Skocz do zawartości

Problem z modułem Standby w Marantz SR5400


kordonio

Recommended Posts

Cześć,
mam problem z amplitunerem SR5400, który kupiłem ostatnio. Wszystko co mogłem przetestować działa bardzo dobrze, natomiast nie jestem wstanie przy użyciu pilota wyłączyć go przyciskiem Power, wszystkie inne opcje działają dobrze, tylko ta jedna nie. Czy ktoś miał z czymś takim problemy? Nie wiem czy go dawać do serwisu z taką drobnostką, a jednak przeszkadza to użytkowaniu.

Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę. że pilot działa dobrze, bo gdy naciskam POWER świeci się na czerwono dioda na pilocie.
Jest jeden przycisk Power.

Wczoraj rozkręciłem amplituner, myślałem że może się coś poluzowało w transporcie i po dociskałem różne końcówki. Po ponownym włączeniu z przycisku na amplitunerze, zaświeciła się dioda Standby, ale amplituner nie reagował, na wyświetlaczu nic się nie pojawiało i nie działała żadna funkcja (dokładnie tak jakby był w standby), a po myślę 30 sekundach coś "pstryknęlo" w środku, zgasła dioda standby i działał jak zwykle. Więcej razy się to już nie stało mimo że odłączałem i włączałem różne przewody. W każdym razie nic to nie pomogło ale chyba muszę go do jakiegoś specjalisty zanieść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie poszedł procesor wewnętrzny od podczerwieni.Niektóre marantzy mają styłu przełącznik na zewnętrzny zewnętrzny czujnik i wewnętrzny (Internal/external remote control).Podobne przypadki są na elektrodzie w modelu PM78.Ja też podobnie miałem za czasów dvd w Fergusonie też pilot nie reagował z powodu zapychania sie pamięci co dzień poszedł na servis i wymienili cały moduł.Jak masz gwarancje to wysyłaj na serwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

prawdopodobnie poszedł procesor wewnętrzny od podczerwieni.Niektóre marantzy mają styłu przełącznik na zewnętrzny zewnętrzny czujnik i wewnętrzny (Internal/external remote control).Podobne przypadki są na elektrodzie w modelu PM78.Ja też podobnie miałem za czasów dvd w Fergusonie też pilot nie reagował z powodu zapychania sie pamięci co dzień poszedł na servis i wymienili cały moduł.Jak masz gwarancje to wysyłaj na serwis



To chyba nie to, bo pilot wszystkie pozostałe funkcje pilota działają dobrze. Nie działa tylko przycisk Power.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić reset ustawień i wyzerowanie pamięci może wzmak dostał jakieś zawiechy poprzez kombinacje z pilota:Kody działaja na wiekszości amplitunerów ja tak robiłem na swojm SR5004 na twojm tez powinny działać chodź nie mam pewności.
reset ustawień robi się poprzez jednoczesne naciśnięcie SURROUND MODE i CLEAR przez co najmniej 3 sekundy.

Tu jest kod jak ktoś by chciał jak wydostać sprzęt z trybu serwisowego :
Aby wydobyć sprzęt z trybu serwisowego należy trzymać jednocześnie SURROUND MODE, EXIT i CLEAR przez co najmniej 3 sekundy.
Jeżeli za chwilę ponownie się wyłączy tzn. że jednak coś jest uszkodzone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej będzie ściagnąć apke na smartfona od marantza i sprawdzić czy działa przez tel.Tymi programami mozna sterować podstawowymi funkcjami urządzenia wtedy wykluczy się co jest walniete czy pilot czy co w urzadzeniu.W sklepie google jest parę apek patrz czy twoj model obsługuję dana apka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...