Skocz do zawartości

Kolumny do spokojnej muzyki


rafkier

Recommended Posts

Czy spełnią Twoje oczekiwania, to jak zwykle trudne pytanie.
To kolumny neutralne, super przejrzyste i nieocieplone. Jak zagrają zależy od wzmacniacza jaki podłączysz, ale nie może być to raczej wzmacniacz tańszy niż te kolumny. A najlepiej gdyby był sporo droższy. Źródło też nie byle jakie. Jeśli ma zagrać dobrze.
No i pomieszczenie. To kolumny raczej do większych metraży, ale możesz spróbować.

Skoro budżet się powiększył (o ile?), to może warto by było jeszcze czegoś poszukać? Eposy jakoś średnio mi się kojarzą z graniem
spokojnej muzyki. Ale to jak pisałem można w dużej mierze ustalić sposobem grania wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz super monitory do 16m2 odsluchaj Dynaudio Exite X12. Najmniejsze monitory w tej serii kolumn a dzwiekiem powalaja o wiele drozsze konstrukcje podlogowe. Kopulka wysokotonowa uwazana jest za jedna z najlepszych na swiecie. Niskie tony mocne, nasycone jak na tak malo litrarzowe kolumny. W zachodnich czasopismach uwazane sa za najtanszy high-end na swiecie. Wiem co pisze bo graja u mnie w systemie a pokoj cos okolo15m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, takie Dynaudio, to byłoby coś. Bo rozumiem Rafkier, że te 2 kzł są przeznaczone tylko na kolumny?
Ale weź pod uwagę Arti, że takich kolumien icon_wink.gif (jak to niektórzy nieraz piszą) byle wzmaczkiem nie napędzisz. Sam dobrze o tym wiesz.
No jasne, zagrają. Ale jak? Dynki potrafią być bardzo kapryśne gdy nie dostaną dobrej klasy wzmacniacza.
Chyba, że kolega potraktuje te kolumny rozwojowo i będzie co jakiś czas fundował im coraz to lepszy wzmacniacz.
Nie zapominając o całej reszcie, oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No, takie Dynaudio, to byłoby coś. Bo rozumiem Rafkier, że te 2 kzł są przeznaczone tylko na kolumny?
Ale weź pod uwagę Arti, że takich kolumien icon_wink.gif (jak to niektórzy nieraz piszą) byle wzmaczkiem nie napędzisz. Sam dobrze o tym wiesz.
No jasne, zagrają. Ale jak? Dynki potrafią być bardzo kapryśne gdy nie dostaną dobrej klasy wzmacniacza.
Chyba, że kolega potraktuje te kolumny rozwojowo i będzie co jakiś czas fundował im coraz to lepszy wzmacniacz.
Nie zapominając o całej reszcie, oczywiście.



Zgadza sie Dynaudio potrzebuja troche pradu aby pokazaly w pelni na co je stac. Najlepiej byloby pomyslec o jakiej fajnej koncowce mocy lub wydajnym wzmacniaczu.
Ale to nie sa kolumny do kupienia na chwile. Brzmienie jest tak wciagajace ze nie chce sie wstawac z fotela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jednak możesz się ze mną zgodzić? icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
A tak poważnie.
Czyli co, spróbujesz zdobyć te kolumny Dynaudio?
Ja zawsze byłem takiego zdanie, że lepiej kupić coś jak najlepszego, na co Cię stać. Nawet na wyrost.
Na przykład takie kolumny i dopiero później martwić się o wzmacniacz. Bo kilka razy się przekonałem, że jak kupiłem coś tańszego,
bo chciałem zaoszczędzić, to bardzo szybko żałowałem. I myślałem, że gdybym jednak kupił coś lepszego, to byłbym bardziej zadowolony. Nie zarzucałbym sobie, że nie zrobiłem wszystkiego, by dźwięk był jak najlepszy.
Ale takie działania cechują tylko maksymalistów. Ludzi, dla których jak najlepszy dźwięk jest czymś najważniejszym.
Jeśli do takich należysz, to witaj w klubie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, biorąc pod uwagę Wasze rekomendacje będę polował na te kolumny.
Na pewno przed zakupem będę chciał ich posłuchać.
Miałem już zakusy żeby kupić coś w granicach 1 tys, ale mam świadomość, że nie uzyskałbym dużo lepszego dźwięku, a kupowanie dla samego kupowania to marny pomysł. I tak jak piszesz f1angel, pewnie bym żałował, że sie pospieszyłem a efekt jest słabszy od oczekiwanego.
Nawet jeśli po zakupie kolumn bede musial kolejne miesiace czekac/zbierac na wzmacniacz, cd, etc. to poczekam, nie pali się icon_wink.gif

Czy moglibyście podzielić się Waszymi wrażeniami odnośnie tych głośników? Byłbym wdzięczny za krótką charakterystykę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie napisze tylko tak "najtanszy high- end na swiecie"
Bas rewelacyjny! Mocny soczysty w pelni kontrolowany. I nie sugeruj sie litrazem kolumn.
Wysokie tony jedne z najlepszych jakie slyszalem w tym przedziale cenowym. Glosnik skonstruowany przez Dynaudio.
Oczywiscie zalezy od sprzetu wspolpracujacego.

W dziale "wasze systemy" wstawilem zdjecia na ktorych je widac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno opisać brzmienie tych kolumn, bo w dużej mierze zależy ono od podłączonej elektroniki.
Można by jednym słowem: neutralne. A dodać: po łagodniejszej, miększej stronie tej neutralności. Naturalne, nieprzerysowane barwy dźwięku.
Tu raczej nic nie będzie raniło uszu. Nie są efekciarskie. Wiele nieosłuchanych osób na pewno w szybkim odsłuchu może je zlekceważyć.
Bo ich zalety wychodzą przy dłuższym słuchaniu. Dźwięk raczej płynny, koherentny i co również z tego wynika muzykalny.
Mogą zagrać nieciekawie o ile nieciekawy albo mało wydajny prądowo wzmacniacz do nich podłączymy.
Ale jeśli trafimy z amplifikacją, to już możemy nie chcieć niczego innego.
Noo, chyba, że możemy sobie pozwolić na sporo droższe kolumny i odpowiednie dla nich towarzystwo icon_biggrin.gif
Albo jeśli jednak wolimy dźwięk bardziej agresywny, jasny, konturowy czy podkolorowany barwowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...