Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy w doborze kolumn i wzmacniacza.


MVP

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No nie, zepsułbyś wszystko. Miałbyś naprawdę dobre kolumny i wzmacniacz a byle jakie źródło (pewnie) obsługujące jeszcze gorszej jakości muzykę (mp3).
Ten format, jest niedobry. Po co słuchać "wykastrowanego" dźwięku? Lepiej już formaty bezstratne jak FLAC czy WAV.
Takie pliki z muzyką możesz zgrać na CDRy w formacie Audio CD i odtwarzać na dowolnym odtwarzaczu CD. Niemal. Trzeba się upewnić, bo nie wszystkie odtwarzają nagrane płyty.
A jeśli musisz z mp3, choć szkoda marnotrawić potencjał sprzętu stereo, to jednak z kompa. Ewentualnie z odtwarzacza DVD (większość nowszych modeli je odtwarza).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz i odtwarzacz CD połączysz kabelkiem rca tworzą parę icon_wink.gif . Używanych modeli jest masa, z podziałem na firmy i kolory, nawet za 150-250 zł można kupić cały i działający, dobierając do marki wzmacniacza, aby działał z tego samego pilota. Można też CD innej marki niż wzmacniacz i ...jest para mieszana icon_biggrin.gif wtedy warto aby miały swoje piloty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo wczoraj był u mnie kolega ze swoim amplitunerem Yamaha RX V-357 -chcieliśmy sprawdzić czy kolumny grają (kuried jedną rozwalił :/ musieli gdzieś walnąć- na szczęście grają bez żadnych niepokojących odgłosów. Domagam się od DPD rekompensaty. Jako, że nie kupiłem jeszcze ani wzmacniacza ani odtwarzacza CD podłączyliśmy pod kompa jednym przewodem (bo dwóch nie miał), jednak w mojej karcie dźwiękowej są dwa wyjścia (przód i tył) zestaw Creative'a 5.1, sub i 4 satelitki. Teraz pytanko, czy to ma znaczenie, że podłączyłem do jednego gniazda w karcie dźwiękowej, czy podłączenie drugiego dałoby lepszy efekt? Bo tak na chłopski rozum i tak obie kolumny grają (pomijam jakość), tylko pytanie czy wzmacniacze mają aż tyle wyjść? A ostatnim pytaniem jest pytanie o subwoofer, czy będzie jak go podłączyć do wzmacniacza? On mi coś tłumaczył, że w jego ampli jest dużo wyjść (że niby uniwersalny jest do KD i do stereo) i dałoby się dodać suba do tego, a we wzmacniaczu może nie być wyjścia na niego. Ratujcie mądrym slowem icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może odpowiem tylko na część zadanych przez Ciebie pytań, korygując pewne rzeczy.
Yamaha RX V-357 to taki sobie amplituner do kina domowego. Jeśli nawet o tym nie wspominaliśmy, to pełno tego typu wypowiedzi w różnych wątkach, że amplitunery KD na ogół nie nadają się do słuchania muzyki w stereo, bo nie do tego są stworzone.
Aby ampli KD zagrał na podobnym poziomie jak wzmacniacz za 1kzł musiałby kosztować 4-6 kzł i to nie każdy dałby radę.
We wzmacniaczach stereo na ogół nie ma wyjścia na sub, bo jest tam niepotrzebny a przy nieodpowiednim zgraniu z kolumnami wręcz szkodliwy.
Dlatego stereo to dwie kolumny i... wystarczy. Dobrze dobrane zapewnią naturalny dźwięk i dostatecznie mocne niskie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim ,jestem nowy na forum ,wczoraj kupilem Glosniki Dali concept 6 i poszukuje jakiegos dobrego wzmacniacniacza do 500pln ,dcelowo chce podloczyc swoj gramofon Reloop 4000 + jakis malo skomplikowany mixer ,moze czasem macbook air ,czy mozecie poleic cos o naprawde czystym dzwieku za taka niska cene ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! a czy o tym koniecznie musi być w moim temacie? icon_smile.gif załóż nowy wątek i zatytułuj go odpowiednio, Chłopaki na pewno Ci pomogą. A Pisanie w innych wątkach nie dość, że wprowadza ludzi (chcących pomóc) w błąd to i robi niepotrzebny bałagan, bo inny wzmacniacz będzie dobry dla Twoich głośników/gramofonu/mixera a inne dla mnie (tj. o których mowa w tym temacie). pozdrawiam gorąco icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym w końcu wybrać ten wzmacniacz bo już trzeci tydzień szukam a to kolumn a to wzmaka icon_razz.gif więc który z niżej wymienionych (jeden, góra dwa) byłby najodpowiedniejszy dla moich M34i?, aby uzyskać z nich jak najlepszy i najniższy bas?
http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-04-s...4695216615.html
http://allegro.pl/kenwood-ka-7090r-najwyzs...4693852670.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-ka-50...4684943345.html
http://allegro.pl/harman-kardon-hk-970-wzm...4670324269.html
Myślę, że jak wybierzemy z tych powinno być dobrze icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdecydowałem się na NAD 320, tylko proszę o ostatnią wskazówkę odnośnie C320 a C320 bee, czymś się różnią? czy to jeden i ten sam.

http://olx.pl/oferta/kultowy-wzmacniacz-na...html#c9a1682266
i ten
http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c320-gwar...4741164595.html

Ten z allegro wygląda na mało używany, tak z opisu jak i zdjęć.
Dziękuję za wskazówkę!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Wzmacniacz kupiłem, padło na c320, ponieważ trafił mi się po okazyjnej cenie, a BEE podkupili icon_sad.gif Tak czy inaczej jestem zadowolony z zakupu icon_smile.gif Faktycznie bas ma niezły ten wzmacniacz, jednak góra faktycznie z lekka wybrakowana, no cóż nie można mieć wszystkiego icon_wink.gif Posumowując Mission M34i i Nad c320 to dobrana parka ^^ Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy poświęcili swój czas aby mi doradzić, a szczególnie dla użytkownika jacek75 i f1angel icon_smile.gif) Nie zawiodłem się na Was! pozdrawiam gorąco!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...