Skocz do zawartości

Jaki amplituner do Tonsil Duet


wojtek chl

Recommended Posts

Witam,
Mam głosniki Tonsil Duet - pewnie zaraz napiszecie ,że to niska półka ale słucham ich pod starym wzmacniaczem Diory i dla mnie brzmią zupełnie przyzwoicie. Słucham raczej spokojną muzykę i niezbyt głośno.
Chciałbym dokupić wzmacniacz kina domowego. Z tego co wyczytałem na forum to podobno żaden wzmacniacz 5,1
za małe pieniądze nie zagra dobrze w stereo , ale może jest jakiś wybór za rozsądne pieniądze ?
Mam przeznaczone 500 zł ale nic powyżej - oczywiście chodzi o używany na Allegro
Jestem absolutnie zielony w tym temacie i bardzo proszę o pomoc
Moc muzyczna kolumny przedniej 100 W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , że chcecie mi poradzić
Miałem tanie kino domowe LG - takie za 400 zł miało fatalny dzwięk , dokupiłem głosniki Tonsil Duet i dalej brzmiało
niezbyt - w kinie nie było np regulacji tonów.
Podłączyłem te głośniki /fronty/ do starego wzmacniacza Unitry i zabrzmiało przepięknie.
Ponieważ przyzwyczaiłem się już do dzwięku przestrzennego z dekodera sat to chciałbym KD - może to być sam wzmacniacz radia naziemnego nie słucham. Muzykę słucham tylko w stereo . Więcej słucham KD
Pomieszczenie jest w kwadracie 4x4 m
Co do modelu to zdaje się na Waszą opinię
Muzyki słucham CD Pionnera - ma wyjście optyczne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie -ale nie ma dekodera dts-to już lepszy ten soniak http://www.allegro.pl/item329636993_sony_s..._receiver_.html -bo ma dts i DD.A tylko w dts usłyszysz prawdziwe kino.Nie ma sensu wydawać tych 5 stów na Yamahe która nie odtworzy dźwięku w dts -Sony też za 5 stów ale ma i Dolby D i DTS.Ewentualnie można kupić coś nowego np.:JVC RX 5062SE,KENWOOD KRF-V5200D,Koda AV 500,itp,itd-Każdy z nich jest lepiej wyposażony niż ta Yamaha.Przemyśl to ,potem będziesz żałował -trafi Ci sie film lub koncert w DTS i nie będzie dźwieku!!!. Jeżeli jak piszesz nie możesz przekroczyć 500,- to bierz Sonego .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek proponowałem wcześniej również ten model Sonego, jednak nie obstawiałbym aż tak bardzo za jego kupnem. To że ma dts to nie wszystko, i nie ma aż tak wielkiej różnicy w porównaniu z DD. Jego brzmienie w stereo jest bardzo słabe i będziesz zawiedziony zakupem. Nie piszę że YAMAHA RX-V396RDS jest super, ale gra o wiele lepiej i jest z porządnymi zaciskami głośnikowymi. Dekodery dts są wbudowane w odtwarzaczach DVD, więc nie ma takiego dużego problemu z jego brakiem w amplitunerze.
Za niewiele większe pieniądze możesz kupić nową Yamahe RXV361.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jednak Yamaha 361 ? zawsze to nowy sprzęt a dodatkowe 100 zł jakoś bym wygospodarował
Ale czy ona ma to wszystko co jest mi potrzebne?
i jak zagra w stereo?
Poza tym cały czas obserwuję na Allegro PIONEERY VSX-D511 i 510 - cenowo nie przekraczają 500
ale skoro nie polecacie ich to chyba słaby sprzęt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek chl To kup tę Yamahe 361.Natomiast do pana cz58y słyszałeś materiał w DTS i DD ? Jeżeli mówisz ,że nie ma różnicy-to co jest przyczyną ,że dzwięk DTS zajmuje na płycie dvd ok.700 MB ,a DD tylko ok.250 MB-Fochy producentów.Otóż wg mnie różnica między DTS a DD jest jak między Stereo.a mono-czyli kolosalna.Jeszcze jedno do wojtka-nie kupuj tych starych ampli bez dekoderów DDi DTS ,pozbywają się ich dlatego,że nie grają im wszystkich formatów i chcą coś co odtworzy DTS-to warunek podstawowy.Odtwarzacze dvd mają dekoderu dts ale przesyłają ten sygnał do ampli.i jeżeli on nie ma dts to słychać tylko stereo lub prologic .Sonego nie słyszałem może faktycznie jest cienki w stereo--bierz Yamahę 361 !!! Żadne tam starocie chyba że za 200 zł..Poza tym nie spiesz się przemyśl zakup (niby to 500,-ale z tydzień trza na to tyrać ) Ty masz kasę Ty jesteś Panem !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
ok poczekam do wypłaty ,dołożę i kupię Yamahę
Mam jeszcze pytanie:
czytałem bardzo uważnie całe Wasze Forum i w kilku postach ,wyczytałem ze bez Suba mogę mieć kłopoty z niskimi tonami
ile w tym prawdy? na suba nie wygospodaruję na razie pieniedzy - mam korektor i ostatecznie mógłbym go dołożyć pomiędzy CD a ampli ale w zasadzie chciałem się go pozbyć
i jeszcze - Yamaha ma moc chyba 5 x 100 W , a moje głośniki przednie mają moc 100 w muzyczną - to nie jest problem ?
pozdrawiam

