Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 4000 PLN


qman

Recommended Posts

A ja myślę, że jeśli chodzi o tuner radiowy, to po prostu kup taki, jaki Ci się podoba. Ponadto możesz pomyśleć o jego walorach
użytkowych i funkcjach takich jak RDS, możliwość podłączenia dwóch anten, czułość dostrajania, wskaźnik dostrojenia, przełączanie czułości tunera (by lepiej się dostrajał do bliższych i dalekich stacji), filtr Wide/Narrow ( pozwalający słuchać bez zakłóceń nawet stacji umieszczonych blisko siebie - nieraz "wchodzą" na siebie). Jak dla mnie do przełączania zaprogramowanych stacji czy wyszukiwania wygodniejsza jest gałka/pokrętło (jak w starszych tunerach analogowych) niż guziczki plus/minus.
Tuner może być także wyposażony w pilota (rzadko, ale bywa).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja dopytywałem się także Rafała z forum, z racji że często kupuje klocki denona. Modele starsze faktycznie mają pokrętło Denon TU 235rd, czy droższy TU 1500rd np. Potem one zniknęły i w jej miejsce są dwa przyciski do wyszukiwania. Cięzko mi określić metodologię oznaczania jakości i okresu produkcji ( wiadomo 1500 był topowy, potem nowszy 1510 , ale inne to trochę zagadka) starsze bardziej kanciaste modele denona mają oznaczenia np. 450, 460, 550,660 im nowsze tym numery były mniejsze....
Z nowszych jest model TU 425 rd z dokładniejszym dostrajaniem stacji (guzik narrow), czy to jest bardzo potrzebne, nie wiem.
Następcą modelu 235 z pokrętłem był chyba model 215 rd, jest też 380 . Ponoć trzeba zwrócić uwagę na wyświetlacz czy jest jaskrawy i nie wypalone lcd, u mnie w 215rd mocno daje po oczach, ładnie gra i ma ( jak ktoś lubi) płynne txt informacji o stacji radiowej.

Cytat

Na polskich aukcjach internetowych sprzedający rządają wysokich kwot (żaden nie miał w komplecie kabla zasilającego nie wspominając o antenie),


To chyba najmniej istotne, kiedy jest zadbany model, bo prawie każdy ma w domu kabel sieciówkę po jakimś starym "magnetofonie" a jak nie nową kupisz wszędzie za 5zł, podobnie wtyczkę antenową(żeńska) za 3zł i kawałek cienkiego drucika w dowolnym kolorze.
Bez problemu znajdziesz model 215, 380, 425 do 200zł, modelu typu 1500/1510 za 500-700zł raczej bym nie kupił wolałbym dołozyć te pieniądze do czegoś innego , albo dozbierać i kupić sieciowego denona DNP720 i masz wtedy radio www, normalne fm, wejście usb i domowe wi-fi.


Cytat

Można szukać tunera z programowalnymi guzikami z numerami stacji.


Jest bezpośredni guzikowy dotęp na panelu do zapamiętanych(memory) stacji FM 1-6 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

albo dozbierać i kupić sieciowego denona DNP720 i masz wtedy radio www, normalne fm, wejście usb i domowe wi-fi.



Tylko trzeba pamiętać, że 720 nie odtwarza plików w trybie gapless.
Jeśli to nie jest dla kogoś problemem - OK.
Ja rozważałem kupno togo Denona, ale brak gapless ostatecznie go zdyskwalifikował.

A "jeźlikto" nie chce dwużyłowego kabelka zasilającego za 5 zł, to są też droższe wersje audiofilskie icon_smile.gif

