Skocz do zawartości

Pod co podpiąć


Wiktor2512

Recommended Posts

Witam.
Więc kiedyś miałem głośniki 2.1 do komputera,potem zafascynowało mnie majsterkowanie i podpiąłem skrzynkę z głośnikiem jako 2 subwoofer to tego zestawu.
Niestety podczas burzy głośniki sie spaliły.Więc ze starego zestawu 2.1 wyjąłem głośnik bassowy i dociąłem miejsce na ten głośnik obok tego co jest w skrzynce.Dostałem od wuja następne głośniki Philips LSB 400 niestety bez wzmacniacza.I nie wiem pod co podłączyć te głośniczki czy kupić wzmacniacz stereo ale co z tą skrzynką samoróbą. Czy nie kupić zestawu Genius sw 3000 i podpiąć je pod tamten wzmacniacz.On ma 15w na satelitę i 40w na subwoofer.
Zdjęcie głośników dam w załączniku

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że nie wiem więc tu pisze.
Chodzi mi 2.1 czyli 3 kanały z tego 2 na lewy i prawy głośnik a 3 kanał ma zazwyczaj więcej watt niż pierwsze 2 i służy do głośnika bassowego
Coś takiego zobacz http://www.samsontech.com/site_media/legac...esolv%202.1.jpg
PS: Chodzi mi o głośniki do kompa bo jeżeli chodzi o profesjonalne stereo, wzmacniacze itp to jestem całkowicie zielony :C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, zestaw, który pokazałeś, to faktycznie 2.1 i to jest zestaw, który nie wymaga wzmacniacza.
Natomiast, jeżeli chcesz podłączyć głośniki, które umieściłeś na zdjęciu w pierwszym swoim poście, to będzie Ci potrzebny wzmacniacz stereo. I odradzam zabawy w podłączanie trzeciego głośnika DIY, gdyż po pierwsze, nie znasz jego specyfikacji, a po drugie, stereo to wzmacniacz i dwie kolumny.
Mogę Cię zapewnić, że przyzwoity, używany zestaw stereo, zagra o niebo lepiej niż zestaw komputerowy.

Tak więc, to Ty musisz zdecydować co wybierasz. Co prawda, te głośniki Philipsa, to raczej kiepski sprzęt, ale jak kupiłbyś w miarę niezły wzmacniacz i z czasem zainwestował w lepsze kolumny, to już początek fajnego zestawu stereo, zamiast plastikowego 2.1 do kompa.
Co Ty na to ? Bo nie wiem dokładnie czego szukasz. Jak masz jakiekolwiek pytania, to pisz śmiało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodzi mi 2.1 czyli 3 kanały z tego 2 na lewy i prawy głośnik a 3 kanał ma zazwyczaj więcej watt niż pierwsze 2 i służy do głośnika bassowego


Owszem są wzmacniacze (amplitunery-wzmacniacz z radiem) z opcją 2.1 ale, dalej jest inaczej niż piszesz.
Po pierwsze nie ma 3 kanałów, nie spotkałem się z piosenkami na 3 kanały: lewy, prawy i środkowy/bardziej boczny(?) subwoofer burzy efekty sereo, chyba że chodzi tylko o bas.
Druga rzecz, chyba ważniejsza z Twojego puntu posiadania, ten "3 kanał" nie ma więcej watt jak piszesz ( w komputerowym zestawie najwyżej) . Jeśli oferuje go jakaś marka,( bo nie wszystkie), to wyjście na taki 3 głośnik basowy tzw.subwoofer, jest realizowana jak na foto, oznacza że głośnik basowy musi być aktywny-mieć swój własny wzmacniacz i filtry odcięcia dla regulacji pasma i głośności basu.
Wzmacniacz nie daje mu mocy, watt, tylko sygnał co ma odtwarzać i dalej aktywny subwoofer z wbudowanym w środku wzmacniaczem to robi. Wzmacniacz stereo ma końcówki mocy dla dwu kanałów .
Natomiast podpinanie kolumn stereo pod tzw. wzmacniaczyki od zestwu komputerowego, jest równoznaczne z godzeniem się na awarię, jakbyś chciał holować roweremnp. auto.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...