Skocz do zawartości

Odtwaracz cd PYTANIE


butcher1

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie, które bardzo mnie dręczy.
Jaka różnica jest pomiędzy odtwarzaczem CD za 100zł(posiadam Diora DC 504), a powiedzmy za 1000zł, 1500zł?
Czy przez słaby odtwarzacz CD cały zestaw może ucierpieć znacznie na jakości i czy z czasem warto w niego inwestować?
Jeśli polecacie kupić coś lepszego, możecie doradzić mi czy jest dostępny w granicach 1000-1200zł jakiś godny uwagi nowy sprzęt?
Dziękuję z góry za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co znaczy, że pogarsza. Pewnie paramaetry współczesne mają lepsze, tylko kwestia jak to potem gra i najważniejsze co się lubi i słyszy.
W dawnych diorach i fonikach siedziała elektronika głównie Philipsa i Sony, a awaryjność była różna, zależna od serii. Pewnie grały jak inne z tego poziomu cenowego, czy jak dawcy części dla nich. Słabo pamiętam przesiadkę z polskiego cd, na technicsa może byłem wtedy zaskoczony, że tak analitycznie gra technics. Patrząc z perspektywy lat i niektóre opinie, nasz wyrób grał może cieplejszym dźwiękiem, co dla części słuchaczy jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lepszy zestaw, tym bardziej rozdzielcze powinno być źródło. Diora, to niestety przyjemnie grający zamulacz.
Chcesz kupić nowy? Można. Ale za 1500zł rewelacji nie będzie. Oczywiście zagra lepiej niż Diora, lecz ja wolałbym poszukać czegoś z drugiej ręki. Tylko, że nie określiłeś jakiego brzmienia szukasz. Ma być ocieplone, płynne, soczyste, czy jasne, twarde, ostrzejsze itp... ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że sprzęt musi być rozdzielczy? Tak dla laika, który nie potrafi tymi terminami określić tego co słyszy...

A może jest gdzieś jakiś temat na forum, w którym te wszystkie pojęcia - rozdzielczość, scena, ciepły, twardy, miękki, ostry, dynamiczny itd dźwięk czy sprzęt - są opisane. Nie mówię, że nic z tego nie wiem, ale czasem może być tak, że gdzieś te opisy mogą się rozmijać a gdy taki laik jak ja próbuje komuś coś wytłumaczyć to zaczyna być problem... Pewnie każdy ma jakąś swoją definicję tych pojęć, ale zapewne są jakieś kanony opisywania dźwięku, sprzętu i ogólnie pojęć audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co znaczy, że sprzęt musi być rozdzielczy? Tak dla laika, który nie potrafi tymi terminami określić tego co słyszy...

A może jest gdzieś jakiś temat na forum, w którym te wszystkie pojęcia - rozdzielczość, scena, ciepły, twardy, miękki, ostry, dynamiczny itd dźwięk czy sprzęt - są opisane. Nie mówię, że nic z tego nie wiem, ale czasem może być tak, że gdzieś te opisy mogą się rozmijać a gdy taki laik jak ja próbuje komuś coś wytłumaczyć to zaczyna być problem... Pewnie każdy ma jakąś swoją definicję tych pojęć, ale zapewne są jakieś kanony opisywania dźwięku, sprzętu i ogólnie pojęć audio



Kanony są, właśnie je opisałeś. Problem w tym, że nie każdy przywiązuje do nich wagę. Kolejną sprawą jest istota zrozumienia zasady działania swojej interpretacji dźwięku. Ja chcę, tak ma grać, tyle mam mieć, nie podoba mi się. Jak to ogólnie skleić do kupy ? Nie da się. Trzeba mieć swój wzorzec słuchania. Swoje uszy. I tu jest problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość, to jest szczegółowość. Informacje o dźwięku w skali makro i mikro.
Tani sprzęt próbuje "oszukiwać" zastępując rozdzielczość przejaskrawieniem, ostrością czy zbytnią ofensywnością dźwięku.
Niby słychać więcej, ale tak naprawdę mocniej, dosadniej.
To tak jakby ktoś mówił głośniej zamiast treściwiej albo mądrzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...