http://allegro.pl/audioquest-nrg-x2-1-8m-k...5130564583.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r całkiem fajna oferta, wcześniej jej nie widziałem, a chyba warta uwagi.
Co do sieciówki Denona to juz jest w sprzedaży model wyższy od DNP720 a mianowicie DNP730, ale chyba ten nowy nie ma już radia fm, no i kosztuje odpowiednio. Nie jestem do konca przekonany czy chce w obecnej chwilii wydawać takie pieniądze.
Może polecicie coś z innych firm, np. Marantz, Onkyo, Sony itd. Kazda propozycja zostanie rozważona icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Opisując wrażenia odsłuchowe można użyć tylko jednego słowa - OBŁĘD icon_twisted.gif Nie jestem jakimś wielkim znawcą a do tego nie potrafię poetycko jak inni koledzy z forum opisywać doznać, ale co mogę powiedzieć , to że kolumny grają bardzo przestrzennie, dynamicznie oraz są bardzo detaliczne. Nawet moja żona która była bardzo sceptyczna w sprawie wymiany sprzętu na „większy i lepszy” nie kryła zaskoczenia jakością dźwięku, który ją dosłownie powalił na fotel icon_biggrin.gif Wiele płyt nabrało zupełnie nowego brzmienia, czasami mam wrażenie że odkrywam je na nowo.



No widzisz, to super, że jesteś megazadowolony. A chciałeś kupić jakieś Ergo 92 icon_wink.gif No i miałem rację icon_biggrin.gif => post #36
Jeszcze w sprawie Twojego maila - bo ostatnio ostro tapetowałem - tuner nie zapewni takiej jakości jak CD, lecz kabelek warto jakiś lepszy, nie taką sznurówkę za 2 zł.

Kontroler może być cały czas włączony do sieci, to mu nie zaszkodzi. A kanały we wzmacniaczu rzadko kiedy są idealnie symetryczne i przy całkiem cichym graniu występuje objaw, o którym wspomniałeś. Tak, że tym się nie stresuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi ulżyło, bo już myślałem że coś nie tak ze wzmacniaczem icon_smile.gif
Tuner kupiłem jak pisałem wyżej Denona TU-1500ae (prawie nówka sztuka) i podłączyłem go czasowo jakimś kablekiem Hama za 15 zł icon_wink.gif
Obserwuje aukcje i jak trafi się coś ciekawego w temacie kabelków to na pewno zmienię na cos lepszego icon_smile.gif Tymczasem uciekam słuchać MiniMax-u icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam ponownie,

Trochę czasu minęło od ostatniej wizyty na forum w poszukiwaniu inspiracji i rozwiązań odnośnie budowania zestawu stereo. Nie chcę zakładać kolejnego tematu tylko pociągnąc już w istniejącym. W związku z rozwojem technologii i chęcią pójścia do przodu zacząłem przymiarki do pewnych zmian w swoim sprzęcie grającym. Obecny zestaw to (wszystko poza gramofonem i przedwzmacniaczem) zakupione wg poleceń forumowych specjalistów):

- Wzmacniacz – MYRYAD Mi-120

- Odtwarzacz CD – MYRYAD MC-100

- Kolumny – CANTON ERGO RC-L

- Tuner – DENON TU1500AE

- Gramofon – SONY PS-T1 + AT-VM95E

- Przedwzmacniacz gramofonowy - ART DJ PRE II

Teraz do rzeczy, wymyśliłem sobie aby powyższy zestaw uzupełnić o odtwarzacz sieciowy, który miał wykluczyć potrzebę korzystanie z apilkacji Spotify na smart tv oraz radia internetowe na dekoderze c+. Pierwszym warunkiem był taki, że miał on się wpisywać w linie całego zestawu czyli być pełnowymiarowy jak pozostałe klocki. I tutaj pojawił się problem aby w planowanym budżecie (ok. 3k PLN) znaleźć coś godnego uwagi, żeby nie był to jakiś starszy model wybranej firmy, ale znów na nowe rzeczy trochę brakowało w budżecie. Przewertowałem trochę stron i różnych for w poszukiwaniu jakiejś podpowiedzi/inspiracji/kierunku działań na czym by się skupić i finalnie udało mi się wytypować takie o to streamery: Audiolab 6000N Play (2019 r.) lub Cambridge Audio AXN10 (2023). W grę wchodził jeszcze Pioneer N-30AE( 2017 r.). W tym wszystkim brakowało przekonania do tego sprzętu, jak to będzie grało w połączeniu do powyższego systemu, jak to sensownie pospinać czy starsze modele mają jeszcze wsparcie w upgrade itp.  Sumarycznie nie porzuciłem takiego rozwiązania, ale odsunąłem gdzieś w otchłanie, ponieważ ….

