Skocz do zawartości

Kino domowe do 3tyś.


mewa2002

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w sprawie kupna jakiegoś zestawu lub osobno. Kupiłem telewizor samsung 48h6400. Teraz przydałoby się do niego dokupić jakieś kino domowe. Wybór jest ogromny i im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Więc wolałbym wysłuchać jakichś rad/propozycji od specjalistów. Chciałbym wydać jakieś 3-3,5tyś max. Najlepiej coś nowego ale i używane ewentualnie też mogło by być. Używałbym go do filmów 70% a 30% muzyka z mocnym basem i czystym sopranem. Pokój ma 19-20m2. Głośniki miały by stać przy tv i 2 ewentualnie za narożnikiem w celu efektu surround czyli 5.1. Dziękuję i prosze o jakieś wskazówki/propozycje.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
myślę że najbardziej optymalnym dla Ciebie zestawem będzie amplituner Onkyo TX-NR535 lub Yamaha RX-V477 z kolumnami Jamo S526 HCS i optymalny do nich subwoofer.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.


Cytat

Witam, potrzebuję pomocy w sprawie kupna jakiegoś zestawu lub osobno. Kupiłem telewizor samsung 48h6400. Teraz przydałoby się do niego dokupić jakieś kino domowe. Wybór jest ogromny i im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Więc wolałbym wysłuchać jakichś rad/propozycji od specjalistów. Chciałbym wydać jakieś 3-3,5tyś max. Najlepiej coś nowego ale i używane ewentualnie też mogło by być. Używałbym go do filmów 70% a 30% muzyka z mocnym basem i czystym sopranem. Pokój ma 19-20m2. Głośniki miały by stać przy tv i 2 ewentualnie za narożnikiem w celu efektu surround czyli 5.1. Dziękuję i prosze o jakieś wskazówki/propozycje.

[attachment=4852:1.JPG]


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAMAHA RX-V477 + BD-S477 + JAMO S526HCS + JAMO SUB360
Czy taki zestaw będzie ok i w miarę przyzwoicie grało? Czy ten sub nie będzie za duży do tego pokoju i nie będzie dudnił?
Oraz co zrobić z tylnimi głośnikami? czy postawić/zamocować je na ścianie? wtedy gdy będę siedział na sofie głośniki będą grały z pół metra ode mnie. Chyba że odsunąć cały narożnik z pół metra w stronę tv?
I jeszcze jedno. Jakie kable głośnikowe kupić do tego zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od subwoofera, SUB 360 do Twojego pomieszczenia będzie za duży, spokojnie wystarczy SUB 260. Tyle głośniki możesz spokojnie powiesić na ścianie, odległości i poziom głośności na poszczególne głośniki jest ustawiany z poziomu amplitunera.
Kwestia kabli do ostatni punkt, proponuję trochę lepszy kabel do kolumn przednich i centralnego np. Chord Carnival Classic lub Van den Hul Snowline, na tył natomiast można spokojnie zaoszczędzić.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań lub oferty finansowej jestem do dyspozycji.

Cytat

YAMAHA RX-V477 + BD-S477 + JAMO S526HCS + JAMO SUB360
Czy taki zestaw będzie ok i w miarę przyzwoicie grało? Czy ten sub nie będzie za duży do tego pokoju i nie będzie dudnił?
Oraz co zrobić z tylnimi głośnikami? czy postawić/zamocować je na ścianie? wtedy gdy będę siedział na sofie głośniki będą grały z pół metra ode mnie. Chyba że odsunąć cały narożnik z pół metra w stronę tv?
I jeszcze jedno. Jakie kable głośnikowe kupić do tego zestawu?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...