Skocz do zawartości

kino 5.1 wybor amplitunera


88dawid88

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem pokoju 15 mk2 oraz plasmy panasonic 46 cali + komputer ... ogladam w 80 % filmy , a w 20 % slucham muzyki .
Chcialbym w koncu miec jakis normalne naglosnienie i dlatego poszukuje zestawu do 3000 zl z subwooferem .

Na poczatku chcialbym kupic amplituner , a za 2 miesiace kolumny .
Jestem zwyklym uzytkownikiem i nie interesuje mnie sprzet z gornej polki . Nie mam mozliwosci odsluchu sprzetu i zamawiac bede przez internet dlatego
Bardzo licze na wasza pomoc.
Mysle na ampli przeznaczyc do 1200 zl ale raczej nowy . Jesli chodzi o moje typy to myslalem nad denonem avr-x500 lub x-1000
Czytalem tez dobre opinie na temat h/k avr 70 lecz nie wiem czy starczy kasy i czy nie jest za slabej mocy w porownaniu do denona

Czekam z niecierpliwoscia na wasze posty

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych cenach zainwestuj lepiej w denona x 2000 większa moc,lepeij zrobiony posiada funkcje gapless(odtwarzanie bez pauzy przy przechodzeniu utworów).Przy kinie wypadnie lepiej.Akurat ten model nie posiada złącz cyfrowych coaxialnych ale jak tobie to nie przeszkadza brał bym jego.Przy nie dużej dopłacie ten model jest bardziej opłacaslny niż x1000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze posty?, nie zadałeś pytania:-) Moce są podobne, w trybie kinowym rõżnice raptem kilku wat, wieksze dopiero na dwu kanałach w muzyce stereo na rzecz denona 1000. Ciężko doradzić, nie napisałeś jaki dźwięk lubisz- w kolumnach to podstawa, choć w sumie dla amplitunera też, również amplitunery mają różne dodatkowe funcje. Po co ampli wcześniej kupujesz, gwarancja będzie mijaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy denon 1000, Pioneer vsx528, czy harman 70 lub 151 sæ w okolicach 1100/1300 zł. Czy mocy starczy w 15 -20m, tak, choć musisz mądrze dobrać kolumny. Bardziej 6-8 ohm niż 4 ohm, aby amplituner dawał lepiej radę, nie za duże, gdyż mały metraż. Najważniejsze pasujące dźwiękiem, bo to jak dostać butelkę wytrawnego wina, gdy się lubi słodkie, moźna się zdziwić i rozczarować.
Mocne wysokie tony można przyciszyć na wzmacniaczu:-) , pocztaj może dział testy kolumn na forum. Zwrõć uwagę jak różni się brzmenie np. Cantonõw, od, mission, indina line, od monitor audio, od Dali, tanich taga, pylon, jamo, a może starczy na lepsze i subwoofer zbėdny, lub kiedyś ? Twardy bas, miękki, ocieplone brzmienie, chłodne, metaliczna góra pasma , a łagodna. Które pasmo wyeksponwane bardziej, ktõre mniej( są nawet wykresy). Chyba że Ci nie zależy, ma tylko grać, a Ty się przyzwyczisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym do muzyki szukał bym amplitunera z wyjściem preout w przyszłości można sprzęt rozbudować o wzmacniacz stereo lub do Kd koncówkę mocy X1000 nie posiada go X2000 ma go już zastanów się czy lepiej nie dozbierać do bardziej przyszłościowego amplifa którego potem można rozbudować o kolejne klocki a nie kupować pochopnie sprzęt mało przyszłościowy ale to jest moje zdanie pozatym jak koledzy pisali można poszukać na innych forach najtańsze denony x500,1000 maja problem z kolumnami 4 omowymi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...