Skocz do zawartości

Kolumny do SU 8600


dzaga15551

Recommended Posts

Witam

Ostatnio przy porządkach odkopałem zaponiany dawno temu wzmacniacz Technics SU-8600, leżał sobie tak chyba ze 20lat
po podłączeniu okazało się że nie działa więc oddałem go do naprawy koszt 100zł, podłaczyłem go u kolegi pod jakieś stare
kolumny i jestem w szoku jak to fajnie gra, chciałbym was prosić o pomoc przy wyborze kolumien do tego wzmaka. Muzyki
słucham raczej różnej , kwota jaką mogę przeznaczyć to 1500zł ale może być więcej jeśli potrzeba tylko czy jest sens,
z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. więc sprawa wygląda tak, kolumny będą w salonie o wymiarach 8x5 metrów, muzyka to raczej pop i rock od czasu do czasu disco polo icon_smile.gif(żartuję)
wzmacniacz będzie podłaczony raczej do komputera, kolumny beda u mnie raczej na dłużej bo jak coś kupuje to raczej na lata, no i oczywiście basować
musi ale bez przesady, czasy wielkiej tuby z samochodu mam już za sobąicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe jak najbardziej, jeśli chodzi o brzmienie to jest to dla mnie ciężki temat bo nie mam możliwości posłuchania
muzyki na lepszych sprzętach, byłem u kolegi który ma altusy 140 i szczerze mówiąc to dla mnie to nie gra, dziś jeszcze poszedłem do znajomego
który ma kolumny podłogowe własnej konstrukcji i podłączyłem SU -8600 i grało fajnie, kurcze może lepiej byłoby gdybym gdzieś w sklepie
posłuchał jak co gra bo widze teraz że to nie taka prosta sprawa, kiedyś dla mnie to było bardziej oczywiste duża moc wzmacniacza i bas który rozwalał
szyby z gwizdkami które paliły się co pół godziny, przez ostatnie pare lat była tylko praca i w sumie sprzęty audio poszły w odstawkę, myślę że najbardziej
odpowiadało by mi coś pośredniego muzyka ciepła z nie zabardzo łupiącym basem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczami Technicsa dobrze grają Dali. Będzie z odrobiną ciepełka. Mocno i dostatecznie przejrzyście, ale nie ostro, nie za jasno. Do Twojego pokoju raczej takie większe kolumny:
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-dali-6...4701360139.html
Też z ciepełkiem ale trochę delikatniej w niskich tonach i na górze:
http://allegro.pl/kolumny-tannoy-m4-i4705896134.html
A te mniej nasycone w średnicy z niskimi też mniej potężnymi ale za to szybkimi, energetycznymi. Wysokie dźwięczne ale nie ostre, Choć jaśniejsze niż w dwóch powyższych propozycjach.
http://allegro.pl/monitor-audio-br5-idealne-i4677455780.html
A ta propozycja również, ze względu na gabaryty byłaby odpowiednia do Twojego pokoju, tylko nie wiem czy wzmacniacz da radę je dobrze wysterować?
http://allegro.pl/mission-m35i-kolumny-pra...4668776722.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli zdecydowanie duże kolumny, o dużej efektywności, aby technics nie był zbyt obciążany, kiedy masz ochotę słuchać głośno.



Jacku, akurat pod względem wydajności tego Technicsa bym nie skreślał. Jego końcówka mocy zbudowana jest jeszcze na tranzystorach, a nie na hybrydowych układach scalonych typu STK, jak w urządzeniach późniejszych. Miałem do czynienia ze 'słabiutkim' amplitunerem Kenwooda z 1971 r. i przyćmiewał on niejedną znaną mi konstrukcję kena z lat 90-tych i młodszych. Z Technicsem może być podobnie.
Z drugiej strony, w tamtych latach chyba wszystkie kolumny charakteryzowała duża efektywność i może faktycznie dobrze byłoby iść tym tropem.
Zaś co do synergii brzmienia mam swoje wyrobione zdanie - bez odsłuchu ani rusz. Albo bierze się wzmacniacz i jeździ z nim na odsłuchy albo kupuje się kolumny w ciemno i w zależności od rezultatu zostawia je bądź odsprzedaje i szuka dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Profi, zarówno co do tego wzmacniacza jak i sposobu kupowania kolumn. Można tak i tak. Jasne, że odsłuch jest najlepszym sposobem. Ale jak trafią się ciekawe kolumny na drugim końcu Polski, to nieraz gdy są w dobrej cenie warto zaryzykować, kupić w ciemno i ewentualnie później odsprzedać. A strata może być żadna lub nie większa niż koszty podróży kilkaset kilometrów.
Poza tym zawsze to nabywa się jakiegoś doświadczenia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. teraz mam jakiś obraz jak się do tego zabrać, następny miesiąc jestem zagranicą ja wrócę to wypróbuje wzmaka na kolumnach Dali , jeden ze
znajomych posiada takie kolumny, dużo pozytywnych opini naczytałem się o Mission M35i , ale wiadomo nie każdemu wszystko pasuje, myśle że
całkiem w ciemno nie będę kupować postaram się wypróbować wzmaka na różnych zestawach i posłucham trochę sprzetu w sklepach.

znalazłem jeszcze na allegro Mission M35i w takiej cenie, co o nich myślicie?
Mission M35i
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...