…w głowie więc zakiełkował pomysł aby zmienić cały tor muzyczny (może kolumny bym zostawił, ale to zależy od kierunku działań i czy będą pasowały do nowego sprzętu) i zakupić wzmacniacz zintegrowany, który już będzie miał w sobie te wszystkie funkcje, na których mi zależy (Spotify, radio internetowe itp.).  Wytypowałem dwa wzmacniacze, a mianowicie: Denon PMA-900HNE oraz Marantz PM7000N. Zdecydowanie bliżej mi do tego drugiego, jednocześnie zdaję sobie sprawę ze to też nie żadne nowości, ale w mojej ocenie mogą być ciekawą alternatywą. Poza tym podoba mi się design Marantza. I tutaj pole do popisu dla forumowiczów chętnych pomóc, jak to wszystko ugryźć. Pytania są następujące:

1.       Czy warto zmieniać cały tor na nowy a może wymienić coś w nim??

2.       Czy wybrany wzmacniacz zintegrowany zgra się obecnymi kolumnami??

3.       Jaki będzie uzysk muzyczny przy zmianie wzmacniacza no nowy a wpięcie w system samego streamera??

4.       Może inne sugestie pod kątem doboru sprzętu/marki??

Oczywiści do tego dojdzie jeszcze odtwarzacz CD, bo nadal jako tradycjonalista kupuje i słucham płyty. Spotify jest dla mnie źródłem poszukiwań i często słuchania płyt niedostępnych na rynku bądź chorych cenowo a dostępnych tylko z drugiej ręki. Poza tym chcę podłączyć do tego wzmaka również gramofon, bo kolekcja płyt się powiększa.

Czekam na konstruktywne sugestie co dalej, jak to ugryźć i czy kierunek zmian jest prawidłowy?? Wiem że to mój wybór, ale warto posłuchać ludzi z większym doświadczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z cantonów jesteś zadowolony?

Niestety nie znam wzmacniacza :/

Nie uważam jednak aby Denon PMA 900 i Marantz PM7000n były dla nich optymalne.

Marantz już bliżej. Ale Denon spowoduje mniejsza kontrolę na dole i możliwe za duże poluźnienie basu.

Cantony z Denonem grają średnio.

Marantz zagra szybciej, bardziej otwarcie.

Ale może faktycznie streamer czy to MXN czy tani Wiim by wystarczyly?

No mówie nie znam wzmaka :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A z cantonów jesteś zadowolony?

 

Oczywiście, że jestem zadowolony dlatego mimo wszystko chciałbym je zostawić, tylko pojawia się pytanie jak to zagra z zintegrowanym wzmacniaczem i czy warto zmieniać cały tor muzyczny.🫤

 

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ale może faktycznie streamer czy to MXN czy tani Wiim by wystarczyly?

 

Jeśli miałby być tylko streamer to musi sie wpasować wymiarowo w cały zestaw, czyli małe streamery odpadają. W grę wchodzą tylko pełnowymiarowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2023 o 09:12, qman napisał:

Oczywiście, że jestem zadowolony dlatego mimo wszystko chciałbym je zostawić, tylko pojawia się pytanie jak to zagra z zintegrowanym wzmacniaczem i czy warto zmieniać cały tor muzyczny.🫤

 

Jeśli miałby być tylko streamer to musi sie wpasować wymiarowo w cały zestaw, czyli małe streamery odpadają. W grę wchodzą tylko pełnowymiarowe. 

No to CXN bo co innego? Audiolaby mają bardzo słabą aplikację. Nowy Denon to niespecjalnie dobra okazja w stosunku do ceny.

Jesli z Cantona jesteś zadowolony to wymienił bym tylko wzmacniacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mocno przemyślałem sprawę i zakupiłem streamer Cambridge Audio AXN10. Na stronie producenta znalazłem promocje na ten model (-100€) wiec przez polskiego dealera udało mi się go zakupić za nieco ponad 2k PLN co przy cenie wyjściowej prawie 3k PLN daje całkiem fajny zakup za małe pieniądze. Podłączony i pięknie gra - będziemy się poznawać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...