Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,
Potrzebuję kupić sobie głośniki do słuchania mowy. No wiadomo, że czasem też do muzyki, ale przede wszystkim mowy.
Z tego co wiem, to ludzka mowa głównie opiera się na tonach średnich.
Chciałem 5.1, żeby dźwięk dobiegał z różnych stron, ale niestety z tego co widzę, to 5.1 są robione głównie pod dudnienie z gier czy filmów,
a nie tony średnie. Kupiłem sobie zestaw Logitech Z506 i słabo słyszę co jest mówione, ale wystarczy, że założę
tanie stare słuchawki Philipsa i od razu wszystkie słowa słyszę doskonale... Poza tym ten bass to w ogóle nie jest bass muzyczny,
tylko bass pod efekty specjalne.
Możecie polecić głośniki pod komputer gdzieś tak do 1000 zł? Najlepiej ekranowane, żeby potem niespodzianek nie było...
To pewnie powinny być jakieś duże trójdrożne?
A jak niekoniecznie duże, to Gigaworks T50 będą dobre? Czy szkoda pieniędzy na T50 i poprzednie modele też będą OK?
Jakie macie opinie o tych Gigaworksach?

Z góry dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tędy droga. Faktycznie zestawy 5.1 nastwione sa na efekty, a nawet efekciarstwo, natomiast nieco droższe w wersji stereo jak te T50 tez nie grzeszą neutralnością.
Cytat

Możecie polecić głośniki pod komputer gdzieś tak do 1000 zł? Najlepiej ekranowane, żeby potem niespodzianek nie było...
To pewnie powinny być jakieś duże trójdrożne?


Nie myl głośników trójdrożnych z trzy głośnikowymi T50 z pewnością zwrotnicy nie mają i każdy głośnik odtwarza to samo pasmo. Lepiej dwudrożny z prawdziwą zwrotnicą ze sprzetu stereo niż komputerowy. Głośniki ekranowane, bo...masz ekran kineskopowy? Nawet gdbyby nie miały ekranowania, zawyczaj mają , to tak mały głośnik musiałbyś chyba położyć na kineskopie.
Myślę że lepszym rozwiązaniem jakościowym w tym budżecie zwłąszcza że chcesz słuchać muzyki jest kupno uzywanego zwykłego wzmacniacza stereo za ok.250zł i do tego niedużych fajnych monitorów .Jak faktycznie małe to za ok. 300zł , jak ciut większe i lepsze to za więcej. Oczywiście pomijając pewne skrajne przypadki nieodpowiednio brzmiących modeli zagra to dobrze i naturalnie. Zwróć uwagę że w studiach nagraniowych, radiu itd. do realizacji, używa się właśnie kolumn-monitorów dwudrożnych.
Jak nadal chcesz komputerowe to lepsze od takich plastikowych T50 będą ciut większe i cięższe drewniane monitory aktywne Microlab solo6, ModeCom MC-SHF56U .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze kilka pytań.
"Lepiej dwudrożny z prawdziwą zwrotnicą ze sprzetu stereo niż komputerowy."- czyli te głośniki komputerowe które zaproponowałeś
zwrotnic też nie posiadają? Tak się patrzę na SOLO9C albo 8C- ta sama historia, nadal gorsze?? Przebywam aktualnie za granicą i nie wiem w którą stronę mi się za chwilę życie potoczy, więc póki co z decyzją o zakupie ciężkiego delikatnego sprzętu wolę się wstrzymać, żeby tego nie musieć wozić czy wysyłać paczkami.
"Głośniki ekranowane, bo...masz ekran kineskopowy?"- bo chcę sobie jeden postawić przy/ na łóżku i będę spał z głową obok tego...

Czy powinienem się sugerować dolnymi granicami częstotliwości, że jest np. 50 Hz a nie 20 Hz??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że w tych droższych komputerowych też nie ma zwrotnicy, (obym się mylił) najwyżej ( co niezbędne) jakiś opronik, aby głośnik wysokotonowy się nie spalił.

Cytat

Czy powinienem się sugerować dolnymi granicami częstotliwości, że jest np. 50 Hz a nie 20 Hz??


