.
Jaki znowu "bardziej zaawansowany sposób"??? icon_eek.gif Będzie jedynie możliwość wyboru sposobu odtwarzania wielokanałowej płyty hybrydowej SACD (wielokanałowe SACD, dwukanałowe SACD albo zwykłe CD).

I tak masz szczęście, bo mogli jeszcze zaproponować "naleśnik" - zestaw kina domowego odtwarzający SACD.... i też byś się zmieścić w tysiącu i nie musiał inwestować w kolejne elementy (a że grałoby to badziewnie to już inna sprawa).


A co do odtwarzacza SONY 7200/6200 - skoro chcesz dużo droższy i niekoniecznie lepszy (a na pewno z gorszymi złączami, bo nawet nie masz wyjścia analogowego audio) to już Twoja sprawa.
A czy opcja 4K w SONY będzie lepsza niż Qdeo ASUSa to nie wiem...

Pozdrawiam
PS. Jakby co - to ja sprzęt SONY lubię... ale na pewno nie każdy i nie za wszelką cenę icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie małe pytanie z innej beczki. Wcześniej otrzymywałem sugestie aby podłączyc po HDMI wszystkie urządzenia typu PS3, mediabox nc+ itp. i wtedy z TV puścić dźwięk do amplitunera KODA AV-500 kablem audio optycznym S/PDIF.

Tak też zrobiłem, jednak nie wiem czemu dźwięk wręcz drapie w głośnikach, w ps3 muszę ustawiać głośność na -4 bo przy standardowej wartości 0 jest efekt harczenia. Tak samo gdy podłączę optical PS3 bezpośrednio do amplitunera.

Jedyne co zauważyłem to regulacja głośności w TV, czyli np. w skali od 0 do 100 maksymalnie ustawiam 50 natomiast w amplitunerze standardowo jest -40dB

Niestety inaczej dźwięk "harczy" - czego to może być wina?

Gdy wypuszczę mini jackiem z TV do amplitunera to nie ma harczenia...
Niestety TV nie ma wyjścia audio chinch bo jeszcze taką konfigurację bym sprawdził.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Czy mógłby mi ktoś pomóc zrozumieć i rozwiązać problem?

Zauważyłem pewną zależność, gdy w urządzeniu z którego idzie dźwięk ustawiony na maxa (konfuguracja sprzętowa taka jak pisałem wyżej czyli wszystko po HDMI podpięte do TV i wtedy do amplitunera kablem S/PDIF) to słyszę nieprzyjemne harczenie w kolumnach.
Niestety w przypadku wyjścia optyczengo audio nie działa regulacja głosu w TV, tak samo jest w przypadku Apple TV które nie ma regulacji głosu - tylko w amplitunerze mogę regulować - wtedy strasznie harczą głośniki.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem i czy to wina amplitunera???

Z góry dziękuję za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świszcze, szumi, harczy- zwał jak zwał jak jest na maksa, ale słyszysz to w przerwie między piosenkami, dialogami, to szumy własne sprzętu, zniekształcenia tzw. THD.
W lepszym sprzęcie thd jest bardzo niskie np. 0,002% , a w gorszym (np.zestwy all in one) sięga 1% do nawet 10% . W dobrym wzmacniaczu jest tzw. cisza w tle, dzięki temu nagranie ma dobrą głębie itd.
Część szumów może być też z sieci elektrycznej, a więc warto kupic listwę filtrująca z filtrami emi/rfi jakieś 60zł, popiąć kino, tv , laptop.
Jeśli są takie zakłócenia ze sprzętu kiedy gra na maksa, łatwo uszkodzić głośniki, spalić, ponieważ wzmacniacz emituje masę niebezpiecznych impulsów(THD) do głośnika wysokotonowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowieź.
Nie chodziło mi jednak o szum, tylko o harczenie podczas odtwarzania muzyki, taki przester - wygląda to tak jakby apple tv było ustawione na maxa i nie ma regulacji głośności, idąc po kablu s/pdif nawet obniżając poziom głośności w amplitunerze dalej jest harczenie.

Zauważyłem to samo już dawno w PS3, dopiero gdy tam ustawię poziom głośności na -4 to można normalnie słuchać muzyki, inaczej (standardowo poziom 0) straszne przestery podczas odtwarzania jakiejkolwiek muzyki.

Gdy podepnę HDMI do tv i wtedy np. wyjście słuchawkowym z tv do amplitunera to w ogóle nie ma tego przesteru...


Czy to moze być wina amplitunera? Z innym zestawem głośników było to samo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 4 months later...
Witam,

problem chyba leży w amplitunerze (przypomnę - KODA AV-500). Wszystko co jest podłączone poprzez kabel optyczny "harczy" brzydko, taki przester czy coś, nie wiem, ale nie da się słuchać muzyki/oglądać filmów. Dźwięk jest straszny.

Dlatego prawdopodobnie będzie konieczna wymiana na jakiś fajny (nowy) amplituner.

Przypomnę konfigurację sprzętową:
- sony ps3 slim
- apple tv 3gen.
- głośniki 2.0 jamo s606

I teraz najważniejsza sprawa - jaki amplituner do 1000zł polecacie?
Zależy mi aby to wszystko ładnie połączyć - najlepiej kablami optycznymi (z appletv, z ps3, z tv) wiec jakby miał trzy wejścia optyczne byłoby git. Ew. z tv podłączy się po hdmi do amplitunera.
Proszę o pomoc - święta się zbliżają, może warto sobie sprawić prezent...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...