Skocz do zawartości

Gramofon, dylemat między Kenwood a Pionieer


djoaza

Recommended Posts

Witam mam zamiar kupić gramofon już drugi i mam do wyboru
Kenwood kp1022 z nową igłą firmy sony albo Pioneer PL-514x za 450 zł też z nowa igła shure n75D.
Jakiego z tych dwóch gramofonów mam wybrać. W pierwszym podoba mi się to, że ma drewnianą obudowę. Natomiast nie wiem czy Pioieer nie jest lepszy?

Dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co się zepsuje...

Z paskami napędowymi nie ma problemu, trafisz na allegro na firmy, które sprowadzają również igły i wkładki.

A w razie czego to w kraju jest trochę osób, które naprawiają gramofony.

Co do porównania jeszcze Daniela z oboma wcześniej wymienionymi gramofonami - to wraz z ADAMem są to niezłe polskie gramofony (oczywiście pod warunkiem wstawienia tam porządnych wkładek, bo oryginalne MFki nie grzeszyły jakością).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Opis Daniela to.Gramofon Daniel w bardzo dobrym stanie. Wymienione okablowanie w środku , wyprowadzony na zewnątrz kabel Cordial. Wkładka Audio - Technica AT 95 , nowa , przegrane 30 - 40 h ale za 650zl. Nie wiem czy lepiej dopłacić 200zl czy nie



Wymienione okablowanie w środku, eee tzn. w ramieniu, czy może jakieś kabelki wewnątrz? Przewód cordial to jakieś 7-8zł za metr, więc żaden argument. Dlatego uważam, że cena zbyt wysoka. Pamiętaj, że Daniel to gramofon typu full automat w miarę bezawaryjny ale jednak ma co się w nim popsuć/zaciąć a większość ofert na rynku to sprzęty, które przeleżały w szafach po 20 lat i wymagają konserwacji.
Pośledziłbym aukcje, znalazł coś w okolicy obejrzał stan faktyczny i wtedy zdecydował.
Ja akurat lubię polskie gramofony.

Co do Adama to nie mam zbyt dobrych doświadczeń, gdyż nie zdarzyło mi się trafić na taki w którym można dobrze ustawić obroty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to 600 zł. Jeszcze taki opis mi wysłał

"Są zmienione na nowe kable w ramieniu.oraz wypuszczony kabel Cordial z wtykami Neutrik. Oczywiście z osobną masą Mam jeszcze tylko jedną fotkę,nie mam mozliwości zrobienia teraz zdjęć. Wymienionych jest kilka elektolitów i kondensatorów."

Taki gramofon z tym kablem będzie pasował do wejścia Phone 2RCA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kable w ramieniu to mogą być też tylko same kabelki łączące koszyczek z wkładką (koszt około 10zł).
Więc tak naprawę to trudno powiedzieć, ile jest warta taka modyfikacja gdy nie znamy wszystkich szczegółów.

Napisz do niego na PW i preferuje je w tej klasie cenowej w stosunku do innych (ja akurat wolę zachodnie, ale nie będę przekonywał na siłę - miałem ADAMa i nie narzekałem, przeszedłem na JVC i ProJecta i tym bardziej nie narzekam icon_cool.gif ).
Daniela słuchałem dawno temu, konstrukcyjnie jakoś bardziej (z polskich gramofonów) odpowiada mi ADAM.

Pozdrawiam
PS. Powtarzam tylko po raz kolejny - warto kupić egzemplarz z pewnego źródła, w dobrym stanie ... i najlepiej z odbiorem osobistym (choć sporo sprzedawców odpowiednio pakuje wysyłane gramiaki).
A argument "nie mam możliwości zrobienia kolejnych zdjęć..." nie do końca mnie przekonuje - no chyba, że gość gdzieś wyjechał. W każdym razie kolejne foty przed ewentualnym zakupem to podstawa!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem większość polskich gramofonów produkowanych w tamtym okresie. Można rzec testowałem je. icon_biggrin.gif O Bambino i gramofonie w radiu Polonez nie wspominam. icon_smile.gif
Adama i Daniela dobrze wspominam, choć zaznaczam to były nowe, prosto z fabryki egzemplarze. Tak czy inaczej sentyment do polskich gramofonów pozoztał. Choć łączy się - ten sentyment - z czasami, w kórych na prawdę powstawała niepowtarzalna muzyka rockowa a i człowiek był znacznie młodszy. icon_twisted.gif
Gdyby nie brak miejsca na bank sprawiłbym sobie jakiś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie też ADAM pracował stabilnie i nie było problemów z obrotami...



Adaś, którego obecnie posiadam, też ma dziwną przypadłość - gdy nie używam go przez jakiś czas to po uruchomieniu obroty pływają tak, że aż boli. Muszę wyjąć talerz, wcisnąć go z powrotem i jest dobrze (ośka przesmarowana).Taka procedura rozruchowa icon_wink.gif


Cytat

Gdyby nie brak miejsca na bank sprawiłbym sobie jakiś.



Ja z tego samego powodu powoli przymierzam się do sprzedaży chociaż tych gramofonów, których od kilku lat nie uruchamiałem. Ależ offtop icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co masz ?


Stan dzisiejszego gramofonowego posiadania to:
Fyderyk g-620 i tego obecnie używam.
Adam g 420
Wg 1100fs czyli daniel ze wzmacniaczem - czeka na przegląd
gs-500
gs-431
dwa benardy 434

Jakoś tak kiedyś mnie naszło i zbierałem "polskie bo dobre" icon_wink.gif A i tak uważam, że najfajniejszy z moich posiadanych to był g-601 i jeszcze pewnie takiego zdobędę choć obecnie powoli przymierzam się do czegoś zachodniego lub z dalekiego wschodu.
P.S. Z tą wyprzedażą to już noszę się od kilku lat, więc i pewnie przez kilka tak pozostanie icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...