To nic nie mówi o stylu grania, absolutnie, a w sprzęcie komputerowym to czysta abstrakcja i marketing. Różne fragmenty pasma, chociażby średnica, mogą być podkreślone, lub wycofane i cichsze, a parametr od 50Hz do 20000, nic nie powie. Kolumna może mieć bardzo niski bas od 30Hz, a będzie delikatniejsza i szczuplejasza w brzmieniu od tej z pasmem od 45Hz.

PS.Przy głowie jak postawisz aktywny monitor to chyba bardziej promieniuje i buczy wbudowany weń zasilacz od wzmacniacza, niż malutki magnes głośnika, choć faktycznie lepiej mieć inne towarzystwo icon_wink.gif .Jeśli żyjesz w drodze takie dwugłośnikowe np. solo6 jednak wygodniejsze i zgrabniejsze niż9.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MODECOM MC-SHF 56U mają zwrotnicę:
"Swoje niesamowite brzmienie zestaw zapewnia zastosowaniu systemu aktywnej zwrotnicy. W systemie takim sygnał wejściowy trafia na zwrotnicę odpowiedzialną za podział sygnału na sygnał o paśmie częstotliwości przeznaczonym dla głośnika wysokotonowego oraz analogiczny sygnał przeznaczony dla głośnika średnio-niskotonowego. Zastosowanie tego systemu wymaga użycia dwóch niezależnych wzmacniaczy w każdym zestawie, jednakże każdych z nich zdecydowanie lepiej radzi sobie z przetwarzaniem sygnału niż pojedynczy wzmacniacz odpowiedzialny za cały zakres pasma częstotliwości.
Sygnał każdego z pasm trafia do wzmacniacza dedykowanego dla danego pasma i z niego bezpośrednio do samego przetwornika. Dzięki temu, że wzmacniacz odpowiedzialny za dane pasmo, podłączony jest bezpośrednio do odpowiedniego przetwornika możliwe jest jego idealne dopasowanie do jego parametrów. Również dzięki takiemu bezpośredniemu podłączeniu wzmacniacza do przetwornika, wzmacniacz może w zdecydowanie większym stopniu sterować danym przetwornikiem.
"
http://www.modecom.pl/mc-shf_56u/2.0/glosn...audio/produkty/

A to jest OK dla moich celów (główny cel: mowa ludzka), żeby średnie tony były emitowane przez głośnik średnio-niskotonowy, a nie średniotonowy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja na Twoim miejscu kupiłbym monitory studyjne, np. Mackie MR5. Są to monitory aktywne, bardzo dobrej jakości w swojej cenie. Jeżeli mieszkasz za granicą, to tym bardziej dostępność jest większa niż w Polsce. W tej cenie raczej kupisz używane. No chyba, że trafisz na jakąś super okazję. Wymienione tutaj głośniki komputerowe, są moim zdaniem marnym wyborem w stosunku do tych monitorów.
Polecam, jako użytkownik.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, tutaj to je opisuje chyba sam Marcellus Walles: https://www.youtube.com/watch?v=R9s_hLYyuyQ
No i pod tym nagraniem znalazłem w komentarzach pytanie o to jakim kablem je podłączyć do komputera, a tutaj jest odpowiedź:
"You need an external audio interface/sound card my friend..Otherwise you will have to go xlr to 1/8 or 1/4 to 1/8...Either way make sure they are stereo inputs (has two rings around the input)"
Czyli coś takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/XLR-female-to-3-...=item33923ff99c ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz powinienem zrobić:
-wpiąć w wyjście karty dźwiękowej przejściówkę z mini-jacka na 2 XLR i następnie te dwa kable zakończone końcówkami XLR podpiąć do przedłużaczy XLR?
-wpiąć w wyjście karty dźwiękowej dwójnik, poprowadzić sygnał przedłużaczami mini-jacka i przed samymi kolumnami powpinać kable w konwertery mini-jacka na XLR?

Wolałbym to drugie, bo mam dużo przedłużaczy mini-jacka, tylko czy to będzie wtedy działało w trybie stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...