Skocz do zawartości

Jaki amplituner do Tonsil Duet


wojtek chl

Recommended Posts

Według mnie to do stereo pozostaniesz przy wzmacniaczu Diory, a amplituner będzie tylko do kina domowego.

Są jeszcze takie wzmacniacze z procesorem kina domowego. Ma on 3 końcówki mocy do kanałów surround i centralnego oraz wyjście na subwoofer. Podłączasz do niego wzmacniacz stereo z kolumnami frontowymi i masz system 5.1. Z tym że odrwarzacz DVD musi mieć własne układy DolbyDigital 5.1 i dts, oraz wyjście analogowe 5.1 z którego sygnał przechodzi do wzmacniacza-procesora.
Jest to dobre rozwiązanie dla tych co chcą wykorzystać swój wzmacniacz stereo do kina domowego.
http://www.allegro.pl/item329341188_yamaha...nology_ss_.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory miałem po prostu dwa zestawy kabli do przednich głośników - jeden podłączony do wzmacniacza, drugi do starego kina. Wyłączałem kino - włączałem wzmacniacz , wyłączałem wzmacniacz - włączałem kino i to działało bez problemu.
Jeżeli Yamaha nie będzie miała wyjścia pre-out lub nie będę tego umiał połączyć to po prostu przy tym zostanę.
A swoją drogą nikt nie wypowiedział sie o pre-aut
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 361 nie ma wyjścia preout, więc łatwo nie będzie. Co ciekawe, przedstawiony w poprzedniej mojej wypowiedzi wzmacniacz efektowy ma regulowane wyjście preout dla wszystkich 6 kanałów systemu 5.1.

Cytat

Wyłączałem kino - włączałem wzmacniacz , wyłączałem wzmacniacz - włączałem kino i to działało bez problemu.


Tylko nie pisz że miałeś jednocześnie podpięte kino i wzmacniacz stereo do tych samych głośników. Mam nadzieję że podpinałęś je na zmianę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam jescze jedno ostatnie pytanie:
Czy jeżeli będę posiadał Amplituner Kina Domowego , który posiada wbudowane dekodery: DOLBY DIGITAL , DTS oraz Programy kina domowego DSP: Action, Drama, Hall, Musical, Theater; /ale nie ma Pro Logic/ to będę mógł
z sygnału stereo z dekodera sat uzyskać dzwięk przestrzenny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...