Teraz jestem już zupełnie skołowany
Sprawdziłem na Allegro - zarówno Pionner 510 jak i 511 mają zarówno DD jak i DTS
to dlaczego mam ich nie brać ? Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Yamaha jest nowa.A suba na razie nie musisz kupować -ja nie mam i muza-miodzio a i kino nieźle (choć do kina to może i by się przydał.)Mocy wystarczy (zawsze jest podawana na jeden wysterowany kanał sprawdź sobie jaki ona ma pobór mocy i podziel na 5-uzyskasz przybliżoną moc na wyjściu - 10/15% na ciepło w radiatorach )tonsilom nic sie nie stanie bez obaw -nigdy nie będziesz słuchał na full. Ja słucham muzyki bez żadnej korekcji (Pure Audio)-czyli jak chciał producent płyt-rewelacja !!!Ale trzeba się do niej przyzwyczaić.Poza tym słyszałem ,że pioniery nie bardzo, choć ich nigdy nie słuchałem,zniechęcał mnie wentylator jak w PC-swoją drogą ciekawe jak się tego słucha w nocy -cicho ?Jeżeli mają DD i DTS to ok.możesz je brać -to Twój wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Natomiast do pana cz58y słyszałeś materiał w DTS i DD ? Jeżeli mówisz ,że nie ma różnicy-to co jest przyczyną ,że dzwięk DTS zajmuje na płycie dvd ok.700 MB ,a DD tylko ok.250 MB-Fochy producentów.Otóż wg mnie różnica między DTS a DD jest jak między Stereo.a mono-czyli kolosalna.


Słuchałem DTS i wśród kilkuset oryginalnych filmów które posiadam co 5-ty z filmów akcji, zawiera ścieżkę dźwiękową w tym formacie. Żaden z filmów Lucasa które mam nie jest w dts. Nigdzie nie napisałem, że nie ma różnicy między DTS a DD, a jedynie że nie jest ona aż tak wielka. Z powodu braku tego kodeka, nie ma co sobie włosów z głowy wyrywać. Ilość filmów z dźwiękiem dts jest kilkakrotnie mniejsza niż z DD.
Cytat

Odtwarzacze dvd mają dekoderu dts ale przesyłają ten sygnał do ampli.i jeżeli on nie ma dts to słychać tylko stereo lub prologic .


Proszę nie pisać takich niedorzeczności.

Każdy odtwarzacz DVD z mający kodeki DTS i wyjście analogowe 6CH OUT, może za jego pośrednictwem przesłać do amplitunera KD rozkodowany sygnał 5.1 na poszczególne jego wzmacniacze. Amplituner jest wtedy tylko wzmacniaczem poszczególnych sygnałów. Zresztą nie trzeba do tego nawet amplitunera 5.1, wystarczą 3 wzmacniacze stereo i możemy radować się wielokanałowym dźwiękiem DTD czy DD5.1.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-V361 to najniższy model.Amplitunery Yamahy zaczynają grać dopiero od seri 600.W cenie RX-V361 Masz już kilkuletnią RX-V620,a to już zagra i w stereo.W tej cenie ja bym szukał jeszcze Onkyo TX-DS575.To już kawał klocka i waga odpowiednia,miałem go niedawno, tą Yamahę zjada na śniadanie. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum , nie pamiętam już gdzie wyczytałem , ze jeżeli amplituner posiada wyjście pre-aut to można podłączyć
do niego wzmacniacz stereo /a jeżeli nie ma to można to w kilka minut zrobić nie otwierając ampli/ i tak słuchać STEREO
To już dla mnie zupełne czarodziejstwo ale skoro piszą to chyba prawda ?
Yamaha 631 za 600 zł to jedna nowy sprzęt i 2 lata gwarancji a jako kino to chyba zagra ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...